+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Prace montażowe w Elektrociepłowni Siekierki

Elektrociepłownia w Siekierkach jest największą w Polsce i drugą co do wielkości w Europie. Już sam ten fakt może sugerować, że zlecenia na usługi dźwigowe na jej terenie to również duża sprawa. W lutym mieliśmy okazję wykonywać prace dźwigowe wspierając proces montażu konstrukcji wzdłuż jednego ze zbiorników w Zakładzie Separacji Popiołów.

Realizacja usług wymagała przygotowania dla klienta dokumentacji technicznej oraz odbioru UDT do pracy dźwigu z koszem umożliwiającym transport ludzi. Usługi dźwigowe polegały na montażu konstrukcji wzdłuż wysokiego zbiornika, co wymagało zastosowanie żurawia klasy 100 ton Terex Demag o zasięgu podstawowym 60 metrów oraz wysięgnika pomocniczego o zasięgu 19 metrów. Żuraw wyposażono dodatkowo w kosz osobowy, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom dokonującym montażu na wysokości około 66 metrów.

Do pomocy przy skręcaniu montowanej konstrukcji wykorzystano mniejsze dźwigi i żurawie, a także podnośnik koszowy i ładowarkę teleskopową. Zastosowanie tych maszyn w ścisłej współpracy, obsługiwanych przez wykwalifikowaną kadrę operatorów, zaowocowało sprawnym i bezproblemowym przebiegiem prac.

Przy pracy wykorzystaliśmy:

  • żuraw klasy 30 ton – Liebherr, 26 metrów wysięgnika
  • żuraw klasy 35 ton – Liebherr, 30 metrów wysięgnika
  • dźwig klasy 60 ton – Faun, 40 metrów wysięgnika
  • dźwig klasy 100 ton – Terex Demag AC100/4L, 60 metrów wysięgnika podstawowego, 19 metrów wysięgnika pomocniczego i kosz osobowy

Zastosowano również podnośnik koszowy o wysokości roboczej 23,5 metra oraz ładowarkę teleskopową Manitou MRT2150 o wysokości podnoszenia 21 metrów i udźwigu 5 ton.

Postawione przed nami zadanie wymagało doboru odpowiednich maszyn, ich ścisłej współpracy, precyzji i dbałości o każdy szczegół, z dużym naciskiem na zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom realizującym swoje zadania z poziomu wysoko podwieszonego kosza osobowego.

Proponując naszym klientom szeroki wachlarz urządzeń podnośnikowych i dźwigowych możemy podejmować się realizacji prac, przy których niezbędne jest zastosowanie uzupełniających się maszyn, jak w przypadku zlecenia w Siekierkach. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą dźwigów, podnośników, ładowarek teleskopowych czy mobilnych żurawi wieżowych.

 

Zachęcamy do współpracy!

żurawie samochodowe przy pracy

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top