wynajem@podnosimy.pl

Odrobina o życiu operatorów żurawi budowlanych

Spis treści

Praca operatora żurawia wieżowego budzi bardzo duże zainteresowanie i spotyka się z różnymi opiniami, w których można znaleźć różne mity. Mówi się, że operator dźwigu budowlanego zarabia nawet 10 tysięcy złotych, a swoją pracę wykonuje w pieluchach. Dziś chcielibyśmy przybliżyć pracę operatora i rozwiać wątpliwości, a przede wszystkim obalić mity, których głównymi bohaterami są żuraw budowlany i jego operator i które wywołują u nas uśmiech na twarzy.

Żuraw budowlany – najczęściej spotykane mity

Jeden z najpopularniejszych mitów mówi o tym, że operator żurawia budowlanego pracuje wiele godzin, bo schodzenie z żurawia jest nieopłacalne. To tu pojawia się kolejny mit, który dotyczy pieluch, które według plotek są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Według mitu czas to pieniądz, więc żeby operator nie musiał schodzić z żurawia, musi godzić się na pewne niedogodności, a wynagrodzeniem ma być wysoka wypłata.

Uspokajamy – nasi pracownicy, ani operatorzy żadnej z firm konkurencji, którą znamy, nie korzystają z pieluch! Nigdy nie słyszeliśmy o autentycznym przypadku, w którym operator pracujący na żurawiu budowlanym miałby korzystać z takiej formy realizowania swoich potrzeb fizjologicznych.

Mówi się, że operatorzy żurawi budowlanych to najczęściej otyli mężczyźni, którzy cały dzień siedzą w kabinie i brakuje im ruchu. Warto zauważyć, że przy wielu modelach dźwigów, by dostać się do kabiny, trzeba skorzystać ze schodków, a czasem z drabiny. To zejście, a nie wejście, jest najbardziej męczące. Operator musi być więc dość sprawny fizycznie i dotyczy to nie tylko młodych osób, ale również starszych pracowników. Operator żurawia budowlanego musi poradzić sobie z niemałym wysiłkiem.

Małe dźwigi nie są wielkim wyzwaniem, bo wejście zajmuje około 3 minut. W przypadku dźwigu stumetrowego w grę wchodzi już około 10 minut czasu wejścia, ale tak naprawdę wszystko zależy od kondycji pracownika. Mamy jednak XXI wiek i coraz większa liczba żurawi budowlanych wyposażona jest w ruchome kabiny, które zjeżdżają po operatora. Nie oznacza to jednak, że panowie pracujący z dźwigami to osoby o dużych gabarytach.

Kto może zostać operatorem żurawia budowlanego?

Nie każdy może zostać operatorem dźwigu. Przede wszystkim niezbędne jest odbycie trzymiesięcznego szkolenia, które kończy się państwowym egzaminem praktycznym i teoretycznym. Aby otrzymać uprawnienia – trzeba zdać obie części egzaminu na przyzwoitym poziomie. Nie jest więc prawdą, że operatorzy żurawi wieżowych to osoby “z łapanki”, a i z takimi opiniami zdarzyło się nam spotkać.

Nie można zaprzeczyć, że praca na wysokościach jest bardzo emocjonująca, chociażby z powodu niesamowitego widoku. Robi to wrażenie głównie w dużych miastach, jak Warszawa, gdzie z kabiny operatora można podziwiać panoramę całego miasta. Może się to jednak po dłuższym czasie znudzić. Na operatorach żurawi budowlanych ciąży bardzo duża odpowiedzialność – mimo często dość jednostajnych zadań trzeba zachowywać czujność i trzeźwość umysłu, bo każdy, nawet najmniejszy błąd może wiele kosztować. Mowa nawet o zdrowiu czy życiu! Osoba, która wykonuje pracę w usługach wynajem dźwigów i usługi dźwigowe po prostu musi być czujna i odpowiedzialna.

A co z zarobkami? Kwota 10 tysięcy złotych miesięcznie jest mitem. Branża w Polsce nie może sobie pozwolić na tak duże stawki godzinowe, by miesięcznie operator mógł zarobić tak dużą kwotę. W zależności od firmy, jak w każdej branży, stawka godzinowa może być mniejsza lub większa – całkowita miesięczna wypłata zależy od stażu pracy czy liczby przepracowanych godzin. Możemy powiedzieć tyle, że chętnych do pracy w usługach dźwigowych nie brakuje, a to oznacza, że ze stawkami dla pracowników nie jest tak źle!

Żuraw budowlany – wynajem w Warszawie i okolicach

Chcesz wynająć żuraw budowlany w Warszawie wraz z profesjonalną obsługą operatorską? Z przyjemnością oferujemy nasze usługi. W naszej firmie dostępne są mobilne żurawie wieżowe, czyli nowoczesne żurawie budowlane na podwoziu samochodowym. Wynajmując nasz żuraw wieżowy marki Spierings masz pewność, że stawiasz na wysoką jakość i doświadczonych operatorów żurawi, którzy naprawdę mają daleko do tych operatorów z mitów i plotek.

Nasze żurawie budowlane dostępne są w Warszawie i w całym województwie mazowieckim.

żuraw budowlany operator

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

Top