+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Pierwszy mobilny żuraw samowznoszący Potain Hup od Manitowoc

Dziś opowiemy Państwu odrobinę o targach branżowych, które śledziliśmy z zapartym tchem. Uwielbiamy wszelkie nowości w branży dźwigów i podnośników, dlatego chętnie dzielimy się ciekawostkami również z naszymi klientami. Przejdźmy do rzeczy. Targi BAUMA 2019 przyniosły wiele nowości w branży usług dźwigowych. Dla przykładu firma Manitowoc przedstawiła swój pierwszy mobilny żuraw samowznoszący Potain Hup. Mowa o modelu Hup M 28-22. Tym samym seria żurawi samowznoszących Potain Hup została wzbogacona o pierwszy mobilny model. Długość transportowa tej wersji wynosi jedynie 11,5 metra. Na uwagę zasługuje również podwójna oś skrętu oraz stały balast. Czym jeszcze zaskoczy nas ta wersja?

Potain Hup M 28-22 – nowość na rynku żurawi samowznoszących

Mobilne żurawie wieżowe dzięki ogromowi możliwości, które oferują, coraz szerzej doceniane są na rynku usług dźwigowych. Model Potain Hup M 28-22 to połączenie niewielkich rozmiarów z dużą wydajnością pracy. Żuraw ten ma jedynie 11,5 metra długości po złożeniu. Taka konstrukcja sprawia, że praca w wąskich, ograniczonych i ciasnych przestrzeniach nie stanowi większego wyzwania. Mobilne żurawie dzięki temu, że są niewielkie, mogą być bezpiecznie transportowane z jednego miejsca na drugie. Potain Hup M 28-22 dodatkowo został wyposażony w zaawansowany sprzęt transportowy z podwójnymi osiami skrętu.

Zdaniem Dyrektora Produktu Globalnego Samowznoszących Żurawi Potain w Manitowoc nowy żuraw pomaga w optymalizacji produktywności, efektywności, mobilności oraz wszechstronności usług dźwigowych. Jean-Pierre Zaffiro przekonuje, że taka konstrukcja pozwala zwiększyć zwrot uzyskiwany z inwestycji.

Model Potain Hup M 28-22 został wyposażony w wysięgnik o długości 28 metrów. Aż 16 różnych konfiguracji żurawia samowznoszącego ułatwia dopasowanie do wielu zastosowań na całym placu budowy. Maksymalny udźwig tego modelu wynosi 2,2 tony, przy czym na skraju wysięgnika może zostać podniesione 850 kilogramów.

Połączenie wydajności, mobilności oraz wszechstronności, czyli Hup M 28-22 w akcji

Wysięgnik żurawia samowznoszącego Potain Hup M 28-22 jest wszechstronny dzięki czterem konfiguracjom swojej pozycji: poziomej, o nachyleniu 10 stopni, 20 stopni oraz 30 stopni. Funkcje te zapewniają dźwigowi wysokość pracy od 20 do 31 metrów. Samo wysuwanie oraz składnie wysięgnika jest proste i szybkie. Mobilne żurawie wieżowe z serii Potain Hup M 28-22 mogą być stosowane zarówno w przypadku krótkich, jak i długich wysięgników.

W jego konstrukcji zastosowano pilot Manitowoc, co pozwoliło zoptymalizować wydajność operatora. System zdalnego sterowania opiera się na dużym kolorowym ekranie. Jego zaletą jest łatwa w obsłudze nawigacja, zapewniająca komfort pracy. Potain Hup M 28-22 wykorzystuje oprogramowanie Smart Set Up. Na ekranie wyświetlane są informacje dotyczące automatycznego rozkładania oraz składania żurawia, które następuje bezpośrednio z poziomu pilota.

Hup M 28-22 wykorzystuje funkcję sterowania napędem Manitowoc. Operator wybiera jeden spośród trzech profili, aby dostosować prędkość roboczą żurawia w zależności od jego bieżącego zastosowania. Niewątpliwym atutem jest funkcja mikro-prędkości, która jest nieoceniona w przypadku konieczności precyzyjnego i wolnego podnoszenia oraz transportowania ładunku.

Potain Hup M 28-22 w wersji podglądowej

Na targach BAUMA 2019 w Monachium zaprezentowany został mobilny żuraw samowznoszący Potain Hup M 28-22 w wersji podglądowej. Oficjalnie ma on pojawić się na rynku w 2020 roku. Wiele wskazuje na to, że zrewolucjonizuje on rynek nowoczesnych mobilnych żurawi wieżowych, umożliwiając między innymi optymalizację kosztów inwestycji.

Zapraszamy do korzystania z naszych mobilnych żurawi wieżowych, które już teraz dostępne są w Warszawie i w całym województwie mazowieckim.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top