+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

SPIERINGS – specjaliści od mobilnych żurawi wieżowych

Mobilne żurawie wieżowe to maszyny budowlane łączące w sobie mobilność i zwrotność pojazdów samochodowych z usługami dźwigowymi tradycyjnych żurawi. Obecnie są wręcz niezastąpione podczas wykonywania niektórych realizacji. Dziś chcielibyśmy w kilku słowach przedstawić markę będącą liderem w tej dziedzinie i produkującą wysokiej klasy mobilne żurawie wieżowe, które dostępne są w naszej ofercie i usłudze pt. wynajem mobilnych żurawi wieżowych.

SPIERINGS – krótka historia firmy

Firma SPIERINGS została założona w 1987 roku. Początkowo zajmowała się serwisowaniem oraz naprawami dźwigów innych producentów. Z czasem jednak wyspecjalizowała się w produkcji własnych maszyn budowlanych. Ten producent dźwigów zasłynął m.in. produkcją wydajnych wieżowych żurawi mobilnych zamontowanych na platformie pojazdów ciężarowych.

W kolejnych latach firma rozrastała się, zyskując grono zadowolonych odbiorców. Powstawały kolejne projekty, co zaowocowało pojawieniem się na rynku dźwigów m.in. SK477-AT4, SK365-AT3 oraz SK598-AT5. Na początku XXI wieku powstał model Mighty Tiny (SK1265-AT6) wyróżniający się promieniem pracy wynoszącym maksymalnie 60 metrów.

Wraz ze wzrostem popytu na mobilne żurawie wieżowe w ofercie firmy pojawiały się kolejne modele maszyn budowlanych. Na targach BRAUMA 2010 zaprezentowano pierwszy trójosiowy mobilny żuraw wieżowy z elektrycznym samochodem ciężarowym i napędem hybrydowym.
W 2015 roku na rynek trafił SK597-AT4, czyli hydrauliczny mobilny żuraw wieżowy z czterema osiami. Wyróżnia go m.in. czteroczęściowy wysięgnik o długości 48 metrów. W 2017 roku zaprezentowano natomiast SK487-AT3 City Boy, czyli kompaktowy model idealny do prac w mieście i ciasnych przestrzeniach.

Czym są mobilne żurawie wieżowe SPIERINGS?

SPIERINGS wyspecjalizował się w produkcji mobilnych żurawi wieżowych. Są to maszyny łączące w sobie urządzenia dźwigowe z podwoziem samochodowym. Dzięki temu mogą się samodzielnie przemieszczać. Tego typu maszyny uważane są za jedno z najbardziej wydajnych sprzętów dźwignicowych.

Mobilne żurawie wieżowe najczęściej wykorzystywane są podczas realizacji projektów, w których waga poszczególnych podnoszonych elementów nie przekracza 3 t, a promień pracy mieści się w 60 metrach. Warto zaznaczyć, że prace tego typu stanowią ok. 80% wszystkich usług dźwigowych.

Mobilne żurawie wieżowe SPIERINGS

Żurawie samojezdne SPIERINGS łączą w sobie mobilność żurawia samochodowego oraz wieżowego obrotowego. Seria tej marki umożliwia montaż urządzenia jedynie przez jedną osobę – za pomocą naciśnięcia przycisku.

Żuraw trafia na plac budowy z kompletnym wyposażeniem: wieżą, kabiną operatora, przeciwwagami oraz agregatem prądotwórczym. Wystarczy niespełna 20 minut, aby maszyna była gotowa do pracy. Niewątpliwą zaletą mobilnych żurawi wieżowych jest ich uniwersalność. Z ich pomocą można wykonać kilka różnorodnych prac dziennie. Dodatkowym atutem jest możliwość sterowania żurawiem zarówno z górnej kabiny, jak i za pomocą pilota – bezprzewodowo drogą radiową.

Mobilne żurawie wieżowe SPIERINGS dzięki dużej zwrotności świetnie spisują się w centrach miast, zwartej zabudowie, podczas montażu klimatyzacji, szalunków czy budowy hal produkcyjnych. Maszyna może być zasilana napięciem trójfazowym 400V, co pozwala na zredukowanie kosztów wynajmu. To natomiast czyni ją doskonałą konkurencją dla klasycznych żurawi wieżowych kotwiczonych na stałe.

Dźwigi SPIERINGS wyposażone są m.in. w samopoziomujące widły, zawiesia pasowe i łańcuchowe, a także kosz do betonu.

Mobilne żurawie wieżowe SPIERINGS w naszej ofercie to zaawansowane maszyny budowlane, które umożliwiają wydajniej, szybciej i taniej realizować projekty naszych klientów. Staramy się stale powiększać naszą flotę o kolejne maszyny budowlane, zwiększając tym samym zakres świadczonych przez nas usług. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką poszczególnych modeli żurawi wieżowych mobilnych SPIERINGS dostępnych w naszej ofercie, a także do nawiązywania współpracy.

Dźwigi i Podnośniki – Podnosimy.pl

SPIERINGS

Podnosimy.pl Administrator

Usługi dźwigowe i podnośnikowe w Warszawie i okolicach.

Ciekawostki i informacje z branży. Aktualności związane z usługami realizowanymi przez firmę Podnosimy.pl

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik w Podnosimy.pl

projekt i wykonanie: Decowell

Top