+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Oferowane pojazdy

Dźwig teleskopowy 110 ton

Parametry dźwigu teleskopowego 110 ton Dźwig teleskopowy 110 ton marka TEREX DEMAG AC100/5 długość...

Podnośnik koszowy 62 metry

Parametry podnośnika z koszem 62 metry Podnośnik koszowy WUMAG WT 620 Podwozie 8×4 wysokość...

Mobilny żuraw wieżowy 48 metrów

Mobilny żuraw wieżowy 48 metrów na sprzedaż Termin odbioru maszyny – do uzgodnienia Parametry...

Mobilny żuraw wieżowy 38 metrów

Mobilny żuraw wieżowy Spierings SK-477 AT-4 na sprzedaż – link do oferty Termin odbioru...

Podnośnik koszowy terenowy 35m (4×4)

Podnośnik koszowy klasy 35 metrów na sprzedaż Termin odbioru maszyny – dostępna od zaraz...

Żuraw samojezdny 45 ton

Żuraw samojezdny klasy 45 ton na sprzedaż – link do oferty Termin odbioru maszyny...

Żuraw samojezdny 35 ton

Żuraw samojezdny klasy 35 ton na sprzedaż – link do oferty Termin odbioru maszyny...

Ładowarka teleskopowa obrotowa 18m

Ładowarka teleskopowa obrotowa 18 metrów na sprzedaż – link do oferty Termin odbioru maszyny...

Pojazdy na sprzedaż

Maszyny do sprzedania – używane dźwigi, podnośniki koszowe, ładowarki teleskopowe na sprzedaż

Pełną ofertę pojazdów na sprzedaż można sprawdzić na naszym profilu Dźwigi i Podnośniki w otomoto.pl

Poszukują Państwo sprawnych i niezawodnych dźwigów na sprzedaż? Mamy w ofercie kilka modeli dźwigów, ładowarek i podnośników, które czekają na nowego właściciela.

Oferujemy sprzedaż używanych i w pełni sprawnych pojazdów i maszyn, które były stosowane w naszej firmie. W ofercie znajdą Państwo ładowarki teleskopowe, podnośniki koszowe, żurawie i dźwigi samojezdne i samochodowe na sprzedaż.

Nasza firma świadczy usługi dźwigowe i podnośnikowe, dlatego mają Państwo pewność zakupu sprawnego, dobrze eksploatowanego urządzenia, co jest bardzo ważne w późniejszym okresie użytkowania. Przy zakupie organizujemy niedrogi transport, pomagamy w dopełnieniu wszelkich formalności, przekazujemy wszelką niezbędną dokumentację pojazdu.

Oferujemy sprzedaż używanych dźwigów na raty oraz leasing.

Gwarantujemy Państwu odbiór maszyny gotowej do pracy.

Pomagamy w zakupie części zamiennych dla sprzedawanych dźwigów, podnośników koszowych i ładowarek teleskopowych.

Dodatkowe informacje w temacie sprzedaż dźwigów i podnośników koszowych uzyskają Państwo kontaktując się z naszym biurem +48 22 39 29 000

Sprzedaż dźwigów – czy warto odkupić dźwig od innej firmy?

W Polsce liczba dźwigów, żurawi budowlanych, mobilnych żurawi wieżowych czy mini dźwigów rośnie każdego roku o co najmniej kilkadziesiąt sztuk. Nie każda firma, która oferuje usługi dźwigowe i wynajem dźwigów, może sobie pozwolić na zakup nowych maszyn, dlatego coraz częściej firmy inwestują w dźwigi używane. Chcielibyśmy odrobinę przybliżyć temat pt. sprzedaż dźwigów nowych i używanych oraz odpowiedzieć na pytanie czy warto odkupować dźwigi od firm, które świadczą usługi dźwigowe.

Sprzedaż dźwigów nowych

Nowe dźwigi, czyli takie, które jeszcze przez nikogo nie były wykorzystywane (poza testami producentów), można kupić bezpośrednio u producenta czy w firmach, które specjalizują się w tematyce pt. sprzedaż dźwigów. Niektórzy dystrybutorzy biorą udział w różnego rodzaju giełdach i targach, podczas których prezentują najnowsze modele dźwigów i w ten sposób zdobywają kolejnych klientów. Dźwigi czy tradycyjne wielkogabarytowe żurawie budowlane to bardzo duża inwestycja. Nowy dźwig może kosztować grubo ponad milion złotych, w zależności od rodzaju dźwigu, jego parametrów, marki.

Na nowe dźwigi mogą sobie pozwolić największe firmy, które posiadają odpowiedni budżet i są w stanie zainwestować tak duże pieniądze w zakup w 100% nowych pojazdów. Taka inwestycja wymaga czasu, aby pieniądze zainwestowane w kupno nowego dźwigu się zwróciły. Wbrew pozorom, sprzedaż dźwigów nowych w Polsce dość dobrze funkcjonuje, ale zdecydowana większość dźwigów w naszym kraju to pojazdy używane.

