+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

TOP5 zastosowań dla zwyżki koszowej


Zwyżki koszowe są bardzo często wynajmowane do realizowania różnego rodzaju usług. Znajdują one swoje zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale również w wielu innych rodzajach działalności podejmowanych przez człowieka. Praktycznie każdego dnia otrzymujemy nowe zapytania ofertowe dotyczące wynajmu zwyżki koszowej wraz z profesjonalną obsługą realizowaną przez doświadczonego operatora posiadającego uprawnienia UDT. Dziś chcielibyśmy przedstawić 5 najpopularniejszych zastosowań zwyżki koszowej. Część z nich realizujemy w naszej firmie udostępniając nasze pojazdy długo i krótkoterminowo.

Zwyżka koszowa – co to takiego?

Zwyżka koszowa to inna nazwa wysięgnika z koszem osobowym czy podnośnika koszowego. Można powiedzieć, że podnośnik koszowy jest najbardziej powszechną nazwą, a zwyżka koszowa jest określeniem stosowanym głównie przez osoby zajmujące się realizowaniem usług podnośnikowych. Zwyżka jest więc pojazdem służącym do realizowania usług na wysokości, składającym się zazwyczaj z podwozia samochodowego, na którym osadzone jest teleskopowe ramię zakończone koszem osobowym. Zdarza się również, że zwyżką nazywane są platformy robocze, czyli kosze osobowe na podwyższeniu, które również służą do wykonywania usług na wysokości.

Zwyżki koszowe różnią się między sobą przede wszystkim zasięgiem ramienia, na którym osadzony jest kosz osobowy, a także maksymalnym udźwigiem. Aktualnie w naszej ofercie dostępne są podnośniki koszowe o zasięgu od 20 metrów do 62 metrów i o udźwigu kosza od 200 do 360 kg.

TOP5 zastosowań dla zwyżki z koszem osobowym

Sadownictwo, czyli prace w sadach owocowych

Na zachodzie zwyżki koszowe nazywane są „cherry pickerami” i to nie bez powodu. Nazwa wzięła się stąd, że tego typu pojazdy często są wykorzystywane w sadownictwie przy zrywaniu wiśni, czereśni i innego rodzaju owoców, które rosną na drzewach. W Polsce zastosowanie zwyżek koszowych w sadownictwie obecne jest od kilku lat. W dużych sadach w okresie zbioru owoców można zauważyć zwyżki z koszem osobowym, które sprawnie podnoszą się na odpowiedni poziom, by dobrze zabezpieczeni pracownicy mogli zrywać owoce, dostawać się nawet na najwyższe punkty drzew i sięgać do najwyżej rosnących owoców. To już nie te czasy, że trzeba było wspinać się na drzewa, trząść drzewem owocowym czy korzystać z drabiny, by zerwać owoce natury. Dziś jest dużo łatwiej, gdyż sadownicy mogą korzystać ze zwyżek koszowych, platform roboczych.

Konserwacja budynków i prace montażowe

To typowe zastosowanie związane z budownictwem. Zwyżka koszowa może pomagać przy pracach modernizacjnych, np. przy odmalowywaniu budynków, wymianie okien czy dachówek, montowaniu rynien, instalacji oświetlenia na wysokości czy przy pracach wykończeniowych, jak malowanie elewacji, kładzenie cekolu i innego rodzaju zaprawy. Wiele prac można wykonać z poziomu drabiny, ale zwyżka z koszem osobowym pomaga szybciej dostać się na odpowiednią wysokość, a przede wszystkim gwarantuje dużo większą stabilność i bezpieczeństwo.

Konserwacja i modernizacja sieci trakcyjnych, linii elektrycznych i telekomunikacyjnych

W dzisiejszym świecie ciężko byłoby bez elektryczności, telekomunikacji, dostępu do telewizji i Internetu. Prąd płynie kablami, w wielu miejscach można zobaczyć przewody biegnące po budynkach, by zapewniać dostęp do Internetu oraz anteny połączone kablami z telewizorami w domach. Instalowanie wszelkiego rodzaju kabli i przewodów, czy to na budynkach czy nad torami kolejowymi, jest codzienością elektryków i elektromonterów. Ich praca również realizowana jest znacznie wygodniej i sprawniej dzięki korzystaniu z takich pojazdów jak nowoczesna zwyżka koszowa o odpowiednim zasięgu ramienia z koszem osobowym. Teraz, gdy sieci trakcyjne są rozbudowywane na terenie kraju, często jadąc pociągiem można zobaczyć zwyżki koszowe przy wznoszeniu nowych słupów trakcyjnych i instalowaniu drutów trakcyjnych, którymi popłynie prąd, dzięki któremu pociągi będą mogły się poruszać.

Filmowanie różnego rodzaju wydarzeń z wysokości i praca na planie filmowym

Do zastosowań coraz bardziej typowych dla zwyżek koszowych zaliczyć można wykorzystanie ich potencjału przy pracy filmowców i oświetleniowców. W branży filmowej podnośnik czy zwyżkę można wykorzystać, by za pomocą kamery uwiecznić różnego rodzaju ujęcia z wysokości, filmować efekty specjalne, oświetlać plan filmowy z góry czy realizować takie efekty specjalne jak opady deszczu i śniegu z wysokości. Zastanawialiście się kiedyś jak to się dzieje, że deszcz pada idealnie pionowo na bohaterów? To najczęściej zasługa zwyżki, z poziomu której spec od efektów specjalnych realizuje swoją pracę i sprawia, że krople wody spadają pionowo.

Pielęgnacja zieleni w parkach i lasach

W dużych miastach nie brakuje parków czy krzewów i drzew sadzanych przy ulicach. Wymagają one pielęgnacji nie tylko na wiosnę, ale o każdej porze roku. Przycinanie gałęzi i usuwanie połamanych gałęzi i konarów to zadanie dla pracowników zieleni, którym również łatwiej pracuje się, gdy mogą korzystać ze stabilnej podstawy, jaką jest kosz osobowy zwyżki.

Wynajem zwyżek koszowych w województwie mazowieckim

Jak widać, pracy dla zwyżek koszowych nie brakuje, a to tylko kilka przykładów zastosowania podnośnika koszowego. W naszej firmie wynajmujemy zwyżki długo i krótkoterminowo do pracy przy różnego rodzaju zadaniach. W grę wchodzą również m.in. mycie wysokościowe okien, malowanie murali czy nawet… nietypowe oświadczyny z poziomu zwyżki koszowej podstawionej pod oknem wybranki. Aby skorzystać z naszych usług na terenie województwa mazowieckiego, wystarczy się z nami skontaktować i skorzystać z usług podnośnikowych. Nasze zwyżki każdorazowo udostępniamy wraz z profesjonalną obsługą realizowaną przez doświadczonego operatora z uprawnieniami UDT.

Naszym klientom oferujemy również wynajem dźwigów czy usługi realizowane ładowarami teleskopowymi. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym wachlarzem naszych usług i możliwości.

 

zwyżka koszowa

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top