+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Hybrydowy podnośnik wysięgnikowy Genie

Na targach BAUMA 2019 zaprezentowany został hybrydowy podnośnik koszowy Genie Z-45 FE. Model ten produkowany jest we Włoszech. Oficjalnie ma pojawić się na rynku na początku 2020 roku. To nowoczesne rozwiązanie w zakresie 16 m. Chcielibyśmy przedstawić Państwu bliżej wspomniany podnośnik koszowy hybrydowy, ponieważ bardzo lubimy śledzić nowości w naszej branży. Poza tym nie wykluczamy możliwości wzbogacenia naszej floty podnośników koszowych o model hybrydowy.

Podnośnik wysięgnikowy w technologii hybrydowej Genie Z-45 FE

Podnośnik koszowy hybrydowy Genie Z-45 FE został wyprodukowany z wykorzystaniem technologii hybrydowej, którą zastosowano w modelu Genie Z-60 FE. Maksymalna wysokość robocza Z-45 FE wynosi 15,92 metra, natomiast maksymalny poziomy wysięg to 6,94 metra. Maksymalny wysięg roboczy ma 7,50 metra. Na uwagę zasługuje także maksymalny udźwig 300 kilogramów w klasie modeli 16-metrowych.

Podnośnik koszowy Genie Z-45 FE jest rozwiązaniem wszechstronnym, którego atutem jest niska emisja zanieczyszczeń oraz duża energooszczędność. Fakt znikomej konserwacji napędu na 4 koła również przemawia na korzyść tego modelu. Podnośnik koszowy hybrydowy pozwala uzyskać wysokie zwroty z inwestycji. Model ten może być wykorzystywany podczas prac prowadzonych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Usługi podnośnikowe z wykorzystaniem Genie Z-45 FE pozwalają zmaksymalizować wydajność pracy. Operatorzy mogą operować ładunkiem nawet o 30% większym niż w przypadku innych maszyn hybrydowych oferujących podobny zakres wysokości roboczej. Dzięki temu model ten można uznać za przodujący w swojej klasie.

Komfort pracy i ochrona środowiska

Podnośniki koszowe Genie Z-45 FE stanowią połączenie dwóch ważnych elementów – wysokiej wydajności pracy oraz technologii przyjaznych dla środowiska. Produktywność tych modeli porównywana jest do maszyn, które napędzane są silnikiem wysokoprężnym klasy 4WD. Wysokość robocza 16 m jest jedną z najbardziej pożądanych przez użytkowników, co również sprawia, że Z-45 FE wpisuje się w potrzeby współczesnych użytkowników.

Nowy podnośnik koszowy Genie został zaprojektowany w odpowiedzi na rosnące wymogi dotyczące ochrony środowiska oraz przepisy obowiązujące w miejscu pracy do wysokości 16 metrów. Warto zaznaczyć, że Z-45 FE osiąga moc oraz efektywność porównywalną do urządzeń z silnikiem wysokoprężnym 4WD. Łączy to z cichą pracą oraz niską emisją zanieczyszczeń, co dodatkowo przemawia na jego korzyść.

Genie Z-45 FE – rozwiązanie 2 w 1

Genie Z-45 FE dostarcza operatorom dwa tryby pracy. Technologia All-Electric oferuje możliwość pełnej pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Tryb hybrydowy zapewnia zaś ponad tydzień pracy na jednym zbiorniku oleju napędowego. Nowy podnośnik koszowy Genie to połączenie aktywnego układu oscylacyjnego utrzymującego przyczepność w trudnym terenie, podwyższonego udźwigu oraz wydajności układu napędowego AC. Zastosowanie wysięgnika przegubowego o długości wynoszącej 1,52 metra oraz o obrocie w pionie 135 stopni pozwala na precyzyjne pozycjonowanie ładunku.

Podnośnik koszowy w trybie hybrydowym korzysta z przyjaznego dla środowiska silnika Stage V / Tier 5. Jego zastosowanie pozwala utrzymać poziom naładowania akumulatorów. System hybrydowy może pozyskiwać energię wytwarzaną podczas schodzenia w dół lub hamowania. Takie rozwiązanie również pozytywnie wpływa na stan naładowania akumulatorów.

Zastosowanie dwóch trybów pracy pozwoliło stworzyć model 2 w 1, który z powodzeniem może być wykorzystywany wewnątrz i na zewnątrz budynków, a także w miejscach, w których nie ma bezpośredniego dostępu do energii elektrycznej. Silnik zużywający mniej paliwa w porównaniu do typowych silników wysokoprężnych (o ok. 30%) pozwala na oszczędności rzędu ponad 25 euro tygodniowo. Nocne ładowanie akumulatora umożliwia natomiast pracę na pełną zmianę.

Zastosowane technologie są nie tylko łatwe w obsłudze, ale także pozytywnie wpływają na żywotność akumulatora, zmniejszenie kosztów eksploatacji oraz konserwacji, przy zachowaniu wysokiej wydajności.

Być może w przyszłości prezentowany podnośnik hybrydowy koszowy pojawi się w naszej ofercie. Zapraszamy do współpracy i do korzystania z naszych podnośników koszowych, które są gotowe do pracy i realizowania nawet najbardziej skomplikowanych zleceń.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top