wynajem@podnosimy.pl

Cennik usług dźwigowych – od czego zależy cena wynajmu dźwigów?

Spis treści

Usługi dźwigowe każdego dnia realizowane są w każdym mieście w Polsce i na świecie. W Warszawie codziennie do pracy przystępują dziesiątki, a nawet setki dźwigów i wysoko wykwalifikowanych operatorów pojazdów z funkcją podnoszenia i dźwigania. Do firm oferujących usługi dźwigiem zgłaszają się klienci indywidualni, a także firmy poszukujące współpracownika czy podwykonawcy. Bardzo częstym pytaniami, które słyszą przedstawiciele firm oferujących dźwigi są: ile kosztują usługi dźwigowe czy jak przedstawia się cennik usług dźwigowych? W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć Państwu od czego zależy cena wynajmu dźwigów i jakie elementy wpływają na cennik usług dźwigowych w Podnosimy.pl

Cennik usług dźwigowych – czy stałe ceny są możliwe?

Niejednokrotnie spotkaliśmy się z pytaniami dlaczego na naszej stronie internetowej nie funkcjonuje cennik wynajmu dźwigów i usług dźwigowych. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta – prace wykonywane dźwigami są tak różne, że nie można ustalić jednej, stałej ceny, która będzie adekwatna do każdego rodzaju zlecenia. Na cenę usług dźwigowych wpływa wiele czynników, dlatego żadna szanująca siebie i klienta firma nie może stosować stałego cennika swoich usług. Istnieją typowe prace, których koszt można oszacować jeśli wykonywane są w tej samej lokalizacji, w podobnym okresie wynajmu dźwigu i z wykorzystaniem maszyny o identycznych parametrach. Jednak zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem niż teoretyczne przygotowywanie cenników jest indywidualna wycena każdego zlecenia na usługi dźwigowe i wynajem dźwigów.

Chcąc więc poznać cennik usług dźwigowych – najlepiej skontaktować się z nami i przedstawić termin, miejsce i rodzaj zlecenia. Nasz dyspozytor poprosi o kilka szczegółowych informacji, jak charakterystyka prac do wykonania czy rodzaj przenoszonego ładunku, a następnie przygotuje wiążącą odpowiedź na pytanie ile kosztuje wynajem dźwigu i realizacja prac.

Od czego zależy cena wynajmu dźwigów?

Istnieje szereg zmiennych, które wpływają na cenę usług dźwigowych. Na ich podstawie można przygotować kosztorys dla klienta, który uwzględni wszelkie indywidualne aspekty.

Najważniejsze czynniki wpływające na cenę usług dźwigowych:

  • klasa dźwigu i jego parametry – dźwigi różnią się przede wszystkim parametrami i możliwościami technicznymi. Wynajem większego dźwigu, o dużym udźwigu i zasięgu wiąże się z wyższymi kosztami niż usługi dźwigowe realizowane dźwigiem niższej klasy. Wartość samej maszyny również wpływa na koszty wynajmu, dlatego zawsze warto zaufać dyspozytorowi i zatrudnić dźwig, którego zleceniodawca faktycznie potrzebuje i którego parametry będą wystarczające do realizacji danego zadania.
  • okres wynajmu dźwigu – czas, na jaki wynajmowany jest dźwig, odgrywa bardzo ważną rolę w przygotowaniu kosztorysu zlecenia. Przy długoterminowych zleceniach możliwa jest negocjacja cen.
  • miejsce realizacji usług – jeśli usługi dźwigowe realizowane są w obrębie Warszawy to koszty dojazdu nie są znaczące. W przypadku prac realizowanych w miejscowościach poza Warszawą, do ceny wynajmu dźwigów należy doliczyć także koszty dojazdu maszyny i operatora na miejsce realizowanego zlecenia.
  • stopień trudności realizowanych prac – w niektórych przypadkach na cennik dźwigów i usług dźwigowych wpływ ma rodzaj wykonywanego zadania i stopień trudności. Przy bardzo nietypowych zleceniach, które wymagają ogromnej precyzji czy zastosowania nieszablonowych technik i metod, cennik usług dźwigowych może wzrosnąć, ale każdorazowo koszty są konsultowane ze zleceniodawcą i wymagają jego akceptacji.
  • wartość przenoszonego ładunku – w szczególnych przypadkach wartość ładunku, który nasze dźwigi mają przenieść, również wpływa na koszt zrealizowania usług dźwigowych. Wielokrotnie nasi operatorzy mieli za zadanie przenieść np. silniki samolotowe warte miliony złotych czy inne wielkogabarytowe elementy konstrukcyjne maszyn, czy nawet całe maszyny warte setki tysięcy złotych. Z takim ładunkiem należy się szczególnie ostrożnie obchodzić i stosować procedury niestandardowe.

Zapraszamy do współpracy!

Nasza firma, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, stawia na elastyczny cennik usług dźwigowych i wynajmu dźwigów. Oferujemy konkurencyjne ceny i warunki współpracy, które z pewnością spełnią oczekiwania zleceniodawcy i zapewnią sprawny przebieg prac. Nasi dyspozytorzy zawsze starają się znaleźć najbardziej optymalne, ekonomiczne rozwiązanie, które nie będzie generowało zbędnych kosztów dla klienta. Zawsze stosujemy politykę 100% uczciwych cen i jasnych warunków współpracy.

Nasze dźwigi i żurawie wieżowe mobilne budowlane, a także ładowarki teleskopowe, samochody HDS czy podnośniki koszowe są gotowe do pracy. Realizujemy usługi w Warszawie i na terenie całego województwa mazowieckiego. W przypadku długoterminowych i większych zleceń chętnie podejmujemy współpracę w innych częściach kraju.

 

cennik usług dźwigowych w Warszawie

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

Top