Do najczęściej wybieranych marek należą Groove, TEREX, Krupp czy Liebherr i Spierings. Aby zapoznać się z ofertą tychże firm, warto odwiedzić ich strony internetowe, przejrzeć dokładnie katalogi z najnowszymi modelami dźwigów i żurawi budowlanych.

Sprzedaż dźwigów używanych

Większość dźwigów i żurawi w polskich firmach oferujących profesjonalny wynajem dźwigów i usługi dźwigowe to modele, które były wcześniej używane. Duża część to dźwigi, które pochodzą z zachodu – jako odkupione od firm oferujących sprzedaż dźwigów używanych w Niemczech, Francji czy Holandii. Maszyny mające kilka, kilkanaście czy nawet powyżej 20 lat sprowadzane są do Polski i wykorzystywane są przez polskie firmy przez kolejnych kilkanaście lat. Oczywiście wszystkie dźwigi, które są sprowadzane zza granicy i są pojazdami używanymi, muszą przejść przeglądy techniczne i muszą zostać dopuszczone do pracy przez UDT. Kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne, dlatego firmy, które oferują sprzedaż dźwigów, muszą zapewnić pełną dokumentację pojazdu dla nowego nabywcy, aby ten wiedział jak wyglądała historia ewentualnych usterek danego dźwigu.

Dźwigi, które są starsze niż 16 lat, muszą przechodzić kapitalny remont, by gwarantować, że są sprawne. Takie są wymogi formalne i prawne, których nie da się obejść. Warto więc zastanowić się czy zainwestowanie dodatkowych pieniędzy w używane dźwigi będzie opłacalne.

Jeśli chodzi o sposób zakupu czy wcześniej – wyszukania dźwigu – najczęściej dźwigi używane można znaleźć za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych, na aukcjach internetowych, na giełdach online czy w firmach, które specjalizują się w sprowadzaniu używanych dźwigów zza granicy. Koszty? Wszystko zależy oczywiście od rodzaju dźwigu czy jego wieku, ale trzeba się liczyć z kosztami sięgającymi kilkuset tysięcy złotych za dźwig.

Czy warto kupić dźwigi od firm oferujących usługi dźwigowe?

Coraz częściej można spotkać się z ofertami sprzedaży dźwigów przez firmy, które oferują wynajem dźwigów i usługi dźwigowe. Zazwyczaj jest to sprzedaż dźwigów okazjonalna, ponieważ przykładowo firma chce zainwestować w większe dźwigi i decyduje się na sprzedaż innych, by zebrać kapitał na inwestycje. Niektóre firmy, poza oferowaniem usług dźwigowych, dodatkowo oferują również pomoc w sprowadzeniu używanych dźwigów do kraju. Mogą przecież wykorzystać swoje doświadczenie i pomóc klientowi kupić używany, ale nadal dobry i warty zainwestowania pojazd.

Firmy, które oferują usługi dźwigowe i chcą sprzedać któryś ze swoich pojazdów, mogą oczywiście próbować pozbyć się uszkodzonych modeli. Warto więc, przed decyzją o zakupie, dokładnie sprawdzić dokumentację dźwigu oraz zrealizować przegląd techniczny. Nieuczciwe firmy zdarzają się wszędzie, także w branży usług dźwigowych.

Przeważnie jednak sprzedaż dźwigów w firmach oferujących usługi dźwigowe to albo sprzedaż okazjonalna (wspomniana chęć zgromadzenia kapitału na nowe inwestycje czy po prostu dany dźwig już w firmie nie jest potrzebny) albo działalność dodatkowa, wynikająca z cennego doświadczenia i chęci dodatkowego zarobku.

Jeśli planujesz zakup dźwigu używanego i nie wiesz jak się za to zabrać – warto skorzystać z pomocy firm od dźwigów, które oferują sprzedaż dźwigów używanych czy pomoc w sprowadzeniu pojazdów z zachodu. Doświadczenie takich firm, ich znajomości i wiedza dotycząca całego procesu zakupu pojazdów używanych pomogą w zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy, a także w uniknięciu różnego rodzaju problemów.

Sprzedaż dźwigów w naszej firmie

Nieustannie inwestujemy w rozwój naszej floty dźwigów oraz innych pojazdów wykorzystywanych w usługach dźwigowych i podnośnikowych. Sprzedaż dźwigów realizujemy sporadycznie, w przypadkach, gdy chcemy zainwestować w modele, które będą dla nas bardziej przydatne. W Warszawie bardzo często stosujemy duże dźwigi i nowoczesne, uniwersalne mobilne żurawie wieżowe, dlatego od czasu do czasu decydujemy się na sprzedaż dźwigów mniejszych.

Sprzedaż dźwigów realizujemy z wykorzystaniem serwisów ogłoszeniowych. Zawsze jesteśmy otwarci na negocjację cen, a także na ewentualną możliwość zamiany dźwigów. Zachęcamy więc do kontaktu i korzystania z naszych dźwigów, które w nowe ręce oddajemy w pełni sprawne i z kompletną dokumentacją.

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

Top