wynajem@podnosimy.pl

Najczęściej występujące usterki w dźwigach samochodowych

Dźwigi samochodowe odgrywają kluczową rolę w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, przemysł, a nawet ratownictwo. Jednak podobnie jak każda inna maszyna, dźwigi mogą ulegać awariom i uszkodzeniom. W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym usterkom, które mogą występować w dźwigach samochodowych.

Typowe usterki dźwigów samochodowych

Problemy z hydraulicznym układem podnoszenia

Hydrauliczny układ podnoszenia jest kluczowym elementem każdego dźwigu samochodowego. Usterki w tym obszarze mogą obejmować wycieki oleju hydraulicznego, co prowadzi do utraty ciśnienia i efektywności podnoszenia. Ponadto, zużyte uszczelki czy uszkodzone pompy hydrauliczne mogą wymagać naprawy lub wymiany.

Awaria elektrycznego układu sterowania

Dźwigi samochodowe często wyposażone są w zaawansowane systemy sterowania elektrycznego. Usterki w tym obszarze mogą prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania maszyny. To może obejmować awarie czujników, przekaźników lub uszkodzenie okablowania.

Problemy z napędem lub silnikiem

Silnik jest sercem dźwigu, a jego awaria może być kosztowna i czasochłonna do naprawy. Usterki w napędzie mogą powodować problemy z prędkością podnoszenia, spadkiem mocy, czy też nieprawidłowym zachowaniem maszyny.

Uszkodzenia wysięgnika

Wysięgnik dźwigu jest odpowiedzialny za podnoszenie ładunków na wysokość. Uszkodzenia w tej części mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza podczas podnoszenia ciężkich ładunków. Dlatego regularna kontrola i konserwacja wysięgnika elementów jest kluczowa.

Wycieki paliwa lub oleju

Wycieki paliwa lub oleju hydraulicznego to nie tylko problem ekologiczny, ale także potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Takie wycieki mogą powodować poślizgi na powierzchniach roboczych i uszkadzać środowisko (dowiedz się więcej o kwestiach związanych z dźwigami i ekologią).

Problemy z systemem hamowania

System hamowania jest niezwykle ważny w dźwigach samochodowych. Awarie mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza podczas opuszczania ładunku na znaczne wysokości. Niedziałające hamulce mogą skutkować wypadkiem.

Korozja i uszkodzenia konstrukcji stalowej

Dźwigi samochodowe często pracują w trudnych warunkach atmosferycznych, co może prowadzić do korozji i uszkodzeń konstrukcji stalowej. To zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i trwałości maszyny.

Problemy z układem stabilizacyjnym

Systemy stabilizacyjne są niezbędne dla utrzymania równowagi dźwigu. Usterki w tym obszarze mogą prowadzić do niestabilności maszyny podczas pracy, co stanowi poważne zagrożenie.

Regularne przeglądy techniczne i naprawy

Aby minimalizować ryzyko awarii dźwigów samochodowych, konieczna jest regularna konserwacja, przeglądy techniczne oraz szkolenie operatorów dźwigów. Dzięki tym środkom można wykryć potencjalne problemy na wczesnym etapie i podjąć odpowiednie działania naprawcze. Bezpieczeństwo i sprawność dźwigów samochodowych są kluczowe dla efektywnego i bezpiecznego wykonywania zadań, do których realizacji których dźwigi są przeznaczone.

W naszej firmie przeglądy techniczne odbywają się regularnie, a każda – nawet najmniejsza usterka jest niezwłocznie usuwana. Dbamy o to, by do realizacji usług z naszej bazy wyjeżdżały wyłącznie w 100% sprawne dźwigi. Zatrudniamy własnych serwisantów dźwigów i żurawi, by reagować na najmniejsze problemy techniczne natychmiastowo. Dzięki temu korzystając z usługi wynajmu dźwigów w naszej firmie mogą mieć Państwo pewność, że korzystacie z pojazdów sprawnych, odpowiednio przygotowanych do pracy.

usterki dźwigów samojezdnych

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

Top