+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Liebherr 125 K – najwyższy żuraw szybkomontujący

Podczas targów BRAUMA 2019 firma Liebherr zaprezentowała swój nowy żuraw szybkomontujący. Model 125 K charakteryzuje się maksymalną wysokością haka do 65,5 metra. Jego wysięgnik natomiast wynosi 55 metrów. Patrząc na żurawie budowlane, jest to najwyższy dźwig szybkomontujący dostępny aktualnie na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o nowym żurawiu ze stajni Liebherr.

Najwyższy żuraw samomontujący Liebherr 125 K

Model Liebherr 125 K zaprojektowano z myślą o projektach inżynieryjnych (np. budowa mostów, dróg, budownictwo przemysłowe, budownictwo komercyjne). Stąd też wynikała potrzeba połączenia dużych promieni z dużymi udźwigami i kompaktowymi rozmiarami.

Żuraw 124 K oferuje podstawową wysokość haka – 29,5 metra. Za pomocą specjalnych pięciu sekcji wieży możliwe jest jednak powiększenie tej wysokości do 41,5 metra. Dzięki temu żuraw może być wykorzystywany podczas realizacji dużych projektów budowlanych. Jeżeli osiągnięta wysokość pozostaje niewystarczająca, możliwe jest skorzystanie z wysięgnika pomocniczego typu luffing. Zastosowanie go pod kątem 30 stopni pozwala na osiągnięcie wysokości haka wynoszącej 65,5 metra.

Żurawie budowlane Liebherr 125 K charakteryzują się maksymalnym udźwigiem 8000 kg, przy czym na końcu 55-metrowego wysięgnika są w stanie podnieść ładunek o masie 1300 kg. Umożliwia to zastosowana funkcja Load-Plus.

Przystosowany do pracy w ograniczonych przestrzeniach

Liebherr został wyposażony w wiele praktycznych funkcji, w tym: Micromove (system dokładnego pozycjonowania), Liebherr Speed2Lift (tryb dwukierunkowej operacji) oraz oświetlenie z wykorzystaniem reflektorów LED dla lepszego doświetlenia miejsca pracy.

Dźwigi z tej serii mogą być wyposażone w zewnętrzną kabinę K-crane. Funkcja ta ma szczególne zastosowanie podczas prac przy większych obiektach. Wówczas operator ma lepszą widoczność na cały plac budowy. Dodatkowym atutem 125 K jest wysięgnik z pięcioma opcjami długości – od 35 do 55 metrów.

Największym utrudnieniem towarzyszącym realizacji projektów budowlanych głównie w miastach jest ograniczona przestrzeń robocza. Żurawie budowlane muszą mieć więc przede wszystkim kompaktowe rozmiary. W Liebherr 125 K promień skrętu wynosi jedynie 3,2 metra, dzięki czemu bez problemu może pracować w ograniczonych przestrzeniach. Model oferuje możliwość rozszerzenia promienia skrętu do 4 metrów. Funkcja ta najczęściej wykorzystywana jest podczas przewożenia balastu.

Łatwy transport, montaż i sterowanie

Większość maszyn przeznaczonych na wynajem dźwigów jest transportowanych z użyciem naczepy. Liebherr w modelu 125 K zastosował możliwość holowania żurawia jako przyczepy ciężarówki. Umożliwia to system osiowy LiTRAX. Klienci nie muszą już dysponować odpowiednim pojazdem ciągnikowym, aby móc przetransportować 125 K.

Firma Liebherr zaprojektowała oś o prędkości maksymalnej 80 km / h. Zastosowanie modelu modułowego sprawia, że jest ona podzielona na trzy części: przednią oś, sztywną oś oraz sterowalną tylną oś. Za pomocą różnych kombinacji osi możliwe jest transportowanie wszystkich żurawi szybkomontujących firmy Liebherr.

Nowoczesny układ osi został wyposażony w elektroniczny system hamowania, który zapewnia bezpieczeństwo podczas transportu. Na uwagę zasługuje także funkcja elektronicznego systemu sterowania stabilizacją. Wbudowane czujniki na bieżąco analizują przyspieszenie poprzeczne, umożliwiając tym samym wczesne wykrywanie tendencji do przechylania. Zadaniem tej funkcji jest zapobieganie utracie sterowności m.in. podczas nieoczekiwanego hamowania czy niesprzyjających warunków pogodowych. Przekłada się to na bezpieczeństwo transportu.

Oś przednia Liehkerr 125 K ma kąt skrętu, który wynosi 180 stopni, natomiast w przypadku skrętnej osi tylnej jest to 27,5 stopnia w obu kierunkach. Zastosowanie tych rozwiązań pozwoliło na wygodniejsze manewrowanie w ciasnych przestrzeniach.

Zapraszamy do korzystania z naszych mobilnych żurawi wieżowych szybkomontujących, które są gotowe do pracy nie tylko w Warszawie. Wystarczy się z nami skontaktować, by skorzystać z profesjonalnych i nowoczesnych żurawi mobilnych wieżowych.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top