+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Podnośniki koszowe czy rusztowania?

Usługi wysokościowe, prace montażowe, remonty i modernizacje na dużej wysokości – przy tego typu pracach zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom jest bardzo ważne. Aby dostać się na dużą wysokość, można zastosować tradycyjne rusztowanie budowlane lub skorzystać z podnośników koszowych. Co wybrać i co bardziej przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa człowiekowi wykonującemu swoją pracę wysoko nad ziemią?

Kiedyś stosowanie rusztowań budowlanych było bardzo popularne i często wykorzystywane. Połączone ze sobą metalowe elementy i drewniane lub metalowe kładki miały zapewniać pracownikom bezpieczny dostęp do wyższych pięter budynków. Montaż okien czy oświetlenia, tynkowanie, malowanie i wszelkie inne prace realizowało się z poziomu rusztowania. Chcąc przedostać się wyżej lub niżej, trzeba było wejść czy zejść po drabinie. Materiały budowlane czy elementy konstrukcyjne wciągane były za pomocą ruchomego bloku i liny. Takie rozwiązanie nie było w 100% bezpieczne, ponieważ rusztowania nie zawsze były solidne i stabilne, a wystarczył jeden mały błąd przy składaniu konstrukcji, by doprowadzić do tragedii. Dodajmy do tego, że samo rozstawienie rusztowania zajmowało sporo czasu.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób i firm zaczęło stawiać na podnośniki koszowe, czyli pojazdy z wysięgnikiem teleskopowym, na którym osadzony jest kosz osobowy. Dzięki zastosowaniu usług podnośnikowych można zaoszczędzić mnóstwo czasu, a także sporo pieniędzy. Choć rusztowanie jest tańsze od wynajmu podnośnika koszowego to gdy podliczy się czas potrzebny na jego rozstawienie, czas pracy robotników, koszta złożenia rusztowania to okaże się, że wynajem podnośników koszowych pozwala na dużą oszczędność czasu i pieniędzy. Podnośnik jest gotowy do pracy w bardzo krótkim czasie, a poziom bezpieczeństwa, dzięki koszom osobowym wyposażonym w obowiązkową uprząż bezpieczeństwa, jest naprawdę bardzo wysoki.

Zapewnienie pracownikom stabilności i poczucia bezpieczeństwa podczas wykonywania pracy to podstawa i obowiązek każdego pracodawcy. Warto więc postawić na nowoczesny podnośnik koszowy, a rusztowania pozostawić jedynie we wspomnieniach o budownictwie i usługach wysokościowych. W XXI wieku zdecydowanie łatwiej znaleźć firmy, które oferują usługi podnośnikiem koszowym niż firmy, które mogą zaoferować wynajem i rozstawienie rusztowań budowlanych.

Naszym klientom proponujemy nowoczesne, bezpieczne i naprawdę niezawodne podnośniki z koszem osobowym. Oferujemy wynajem w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie i całym województwie mazowieckim.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

wynajem podnośników

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top