+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Podnośniki – zastosowanie podnośników koszowych w dużych miastach

Podnośniki koszowe znalazły także swe zastosowanie w pracach wykonywanych w dużych miastach. Ich wykorzystanie pomogło w usprawnieniu wielu standardowych zadań. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne wejście na wyższe kondygnacje budynków.

Wyróżnia się trzy podstawowe kategorie maszyn: podnośniki samojezdne, podnośniki montowane na samochodach lub na przyczepach. Każdy z nich może być wykorzystany do wykonania innych zadań. Poniżej znajduje się opis kilku praktycznych zastosowań podnośników koszowych w dużych miastach.

Podnośniki do mycia okien

Mycie okien w domach jednorodzinnych nie wiąże się z większą trudnością. Problem pojawia się jednak w budynkach wielorodzinnych, na dużej wysokości, gdzie nie zawsze jest możliwość otwarcia okien do wewnątrz. Podnośniki są alternatywą nie tylko dla standardowych drabin, ale także popularnie stosowanych technik alpinistycznych. Najbezpieczniejszą metodą jest jednak wykorzystanie podnośników koszowych.

Podnośniki do malowania i czyszczenia elewacji budynków

Za pomocą podnośników koszowych można pomalować elewacje budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz użytkowych. Wykorzystanie maszyn umożliwia bezpieczne dotarcie nawet do najwyższych pięter budynku z uwzględnieniem miejsc trudno dostępnych. Podnośniki koszowe doskonale sprawdzają się w sezonowym myciu elewacji zewnętrznej. Dzięki temu budynki nawet po wielu latach mogą być utrzymane w odpowiedniej czystości. Podnośniki koszowe w miastach wykorzystywane są również do usuwania graffiti, które traktowane są jako akt wandalizmu. Szybkie usunięcie nielegalnych malowideł chroni elewację przed niszczeniem na skutek działania szkodliwych składników farb.

Podnośniki do malowania i naprawy dachów

W przypadku malowania dachów podnośniki koszowe z reguły uzupełniane są dodatkowo dostępem linowym. Takie rozwiązanie pozwala dotrzeć do każdego, nawet najmniejszego zakamarka połaci dachowej. Dachy mogą być malowana na różnych wysokościach, bez względu na ich kąt nachylenia. Także naprawa dachu wymaga przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Podnośniki koszowe w obu przypadkach czynią wykonywanie poszczególnych czynności bezpieczniejszymi.

Podnośniki do odśnieżania dachów

Historia współczesna pokazała, iż nagromadzenie warstwy śniegu na dachu może grozić katastrofą. Za najniebezpieczniejszą sytuację uważa się warstwy topniejącego śniegu, który ze względu na zwiększoną masę może stanowić główną przyczynę zapadania się połaci dachowych. Z tego też względu tak ważne okazuje się regularne odśnieżanie dachu. Ponadto dzięki temu woda z topniejącej warstwy śniegowej nie będzie zaciekała pod deskowanie. To uchroni przed zawilgoceniem ścian nośnych, które czasami kończy się koniecznością osuszania budynku. Podnośniki koszowe ułatwiają dostęp do dachu oraz bezpieczne uprzątnięcie z niego zalegającej warstwy śniegu.

Podnośniki do naprawy rynien

Podnośniki koszowe mogą także pomóc w naprawie systemu orynnowania. Prace wykonywane na znacznych wysokościach wymagają wykorzystania specjalistycznych maszyn. W głównej mierze jest to podyktowane koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pracowników.

Podnośniki do montażu zabezpieczeń przeciw ptakom

Częstym widokiem w miastach są specjalne siatki i kolce przeciw ptakom. Dzięki nim ptactwo nie przesiaduje na dachach, balkonach i parapetach. Mieszkańcy mogą cieszyć się spokojem oraz czystością. Ptaki szczególnie preferują wyższe piętra oraz miejsca z pozoru niedostępne. Zastosowanie podnośników przy pracach związanych z montażem zabezpieczeń przeciw ptactwu czyni prace bezpieczniejszymi.

Zapraszamy do korzystania z naszych podnośników koszowych, które wynajmujemy nie tylko w Warszawie, ale w całym województwie mazowieckim. Z przyjemnością podejmiemy się realizacji nowych, nawet nietypowych zleceń!

podnośniki koszowe Warszawa

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top