+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Dźwigi i Podnośniki – Podnosimy w Gdańsku!

Pandemia w Polsce nie odpuszcza, ale to nie oznacza, że branża usług dźwigowych i podnośnikowych stoi w miejscu. Firmy chcą wykorzystać czas i nadrobić wiosenny przestój, zwłaszcza że nie wiadomo kiedy ogłoszona zostanie kolejna narodowa kwarantanna. Wszelkie przestoje w budownictwie wiążą się ze znacznymi stratami czasu i pieniędzy, a więc dopóki pogoda dopisuje i dopóki budownictwo może działać – trzeba z tego korzystać.

Zazwyczaj realizujemy usługi dźwigowe w województwie mazowieckim, w Łodzi i Lublinie. Jesteśmy jednak otwarci na duże zlecenia, które możemy realizować na terenie całego kraju. Niedawno mieliśmy okazję wybrać się nad polskie morze, a konkretnie do Gdańska, by zrealizować interesujące, kilkudniowe zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Usługi dźwigowe w Gdańsku

Gdańsk oddalony jest od Warszawy o około 350 kilometrów. Jest najważniejszym miastem Trójmiasta i w całym województwie pomorskim. Rafineria Gdańska i Stocznia Gdańska to najbardziej charakterystyczne miejsca związane z przemysłem. W obu miejscach można zobaczyć ogromne dźwigi i żurawie przemysłowe, a w stoczni ogromne dźwigi stoczniowe uznawane za jeden z symboli Gdańska.

Oczywiście w Gdańsku nie brakuje firm, które oferują swoim klientom profesjonalny wynajem dźwigów i usługi dźwigowe. Jednak to właśnie naszą firmę wybrano do realizowania prac w okolicach Martwej Wisły, w przemysłowej części miasta. Nasz dźwig i doświadczony operator wykonywali swoje zadania przez okrągły tydzień każdego dnia obserwując ogromne postępy w pracy.

Zadaniem dla naszej firmy była pomoc w budowie nowej hali magazynowej. Za pomocą naszego dźwigu ułożyliśmy 1000 metrów kwadratowych dachu! To zadanie wymagało nie tylko dużego doświadczenia u operatora, ale również zastosowania dobrze dobranego dźwigu. Do takich prac najlepsze są nowoczesne mobilne żurawie wieżowe, które zapewniają znakomitą widoczność, jak na poniższej fotografii, oszczędność czasu i pieniędzy.

Do realizowania usług dźwigowych w Gdańsku oddelegowaliśmy nasz mobilny żuraw wieżowy Spierings SK-598 AT-5 o wysięgniku 48 metrów. Zgodnie z przewidywaniami, model ten wyśmienicie poradził sobie z powierzonymi zadaniami.

Dlaczego mobilny żuraw wieżowy?

Samochodowe żurawie wieżowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie można ustawić tradycyjnego żurawia wieżowego lub gdzie jego ustawienie będzie nieopłacalne. Przy budowie takich obiektów jak duże hale magazynowe zwyczajne żurawie samojezdne także mogą sobie nie poradzić. Zastosowanie szerokich możliwości, którymi charakteryzuje się mobilny żuraw wieżowy, to gwarancja sprawnego przebiegu prac i idealny sposób na to, by wykonać prace szybko, ekonomicznie i w pełni bezpiecznie.

Do realizacji usług dźwigowych w Gdańsku wybraliśmy model Spierings SK-598 AT-5 , który jest gotowy do pracy w ciągu 20 minut! Zasięg ramienia dźwigu to aż 48 metrów, ramię może pracować pod różnym kątem. Dźwig można wielokrotnie przestawiać w ciągu dnia – oczywiście jeśli zachodzi taka potrzeba. W przypadku realizacji zlecenia przy układaniu dachu hali w Gdańsku, nasz żuraw nie wymagał przestawiania. Za pomocą dużego zasięgu ramienia możliwe było podawanie poszczególnych elementów dachu w każdy jego obszar – wygodnie, sprawnie i szybko.

W mobilnych żurawiach wieżowych wieża operatora może być ustawiona na szczycie wieży czy w jej połowie. Gwarantuje to znakomitą widoczność dla operatora. Na załączonym zdjęciu widać, że nasz operator miał idealny wydok na powstający dach, układane elementy i hak żurawia. Widoczność jest sprawą kluczową nie tylko dla dokładności w działaniu, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa!

Warto dodać, że stosowanie mobilnych żurawi wieżowych ogranicza koszty dla zleceniodawcy. Do obsługi żurawia wieżowego samochodowego potrzebny jest jeden pracownik – kierowca i operator w jednym. Co więcej, żuraw sam transportuje przeciwwagi, więc nie potrzeba dodatkowych pojazdów do transportu kratownicy, z której składa się wieża żurawia. Aby rozstawić pojazd do pracy – wystarczy jedno kliknięcie pilotem, który umożliwia zdalne sterowanie żurawiem. Krótko mówiąc: mobilny żuraw wieżowy jest prostszy w obsłudze, ekonomiczny, bezpieczny i uniwersalny.

Jesteśmy gotowi na kolejne zlecenia z Gdańska!

Bardzo miło wspominamy realizację ostatnich prac nad morzem, dlatego z wielką przyjemnością chętnie wrócimy do Gdańska i okolic, by bezproblemowo sprostać kolejnym wyzwaniom. Nasza firma zapewnia profesjonalne usługi dźwigowe i wynajem dźwigów, a także szereg innych możliwości, takich jak chociażby wynajem podnośników koszowych i usługi podnośnikowe, wynajem ładowarek teleskopowych czy transport HDS. Wystarczy się z nami skontaktować, by ustalić szczegóły współpracy. Oczywiście w przypadku zleceń z miejscowości spoza wojwództwa mazowieckiego – współpracę podejmujemy przy większych zleceniach, zwłaszcza kilkudniowych i dłuższych. Krótkoterminowe zlecenia z koniecznością wyjazdu do innego województwa są zwyczajnie nieopłacalne dla zleceniodawcy, jak i dla nas.

Jeżeli chcą Państwo zlecić długoterminowe prace dźwigowe czy podnośnikowe w Gdańsku lub w innych miastach – zachęcamy do kontaktu i ustalenia planu działania. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego klienta i konkurencyjne ceny!

 

Dźwigi i Podnośniki w Gdańsku

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top