wynajem@podnosimy.pl

Mini żurawie – dlaczego są tak chętnie wybieranym rozwiązaniem?

Spis treści

Mini żurawie są maszynami kompaktowymi i wielozadaniowymi. Nic więc dziwnego, iż tak chętnie są wykorzystywane na placach budowy. Doskonale spisują się w niewielkich, ograniczonych przestrzeniach, a także podczas montażu stolarki okiennej i innych wymagających elementów. W naszej firmie stanowią jeden z najważniejszych punktów oferty i są coraz chętniej wybierane przez naszych klientów.

Mini żurawie jako rozwiązanie uniwersalne

Tryb transportowy mini żurawi wyróżnia się tym, iż maszyny mają niewielkie rozmiary, a także ich nacisk na podłoże jest mały. Ze względu na swe gabaryty mogą bez problemu przemieszczać się po wnętrzach budynków, klatkach schodowych, przejeżdżając przez otwory drzwiowe o szerokości pojedynczego skrzydła czy też mieszcząc się w luce windy. Pewnym ograniczeniem w czasie pracy w wąskich przestrzeniach może okazać się konieczność zastosowania podpór stabilizacyjnych. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się żurawie pick and carry. Ich wyróżnikiem jest bowiem zachowanie kompaktowych gabarytów bez względu na tryb pracy.

Pomimo tego, iż mini żurawie są maszynami o niewielkich rozmiarach, ich udźwig jest stosunkowo duży. To z pewnością zwiększa ich funkcjonalność. Konstrukcja maszyny pozwala na manewrowanie ładunkiem w niewielkich odległościach od samego urządzenia. Co warto zaznaczyć, większe żurawie wymagają znacznie większej przestrzeni do podniesienia takiego samego ładunku.

Ogromną zaletą mini żurawi jest łatwość ich przemieszczania. Zarówno demontaż, jak i sama konfiguracja maszyny jest bardzo prosta. Niewielkie gabaryty w połączeniu z małą wagą sprawiają, że może być ona transportowana przy wykorzystaniu tradycyjnej ciężarówki lub przyczepy. Zazwyczaj transport mini żurawi nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń. Większość modeli bez trudu pokonuje wzniesienia o nachyleniu 30 stopni, dzięki czemu maszyna może samodzielnie wjechać na środek transportu.

Bezpieczeństwo połączone z ekologią

Bezpieczeństwo pracy maszyny zapewnia wbudowany komputer pokładowy, którego zadaniem jest między innymi analiza parametrów urządzenia na podstawie wyników uzyskanych w czasie rzeczywistym. Mowa tu między innymi o śledzeniu nacisku na podporach urządzenia, aktualnego wysięgu i kąta nachylenia wysięgnika, masy ładunku oraz promienia obrotu. Zastosowanie tego typu rozwiązań pomaga chronić urządzenie przed wywróceniem się, dzięki czemu operator może pewniej operować maszyną.

Równie istotne są rozwiązania dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska. Kwestia ta nie mogła również ominąć rynku żurawi budowlanych. Producenci bowiem starają się przemycić ekologiczne technologie także i na plac budowy.

Analizując rynek mini żurawi, można zauważyć, iż maszyny mogą być zasilane zarówno silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym czy hybrydowym. Niektóre modele mogą być wyposażone w instalację gazową. Dzięki temu w zależności od miejsca pracy i innych czynników, każdy może dopasować maszynę do potrzeb i możliwości. Dla przykładu mini żurawie zasilane silnikiem elektrycznym polecane są do pracy w niewielkich pomieszczeniach. Warto także wspomnieć, iż maszyny z instalacją gazową muszą być poddawane systematycznej konserwacji, aby praca z ich udziałem była w pełni bezpieczna.

Mini żurawie z hybrydowym silnikiem zasilania (np. mini żuraw Jekko 360) mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno do pracy wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Ze względu na zmieniające się przepisy dotyczące konieczności obniżenia poziomu hałasu w miejscu pracy oraz ograniczenia emisji spalin to właśnie maszyny, które zasilane są napędem hybrydowym i elektrycznym, stają się coraz popularniejsze.

Wynajmij mini żurawie w Warszawie

Zapraszamy do korzystania z mini dźwigów dostępnych w naszej ofercie. Oferujemy mini żurawie dostępne w usłudze wynajem mini żurawi dla klientów indywidualnych i dla firm. Nowoczesne mini dźwigi udostępniamy wraz z profesjonalną obsługą wykwalifikowanych operatorów z dużym doświadczeniem. Nasi dyspozytorzy zaproponują najlepsze możliwe warunki współpracy i satysfakcjonujące ceny wynajmu mini żurawia w stolicy.

mini żurawie Warszawa

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top