+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Nowe żurawie jezdniowo-terenowe Grove

Targi BAUMA 2019 przyniosły wiele nowości. Manitowoc zaprezentował zarówno nowe żurawie jezdno-terenowe, jak i sprawdzone modele ze swej floty. Wprowadzenie nowych modeli na rynek, którym są usługi dźwigowe, ma za zadanie zwiększyć uzyskiwany zwrot z inwestycji. Żuraw budowalny powinien być zwrotny, szybki, wydajny oraz odpowiednio ładowny. Takie właśnie mają być modele Grove. Lubimy dzielić się nowinkami z branży z naszymi klientami, dlatego dzisiaj opowiemy Państwu więcej o nowych żurawiach Grove.

Pięcioosiowy żuraw wysoki z długim wysięgnikiem

Żuraw terenowy GMK5250XL-1 ma wysokość 78,5 metra. To najdłuższy główny wysięgnik, który zamontowano w pięcioosiowym modelu. Jest to równoznaczne z zapewnieniem najlepszych możliwości podnoszenia w branży usług dźwigowych. Model GMK5250XL-1 został wyposażony w zawieszenie Megatrak oraz system mocowania wysięgnika Twin-Lock. Ten żuraw terenowy dostępny jest także w wersji z funkcją zmiennego wysięgnika MAXbase. Jego zadaniem jest zwiększenie zastosowań w miejscu pracy.

Dźwig GMK5250XL-1 na wzór żurawia GMK5250L został wyposażony w sprzęgło turbo zwalniacza VIAB. Zadaniem tego elementu jest szybkie uruchamianie i hamowanie, a także lepsze możliwości manewrowania zwiększające komfort użytkowania przez operatora. Zaletą tego modelu są również kompaktowe rozmiary, dzięki czemu może on być bezproblemowo wykorzystywany na obszarach miejskich.

Trzyosiowy żuraw z precyzyjnym systemem sterowania

Żuraw trzyosiowy GMK3060L może pochwalić się siedmiosekcyjnym wysięgnikiem głównym z profilem MEGAFORM o długości 48 metrów oraz maksymalną wysokością końcówki, która wynosi 65 metrów w trakcie pracy z użyciem wysięgnika pomocniczego.

60-tonowy żuraw budowlany posiada wbudowany system sterowania Manitowoc wraz z konfiguratorem wysięgnika. Jego zadaniem jest zapewnienie wydajnej i szybkiej konfiguracji. Niewielkie podwozie modelu GMK3060L sprawia, że bez problemu mieści się on w ciasnych miejscach, centrach miast oraz na zatłoczonych obszarach.

Producent na targach BAUMA 2019 zaprezentował również żuraw GMK3050-2. Ma być to aktualizacja modelu GMK3050-1. Dźwig został wyposażony w wysięgnik główny o długości 40 metrów. Oferuje łatwą konfigurację pojedynczej przeciwwagi, a także szybkie prędkości robocze. Aktualizacji został również poddany silnik i projekt. Dzięki temu maszyna spełnia normy Euromot 5, obejmujące przepisy Tier 4 Final oraz Tier 3.

Żurawie jezdno-terenowe GMK5250XL-1 oraz GMK3060L łączą w sobie kompaktowe rozmiary wraz z konkurencyjnymi wykresami obciążenia w swojej klasie (konfiguracja w trybie taxi, 12 ton nacisku na oś).

Żurawie jezdniowo-terenowe – sprawdzone jednostki Grove

Manitowoc zaprezentował na targach również dwa inne modele. Jeden z nich, GMK4090, został wprowadzony na rynek pod koniec 2017 roku. Drugi, GMK6300L-1, natomiast w pierwszym kwartale 2018 roku.

Żuraw budowlany GMK4090 to lekki, elastyczny model, który został doskonale zoptymalizowany pod kątem jazdy oraz podnoszenia. Jego maksymalny udźwig wynosi 90 ton, długość wysięgnika głównego to 51 metrów, natomiast maksymalna wysokość końcówki – 75 metrów. Konfiguracja GMK4090 nie przekracza 12 ton na oś, nawet gdy ten porusza się z przeciwwagą o masie 18,3 tony lub przewozi maksymalnie 9,1 tony ładunku.

Żuraw terenowy GMK6300L-1 charakteryzuje się maksymalnym udźwigiem do 300 ton oraz maksymalną wysokością końcówki 120 metrów. Model ten został wyposażony w wysięgnik typu jib o długości 37 metrów oraz 80-metrowy wysięgnik główny. Główny wysięgnik może podnosić ładunek do 14 ton do pełnej wysokości (promień manipulowania ładunkiem wynosi wówczas od 14 do 28 metrów). Taka konfiguracja świetnie spisuje się podczas montażu żurawi wieżowych. GMK6300L-1 czerpie moc z silnika Mercedes Benz (430 kW). Żuraw ten zużywa podczas pracy mniej paliwa niż poprzednie modele.

Jako że nieustannie inwestujemy w rozwój naszej firmy, nie wykluczamy, że nowe żurawie terenowe od Grove w przyszłości pojawią się w naszej flocie. Zachęcamy do zapoznania się z żurawiami budowlanymi, które są aktualnie dostępne w naszej firmie w usłudze wynajem żurawi i dźwigów w Warszawie i okolicach.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top