+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Sezon zimowy – pamiętaj o bezpieczeństwie – zamów podnośniki koszowe!

Aktualnie w Polsce panują mrozy, a śnieg i typowo zimowa pogoda dopisują. Trzeba niestety pamiętać, że zimowa aura niesie ze sobą zagrożenie nie tylko na drogach, ale również w naszym najbliższym otoczeniu – w domach, firmach czy innych budynkach. Mowa oczywiście o zalegającym na dachach śniegu i o ostrych soplach lodu, które mogą być bardzo niebezpieczne.

W jaki sposób zapewnić sobie bezpieczeństwo i nie martwić się zalegającym śniegiem czy niebezpiecznie zwisającymi soplami lodu? Z pomocą idą nasze podnośniki koszowe, które można wynająć do realizacji usług wysokościowych, takich jak usuwanie śniegu i strącanie sopli.

Wystarczy rozejrzeć się nawet w środku Warszawy, by zobaczyć dachy, na których zalega pokaźna pokrywa śnieżna, która w każdej chwili może się osunąć i spaść na pojazdy czy ludzi. Nie brakuje również miejsc, w których widoczne są piękne, ale stanowiące zagrożenia sople lodu, mierzące nawet grubo ponad pół metra długości. Nie trudno wyobrazić sobie co mogłoby się stać, gdyby taki sopel spadł na dach samochodu czy nawet na przechodzącego w pobliżu człowieka. Na pewno słyszeli Państwo nie raz o tragediach budowlanych w postaci zawalenia się dachu w magazynach, centrach handlowych czy innych obiektach, w których zaniedbano obowiązek usuwania złogów śniegu.

Aby bezpiecznie i sprawnie usunąć sople i śnieg warto wykorzystać wynajem podnośników koszowych i zamówić podnośnik z koszem osobowym, z pokładu którego można w bezpieczny sposób strącić sople czy usunąć nagromadzony na dachu śnieg. Zrealizowanie takich działań z wykorzystaniem podnośnika zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ pracownik czy osoba, która ma za zadanie usunąć oznaki zimy z dachu, może zostać bezpiecznie podniesiona na daną wysokość i mieć zagwarantowaną stabilną pozycję w koszu. Absolutnie nie polecamy wykorzystywania do takich prac drabiny, ponieważ nie są one wystarczająco stabilne i nietrudno o chociażby mały błąd, który może zakończyć się upadkiem i utratą zdrowia.

Przypominamy, że w Polsce zarządcy czy właściciele obiektów budowlanych mają obowiązek usuwania śniegu z dachów, a brak wywiązywania się z tego obowiązku może skutkować nie tylko mandatem. Nasza firma zimową porą współpracuje z wieloma zarządcami budynków, którzy chętnie wynajmują nasze podnośniki samochodowe z koszami, by usuwać sople i śnieg z obiektów w Warszawie i okolicach.

Jeżeli chcą Państwo wynająć podnośnik koszowy z obsługą operatora, by móc zapewnić bezpieczeństwo obiektowi budowlanemu czy domowi pod Państwa opieką – zachęcamy do współpracy. Z przyjemnością zrealizujemy zlecenie w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie i wielu innych okolicznych miejscowościach w województwie mazowieckim. Nasze podnośniki z koszem są gotowe do pracy!

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top