+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Technologia hybrydowa w podnośnikach koszowych RUTHMANN STEIGER

Dziś chcielibyśmy opowiedzieć Państwu o kolejnych nowościach w branży podnośników koszowych. Na rynku maszyn budowlanych rośnie zapotrzebowanie na bezemisyjne, przyjazne dla środowiska podesty robocze. Podnośniki koszowe STEIGER – TB 270 Hybrid oraz STEIGER AMPERO TBR 250 E mają być odpowiedzią firmy RUTHMANN na miarę współczesnych potrzeb i oczekiwań klientów. Zastosowanie technologii hybrydowej przy zachowaniu wysokiej wydajności maszyn pozwala na bezpieczną i efektywną pracę w każdych warunkach.

Wydajne podnośniki koszowe RUTHMANN

RUTHMANN TB 270 Hybrid to praktycznie bezemisyjny podnośnik koszowy, który został przystosowany do pracy w centrach miast, obszarach mieszkalnych, terenach uczęszczanych przez pieszych oraz w momentach krytycznych. Jego niewątpliwą zaletą jest cicha praca. Platforma robocza może być z powodzeniem wykorzystywana nawet do prac w zamkniętych halach.

STEIGER – TB 270 Hybrid może pochwalić się zasięgiem bocznym do 16,4 metra, wysokością roboczą do 27 metrów oraz udźwigiem górnego kosza do 230 kilogramów. Nic więc dziwnego, że podnośnik koszowy może być wykorzystywany w wielu sytuacjach – od malowania i czyszczenia ścian budynków po cięcie drzew i podcinanie konarów. Hybrydowa konstrukcja sprawia, że jest on przyjazny dla środowiska.

Wynajem podnośników koszowych zyskuje na znaczeniu. Dowodem tego jest duże zainteresowanie podestami roboczymi BLUELIFT firmy RUTHMANN. Również i w tym przypadku wykorzystano technologię hybrydową zapewniającą praktycznie bezemisyjną pracę. Została ona zastosowana po raz pierwszy w modelach ECOLINE 160 i 180 Hybrid. Powodzenie tej serii sprawiło, że również modele STEIGER doczekały się technologii napędu hybrydowego.

Technologia hybrydowa w podnośnikach RUTHMANN

Podnośniki koszowe RUTHMANN wykorzystują dodatkowy system akumulatorów litowych, który został umieszczony w pobliżu silnika spalinowego na podwoziu maszyny. Wykorzystanie technologii sterowania pozwala na automatyczne przełączanie pomiędzy silnikiem spalinowym a akumulatorem. Co ważne, podczas tej zmiany maszyna nie traci swej prędkości oraz wydajności.

Model TB 270 Hybrid może zostać zamontowany na podwoziu Mercedes Sprinter klasy 3,5 t lub 5 t. W obu przypadkach stosuje się wzmocnione zawieszenie GRP-RA – resory piórowe wykonane są z tworzywa sztucznego połączonego z włóknem szklanym. Dobór rodzaju podwozia zależy m.in. od tego, czy siedzenie pasażera jest potrzebne, czy można je usunąć oraz od pożądanej ładowności.

Bez względu jednak na rodzaj podwozia RUTHMANN w modelach STEIGER oferuje napęd hybrydowy. Może on być ładowany za pomocą połączenia kablowego lub akumulatora. Czas ładowania uzależniony jest od rodzaju podwozia i wynosi odpowiednio dwie godziny dla wersji 3,5 t oraz cztery godziny dla 5 t (HV5).

Podnośniki koszowe TB 270 mogą zostać wyposażone w:

  • 45-litrowy zbiornik na podwoziu 3,5 t – do 200 km,
  • 70-litrowy zbiornik na podwoziu 5 t (HV5) – do 350 km.
  • Wbudowany akumulator oferuje do 1,5 godziny ciągłej pracy dla wersji 3,5 t oraz trzy godziny dla modelu 5 t.

Technologia hybrydowa – połączenie wydajności i ekologicznego podejścia

Firma RUTHMANN poprzez swoje podnośniki koszowe i inne maszyny stara się wcielić w życie zasady, którymi się kieruje. Od wielu lat producent przykłada szczególną wagę do obniżenia poziomu emisji zanieczyszczeń oraz ochrony zasobów naturalnych. Powstało nawet specjalne logo, którego mottem jest: „pomarańczowy to nowa zieleń”. Firma stara się łączyć efektywność działania z ekologią. Kolor zielony ma symbolizować przyjazny stosunek dla środowiska. Barwa pomarańczowa kojarzona ma być natomiast z doskonale znaną na rynku wydajnością firmy RUTHMANN.

Kto wie, być może już niedługo w naszej firmie znajdzie się miejsce dla podnośnika koszowego z technologią hybrydową. Póki co, zapraszamy do kontaktu i do korzystania z naszych podnośników koszowych, które rewelacyjnie spisują się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.

podnośnik koszowy hybrydowy RUTHMANN STEIGER

fot. ruthmann.de
Podnosimy.pl Administrator

Usługi dźwigowe i podnośnikowe w Warszawie i okolicach.

Ciekawostki i informacje z branży. Aktualności związane z usługami realizowanymi przez firmę Podnosimy.pl

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik w Podnosimy.pl

projekt i wykonanie: Decowell

Top