+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Chcesz być operatorem dźwigów? Wybierz szkolenia odpowiedzialnie!

Decyzja o zatrudnieniu się w charakterze operatora dźwigów wymaga dopełnieniu kilku formalności. Wśród nich jest zdobycie odpowiednich kompetencji i kwalifikacji. Na polskim rynku działa wiele ośrodków szkoleniowych oraz firm, które oferują różnego rodzaju kursy i szkolenia. Na co zwrócić uwagę, szukając szkoleń dla siebie? Jaką firmę szkoleniową wybrać?

Po pierwsze: szkolenie na miarę potrzeb klienta

Firmy szkoleniowe, które zorientowane są na klienta, doskonale znają specyfikę biznesu usług dźwigowych i nie tylko. Dlatego też jednym z ich priorytetów jest dostosowanie się do potrzeb i wymagań klientów. Większość podmiotów oferuje dogodne terminy szkoleń (np. popołudniami, w weekendy). Większe firmy szkoleniowe dysponują odpowiednim zapleczem, mając swe oddziały w różnych miastach.

Po drugie: sposób przekazywania wiedzy i prowadzenia szkoleń

Osoby, które będą prowadziły szkolenia, powinny posiadać odpowiednią wiedzę i kompetencje dotyczące usług dźwigowych. Mowa tu nie tylko o wiedzy eksperckiej, ale także doświadczeń praktycznych z zakresu eksploatacji maszyn. Prowadzący szkolenie musi w sposób profesjonalny, lecz jednocześnie zrozumiały i przystępny przekazywać swoją wiedzę uczestnikom kursu. Atutem jest także posiadanie wiedzy na temat samej procedury egzaminacyjnej, która stosowana jest podczas egzaminów państwowych. W ten sposób osoby prowadzące szkolenia są w stanie lepiej przygotować kandydatów do zdania egzaminu. Szukając odpowiedniej firmy do przeprowadzenia kursów, powinniśmy kierować się m.in. opiniami dotychczasowych klientów, które można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na internetowych forach branżowych lub lokalnych.

Po trzecie: odpowiedni park maszynowy

Należy także zwrócić uwagę na park maszynowy, którym dysponuje firma szkoleniowa. Optymalną sytuacją będzie to, że podmiot szkoleniowy dysponuje maszynami przeznaczonymi wyłącznie do celów szkoleniowych. Dzięki temu uczestnicy kursu będą mieli pewność, że urządzenia będą dostępne przez cały okres trwania kursu. Nie należy kierować się jednak tym, czy maszyny są najnowszej generacji. Wiele firm szkoleniowych dysponuje nieco starszym, lecz nadal odpowiednim sprzętem szkoleniowym. Urządzenia powinny być jednak w dobrym stanie technicznym. Najlepszym rozwiązaniem byłby wybór firmy, która dysponuje maszynami, z jakimi przyszły operator dźwigów ma zetknąć się w swojej pracy zawodowej. W grę wchodzą więc dźwigi, żurawie samojezdne, mobilne żurawie wieżowe i inne.

Po czwarte: podejście do kursanta

Jak wiadomo, kursy operatorów dźwigów (i nie tylko) kończą się egzaminem państwowym. Najlepiej, gdy firma szkoleniowa dostarczy kursantowi odpowiednie materiały, umożliwiające zdanie egzaminu. Mowa tu m.in. o zbiorze typowych pytań egzaminacyjnych wraz z gotowymi odpowiedziami. Takie kompendium wiedzy umożliwi dokładne przygotowanie się do egzaminu.

Firmy szkoleniowe oferują kursantom także inne udogodnienia. Może to być zapewnienie wyżywienia podczas kursu czy też noclegu dla osób przyjezdnych. Coraz więcej podmiotów umożliwia również płatność w ratach za szkolenie. W tym celu nawiązuje współpracę z bankiem, który udziela kredytu na pokrycie kosztów kursu.

Po piąte: pomoc w znalezieniu pracy po szkoleniu

Osoby, które dopiero chcą wkroczyć na rynek pracy, powinny szukać firmy szkoleniowej, która współpracuje z urzędem pracy lub też innymi podmiotami, które pomagają znaleźć pracę po odbytym kursie. Niektóre firmy oferują zarekomendowanie kursantów przyszłym pracodawcom. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwia wejście na rynek nowym operatorom maszyn.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą kandydatom na operatorów urządzeń dźwigowych odpowiednio dobrać szkolenia. Nam, jako pracodawcom, zawsze zależy na tym, by zatrudniać wykwalifikowanych i dobrze przygotowanych pracowników. Nasze podnośniki koszowe, dźwigi czy żurawie chcemy powierzać w ręce wykwalifikowanych osób, które przeszły nie tylko szkolenie teoretyczne, ale również sprawdziły swoją wiedzę w praktyce. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom najwyższy poziom usług.

operatorzy dźwigów i żurawi

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top