+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Czym charakteryzują się żurawie gąsienicowe?

Żurawie gąsienicowe są coraz bardziej popularne w branży budowlanej. Ich szerokie zastosowanie i rozwój technologii wpływają na to, że coraz więcej firm decyduje się na włączenie żurawia gąsienicowego do swojej oferty. Nie można się temu dziwić, ponieważ żurawie gąsienicowe niosą za sobą szereg zalet i walorów, które znacznie wpływają na poziom realizacji usług i komfort pracy przy wykorzystaniu tego typu maszyn dźwigowych.

Zastosowanie i zalety żurawi gąsienicowych przedstawimy na przykładzie żurawia SENNEBOGEN 633, który jest nowym modelem z serii żurawi gąsienicowych typu „pick & carry”. Model ten posiada wysięgnik teleskopowy o pełnej mocy i udźwigu do 30 ton. Poza dużym udźwigiem ten żuraw gąsienicowy charakteryzuje się również niewielką przestrzenią zajmowaną w trakcie pracy, znakomitą zwrotnością, niezwykle solidną konstrukcją i wysoką precyzją pracy.

Głównym środowiskiem pracy dla żurawi gąsienicowych jest budownictwo, energetyka czy budowa tuneli.

W omawianym modelu wysięgnik żurawia złożony jest z trzech sekcji, które w sposób ciągły wysuwają się i chowają. Maksymalna długość wynosi 25,2 metra, został zaprojektowany jako wysięgnik pełnej mocy, a więc może być wykorzystywany przy maksymalnym obciążeniu w trybie pick & carry i obrócić się o 360 stopni. Żuraw gąsienicowy jest bardzo wytrzymały i bezobsługowy, a maksymalna wysokość haka z wysięgnikami pomocniczymi o długości 6,5 i 13 metrów to 38 metrów.

Podwozie gąsienicowe to możliwość manewrowania w trudnym terenie. Żuraw może pracować przy nachyleniu do 4 stopni, a szerokość podwozia rozsuwanego hydraulicznie może być ustawiona w jednym z trzech położeń. Rozmiar transportowy to 6,1 metra długości i 3 metry wysokości i szerokości. Wymiary przyczyniają się do tego, że żuraw gąsienicowy nie sprawia kłopotów w transporcie, a po dotarciu na miejsce realizacji prac, naprawdę szybko zostaje przygotowany do pracy.

Zwrotność i łatwe manewrowanie żurawiem sprawiają, że wybornie odnajdzie się on w bardzo wymagającym środowisku pracy. Właśnie dlatego coraz więcej klientów pyta o możliwość skorzystania z teleskopowych żurawi gąsienicowych.

Aktualnie żurawie gąsienicowe nie są dostępne w naszej ofercie, ale w przyszłości przewidujemy ich wprowadzenie do oferty. Zachęcamy jednak do tego, by skorzystać z szerokiego wachlarza mobilnych żurawi wieżowych i żurawi samojezdnych teleskopowych, które proponujemy naszym klientom od wielu lat, ciągle podnosząc poziom naszych usług.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top