+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Mobilne żurawie wieżowe

PODNOSIMY BEZ KOMPROMISÓW

Żuraw wieżowy na kołach to rozwiązanie łączące najlepsze cechy dwóch znanych urządzeń dźwigowych. Każdy zdaje sobie sprawę, że żuraw wieżowy jest zdecydowanie szybszy od dźwigu teleskopowego. Wiedziała o tym także firma Spierings, która podjęła się trudnego i odważnego zadania umieszczenia żurawia wieżowego na podwoziu kołowym. W końcu praktyczniejszy od zwykłego żurawia budowlanego jest tylko taki żuraw, który jest w stanie samodzielnie się przemieszczać. Zwiększ wydajność pracy! Podnoś z nami bez kompromisów!

DLACZEGO MOBILNY ŻURAW WIEŻOWY?

Żuraw wieżowy jest najbardziej wydajnym urządzeniem dźwignicowym. Dodanie do niego podwozia kołowego przeobraża go w niezwykle wszechstronny dźwig posiadający możliwość poruszania się. Firma Spierings dostarczyła rozwiązanie o ogromnych możliwościach łączące zalety żurawia budowlanego i podwozia mobilnego dźwigu teleskopowego. Żurawie Spierings to nowość na Polskim rynku mimo, że rozwiązanie doskonale znane w Holandii, gdzie maszyny określa się synonimem „mobilny żuraw wieżowy”.

Mobilne żurawie wieżowe są najchętniej wybierane przez klientów przy realizacji projektów, w których waga podnoszonych elementów nie przekracza 3 ton, a promień pracy żurawia wynosi do 60 metrów. Dlatego można śmiało powiedzieć, że dźwigi firmy Spierings są naprawdę uniwersalne, bo prace dźwigowe takiego typu stanowią około 80% wszystkich usług dźwigowych.

Korzyści

NAJLEPSZY WIDOK
Kabina operatora może być umieszczona w połowie wysokości wieży lub na jej szczycie, co pozwala operatorowi na optymalną widoczność w czasie pracy. Dobry widok to większe bezpieczeństwo pracy!
JEDNO ZADANIE JEDEN CZŁOWIEK

Do ustawienia i operowania żurawiem z powodzeniem wystarcza jedna osoba. Nie jest wymagany dodatkowy balast ani elementy wysięgnika. Do mobilizacji żurawia spierings ZAWSZE wystarcza jeden operator.

GOTOWOŚĆ W 30 MINUT

Całkowite rozłożenie żurawia i przygotowanie do pracy trwa od 20 do 30 minut w zależności od modelu maszyny. Przy ciężkich warunkach na budowie należy doliczyć dodatkowy czas na przygotowanie podłoża pod podpory.

SZYBKIE RUCHY

Mobilny żuraw wieżowy pracuje dużo szybciej niż dźwig z wysięgnikiem teleskopowym. Zmiana wysięgu odbywa się przez poruszanie lekkim, 200 kilogramowym wózkiem a nie podnoszeniem ciężkiego ramienia o masie kilkunastu ton.

ZDALNE STEROWANIE

Żurawiem można operować za pomocą zdalnego sterowanie radiowego zawsze wtedy kiedy jest to wygodniejsze i zwiększa bezpieczeństwo pracy. Sterowanie może być użyte także przy montażu i demontażu dźwigu.

ZASILANIE Z BUDOWY

Niektóre modele żurawi mogą pracować na zasilaniu elektrycznym z budowy. Wymagane jest napięcie trójfazowe 400V. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć koszty wynajmu, zmniejszyć hałas i zadbać o środowisko.

MOBILNY ŻURAW WIEŻOWY KONTRA DŹWIG TELESKOPOWY

Zastosowania:

Betonowanie Konstrukcje stalowe Fundamenty Przemysł Montaż hal Rafinerie Huty Transport stali do wykopu Transport BIG-BAG'ów Prace nocne Prace w centrum miasta Montaż płyty warstwowej Montaż szalunków Montaż klimatyzatorów Ogrody zimowe

Wynajem mobilnych żurawi wieżowych do 60 metrów

Żurawie samojezdne wieżowe oferują mobilność żurawia samochodowego połączoną z różnorodnością  zastosowania typową dla żurawia budowlanego - żurawia wieżowego obrotowego. Oferujemy wynajem mobilnego żurawia wieżowego marki Spierings wraz z obsługą operatorską dla każdej gałęzi budownictwa - w szczególności do budownictwa mieszkaniowego oraz prac montażowych na dachach wysokich i długich obiektów.
Seria dźwigów Spierings dostosowana jest do montażu wyłącznie przez jedną osobą poprzez naciśniecie przycisku. Transport żurawia odbywa się z kompletnym wyposażeniem, tj. wieżą , przeciwwagami, kabiną operatorską oraz agregatem prądowym. Mobilny żuraw samojezdno-wieżowy gotowe są do pracy w niespełna 20 minut dlatego kilka zastosowań dziennie nie stanowi dla niego żadnego problemu. Operator  może sterować żurawiem z górnej kabiny lub bezprzewodowo drogą radiową za pomocą pilota.
Mobilne żurawie samojezdne wieżowe Spierings cechuje duża mobilność co sprawia, że są to najlepsze dźwigi wieżowe montowane na samochodach. Idealnie sprawdzają w gęsto zabudowanych centrach miast, przy montażu szalunków, montażu klimatyzacji czy w trakcie budowy hali. Na placu budowy mogą pracować jak elektryczny żuraw wieżowy i mogą być zasilane napięciem trójfazowym 400 V. Obniża to koszt wynajmu mobilnego żurawia Spierings i sprawia, że może konkurować z wynajmem klasycznego żurawia wieżowego kotwiczonego na stałe.
Nasze dźwigi Spierings wyposażone mogą być w samopoziomujące widły, kosz do betonu, zawiesia pasowe czy łańcuchowe.
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom jeśli chodzi o wynajem mobilnych żurawi wieżowych robimy co w naszej mocy żeby stale powiększać naszą flotę o kolejne maszyny, które służą do innowacyjnych metod podnoszenia ładunków.

Oferowane pojazdy

Mobilny żuraw wieżowy 60 metrów

Parametry żurawia wieżowego Spierings SK-1265 AT-6 moment roboczy (nośność) – 132 tm maksymalny udźwig...

Mobilny żuraw wieżowy 48 metrów

Parametry żurawia wieżowego Spierings SK-598 AT-5 moment roboczy (nośność) –  103 tm maksymalny udźwig...

Mobilny żuraw wieżowy 38 metrów

Parametry żurawia wieżowego Spierings SK-477 AT-4 moment roboczy (nośność) –  80 tm maksymalny udźwig...

Mobilny żuraw wieżowy 30 metrów

Parametry samojezdnego żurawia wieżowego Spierings SK-365 AT-3 moment roboczy (nośność) –  60 tm maksymalny...

Copyright © by 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone!

projekt i wykonanie:

Top