wynajem@podnosimy.pl

Prace realizowane mobilnym żurawiem wieżowym na ul. Kasprzaka – Warszawa

Spis treści

Kilka dni temu mieliśmy okazję realizować zlecenie w jednej z najbardziej ruchliwych części Warszawy – na ulicy Kasprzaka. W takich miejscach nie zawsze możliwe jest rozstawienie dużego dźwigu czy żurawia. Nasz wybór pojazdu był oczywisty – do realizacji zlecenia oddelegowaliśmy mobilnego żurawia wieżowego SPIERINGS SK-598 AT-5.

Prace w centrum miasta

Prace budowlane w centrum dużego miasta nie zawsze należą do najłatwiejszych. Wymagają odpowiedniego przygotowania miejsca realizacji usług, np. zamknięcia ulicy, dobrego zabezpieczenia chodników, przestawienia zaparkowanych samochodów czy oczywistego wytyczenia i oznaczenia obszaru pracy pojazdu. To wszystko ma za zadanie zagwarantować bezpieczeństwo i sprawny przebieg prac. Ulica Kasprzaka i jej okolice należą do tych, gdzie ruch kołowy i pieszy jest naprawdę duży. Biurowce, mieszkania, sklepy, budowa nowych budynków mieszkalnych oraz sąsiedztwo ruchliwej Alei Prymasa Tysiąclecia – w takim miejscu ciężko ustawić inny dźwig niż mobilny żuraw wieżowy SPIERINGS.

Zadanie dla naszego dźwigu i operatora

Realizacja usług dźwigowych dla tego zlecenia zajęła nam dwa dni. Pracy było naprawdę sporo, a przede wszystkim były to zadania wymagające dużej precyzji i uwagi na najwyższym poziomie.

Zadaniem dla naszego operatora i żurawia było przenoszenie lekkich, ale dużych gabarytowo elementów, takich jak drzwi, rolety, żaluzje i witryny. Aby zrealizować to zlecenie – nasz żuraw wykonywał pracę z wysięgnikiem podniesionym pod kątem 30 stopni.

Biorąc pod uwagę fakt, że wykonywaliśmy usługi dźwigowe zaraz obok oszklonych budynków każdy, nawet najmniejszy błąd mógł zakończyć się bardzo nieprzyjemnie. Nawet lekkie ładunki wymagają specjalnego traktowania, a praca przy gęsto ustawionych budynkach to nie lada wyzwanie. Tu potrzebny jest niezawodny sprzęt i doświadczony operator. Na szczęście, nieskromnie mówiąc, takich u nas nie brakuje!

Mocne strony mobilnych żurawi wieżowych SPIERINGS

Żurawie zaliczane do mobilnych dźwigów wieżowych są naprawdę uniwersalne i kompaktowe. Łączą najlepsze cechy klasycznych dźwigów samochodowych i stacjonarnych żurawi wieżowych. Składają się z kratowanej wieży z długim ramieniem wysięgnika, przeciwwag, kabiny operatora, podwozia samochodowego. Mogą się przemieszczać i zmieniać swoją lokalizację nawet kilka razy w ciągu dnia, a więc mogą wykonać kilka zleceń w ciągu doby.

Dźwigi wieżowe mobilne bardzo dobrze odnajdują się przy pracy w dużych miastach, wszędzie tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca. Są bardzo zwrotne, a ramię wysięgnika może pracować pod różnym kątem. Dla nich praca przy wysokich budynkach, na dachy których trzeba wnieść np. klimatyzatory, materiały budowlane czy elementy konstrukcyjne to zadania “szyte na miarę”.

Rozstawienie mobilnego SPIERINGS-a do pracy to zaledwie 20-30 minut w zależności od modelu. Poźniejsze złożenie dźwigu zajmuje podobną ilość czasu. Co więcej – wszystko odbywa się za pomocą zdalnego sterowania za pomocą pilota. Tzw. wisienką na torcie jest fakt, iż do obsługi takiego dźwigu potrzebny jest jeden pracownik.

Wynajem mobilnego żurawia wieżowego w Warszawie i nie tylko

W naszej firmie dostępnych jest kilka modeli samochodowych żurawi wieżowych, tzw. Spieringsów. Każdy z nich można wynająć do zleceń realizowanych krótko i długoterminowo. Jesteśmy otwarci na współpracę z klientami indywidualnymi, jak i z firmami, które poszukują solidnych partnerów i podwykonawców.

Wynajem mobilnych żurawi wieżowych realizujemy w Warszawie, Pruszkowie, Piasecznie, Radomiu, Płocku, Włocławku, Łodzi, Lublinie i okolicach. W przypadku dużych zleceń nasze pojazdy są gotowe do pracy na najwyższym poziomie na terenie całego kraju.

Zapraszamy!

Pełna galeria zdjęć z realizacji zlecenia dostępna tutaj.

prace na Kasprzaka

Prace na ul. Kasprzaka

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top