+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Mobilne żurawie wieżowe – główne zalety budowlanych kolosów

Od pewnego czasu w naszej ofercie dostępne są mobilne żurawie wieżowe, w tym największy model dostępny w Polsce i w całej Europie Wschodniej. Dziś chcielibyśmy przedstawić najważniejsze zalety tych urządzeń, dzięki którym są one uniwersalne i okazują się być w wielu przypadkach doskonałym wyborem. Zapraszamy do lektury, a także do współpracy i wynajmowania mobilnych żurawi wieżowych marki Spierings.

Producent mobilnych żuraw wieżowych, firma Spierings, tworząc swoje żurawie miała w zamyśle stworzenie maszyny do usług dźwigowych, która będzie wygodna w obsłudze, samowystarczalna, ekonomiczna i uniwersalna. Można powiedzieć, że to zadanie zostało wykonane, ponieważ mobilne dźwigi wieżowe dostępne w naszej ofercie to naprawdę uniwersalne maszyny, które świetnie spisują się przy realizacji swoich zadań na budowlanych placach Warszawy i okolic.

Do obsługi mobilnych żurawi wieżowych wystarczy jedna osoba: operator żurawia. W przeciwieństwie do tradycyjnych żurawi wieżowych, tutaj transportem, rozstawieniem do pracy, montażem, a także obsługą żurawia i jego złożeniem po zakończonej pracy zajmuje się operator. Pozwala to nie tylko na oszczędność czasu i pieniędzy, ale również na znacznie sprawniejsze przystąpienie do pracy.

Nasze mobilne żurawie są w stanie w ciągu jednego dnia zrealizować nawet kilka mniejszych zleceń, w różnych miejscach. Ma to związek z mobilnością i krótkim czasem przygotowania maszyny do pracy.

Mobilne żurawie wieżowe, jak sama nazwa wskazuje, są mobilne, a to oznacza, że posiadają kołowe podwozie, dzięki czemu mogą się przemieszczać. Nie potrzebują żadnych dodatkowych pojazdów, by przewieźć wieżę żurawia. Zapewnia to oszczędność czasu i pieniędzy, umożliwia sprawny dojazd na miejsce realizacji zlecenia, a tam (w razie potrzeby) mobilny żuraw wieżowy może być przestawiany nawet wielokrotnie w ciągu jednego dnia. Podwozie żurawia wieżowego jest zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić jego skrętność i łatwiejsze manewrowanie, by poruszanie się w wąskich uliczkach nie stanowiło nadmiernej trudności.

mobilne żurawie wieżowe
Montaż żurawi wieżowych marki Spierings trwa do 30 minut. To naprawdę bardzo krótki czas przygotowania maszyny do pracy. Tradycyjne żurawie wieżowe wymagają wielu godzin przy montażu, a także pracy wielu osób. Żurawie mobilne montuje się automatycznie, za pomocą zdalnie sterowanego pilota. Operator żurawia stoi w bezpiecznej odległości i steruje montażem maszyny. Rozkładanie ramienia wysięgnika odbywa się na dużej wysokości, dzięki czemu na placu realizacji usług nie jest potrzebne dodatkowe miejsce na ziemi do montażu ramienia.

Operator mobilnego żurawia wieżowego może operować nim w dowolny sposób, mając do wyboru sterowanie zdalne za pomocą pilota oraz możliwość obsługi z poziomu kabiny operatora. W zależności od preferencji, a także warunków atmosferycznych, pracownik może sterować bezproblemowo urządzeniem z ziemi. To bardzo wygodne rozwiązanie, które jest często wykorzystywane w branży budowlanej.

Warto dodać, że żurawie Spierings mogą pracować w nocy. Wyposażone są w lampy gazowe zawieszone na wysięgniku, dzięki czemu w nocy czy zimową porą, gdy szybciej zapada zmrok, dodatkowe oświetlenie pozwala na wykonywanie prac. To kolejny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy.

Co ciekawe, mobilne żurawie wieżowe mogą być stosowane jako agregaty prądotwórcze na placu budowy. Oznacza to, że można do nich podłączyć urządzenia, które wymagają zasilania elektrycznego.

To tylko część szerokiego wachlarza zalet, którymi charakteryzują się mobilne żurawie wieżowe Spierings. Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania i przedstawimy bliżej mocne strony żurawi, których uniwersalność już została doceniona przez wielu naszych klientów.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik w Podnosimy.pl

projekt i wykonanie: Decowell

Top