wynajem@podnosimy.pl

Tradycyjny żuraw wieżowy czy mobilny żuraw wieżowy – porównanie

Spis treści

Tradycyjny żuraw wieżowy stacjonarny czy mobilny żuraw wieżowy – który będzie bardziej opłacalny? To pytanie bardzo często zadawane przez klientów, którzy chcą skorzystać z usług dźwigowych i zrealizować różnego rodzaju prace związane z podnoszeniem dużych ciężarów na pewną, często nawet bardzo dużą wysokość. Chcielibyśmy więc odrobinę przybliżyć temat i przedstawić porównanie żurawi wieżowych mobilnych z tradycyjnymi żurawiami budowlanymi wieżowymi. Zapraszamy do lektury, a także do podejmowania współpracy w Warszawie i okolicach, w Łodzi i Lublinie, a nawet w całej Polsce!

Mobilny żuraw wieżowy

Mobilnym żurawiem wieżowym nazywamy pojazd służący do transportu pionowego ładunków o dużej masie. Podstawą jest podwozie samochodowe, dzięki któremu żuraw może się przemieszczać i na którym osadzona jest składana wieża żurawia wraz z wysięgnikiem. Bardzo ważnymi elementami składowymi są również przeciwwagi i kabina operatora, która może być osadzona w połowie lub na szczycie wieży.

Ruchomymi żurawiami wieżowymi można sterować z poziomu kabiny operatora, jak również zdalnie – za pomocą pilota radiowego. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie. Co więcej – rozstawienie mobilnego żurawia wieżowego zajmuje od 20 do 30 minut w zależności od modelu i wystarczy naciśnięcie jednego guzika na pilocie, by rozpocząć proces rozstawiania czy późniejszego składania żurawia po wykonanej pracy. Złożenie samochodowego żurawia wieżowego po pracy zajmuje podobną ilość czasu.

Dzięki swojej mobilności – żuraw wieżowy samochodowy może samodzielnie się przemieszczać i nie potrzebuje dodatkowych pojazdów do transportu części składowych żurawia. Oznacza to również, że jeden pojazd może w ciągu jednego dnia wielokrotnie zmieniać swoją lokalizację, a więc może wykonać w ciągu doby więcej niż jedno zlecenie.

Do obsługi mobilnego żurawia wieżowego potrzebny jest jeden pracownik – kierowca i operator w jednym.

Mobilne żurawie wieżowe doskonale sprawdzają się w centrum miasta, wszędzie tam, gdzie nie da się lub nie opłaca się rozstawiać tradycyjnego żurawia wieżowego. Idealnie sprawdzają się przy wysokich budynkach nawet do 60 metrów m.in. przy takich pracach jak ustawianie dużych klimatyzatorów na dachu.

Mobilny żuraw wieżowy jest uniwersalnym i ekonomicznym rozwiązaniem. Z punktu widzenia firmy oferującej usługi dźwigowe – samochodowe żurawie wieżowe są naprawdę opłacalną inwestycją, ponieważ mogą być wykorzystywane do bardzo dużego procenta usług dźwigowych. Otóż około 80% realizowanych prac to te, w których waga przenoszonych elementów osiąga do 3 ton, a wysokość pracy do 60 metrów. Mobilny żuraw SPIERINGS sprawdzi się tu idealnie.

Tu można zobaczyć nasze mobilne żurawie wieżowe SPIERINGS, które można wynająć w naszej firmie wraz z profesjonalną obsługą realizowaną przez najlepszych operatorów w Warszawie.

Stacjonarny żuraw wieżowy

Tradycyjny żuraw wieżowy to ten, którego nie sposób nie rozpoznać i nie zauważyć w krajobrazie dużych miast. Żuraw wieżowy składa się przede wszystkim z kratowanej wieży, ramienia wysięgnika, przeciwwag, kabiny operatora i specjalnych kotew, które wykorzystywane są do kotwiczenia maszyny w miejscu realizacji prac. Kotwy żurawia są betonowane na stałe (od kilku do nawet kilkunastu miesięcy), a więc tradycyjny żuraw wieżowy nie ma możliwości samodzielnego przemieszczania się i zmieniania swojej lokalizacji w ciągu dnia.

Do transportu elementów składowych żurawia wieżowego wykorzystywane są samochody ciężarowe, na przyczepach których przewożone są przeciwwagi, elementy kratownicy i pozostałe części. Rozstawienie żurawia wieżowego zajmuje około 2 dni. Do montażu żurawia wieżowego niezbędny jest dźwig samochodowy, który podaje poszczególne elementy na odpowiednią wysokość, a pracownicy scalają te elementy krok po kroku. Aby rozłożyć tradycyjnego żurawia wieżowego po zakończonej pracy – ponownie potrzebna jest pomoc dźwigu samochodowego i pracowników, którzy element po elemencie rozłożą kolosa jak wieżę z klocków.

Tradycyjne żurawie wieżowe w zdecydowanej większości przypadków wykorzystywane są na placach budowy, na których wznoszone są nowe budynki mieszkalne czy biurowce. Ich domeną są więc dłuższe zlecenia, a wykorzystywanie ich do niewielkich zleceń jest zwyczajnie nieopłacalne.

Przed rozpoczęciem pracy żurawia wieżowego niezbędny jest odbiór UDT, co nie jest konieczne w przypadku mobilnych żurawi wieżowych.

Mobilne żurawie wieżowe vs stacjonarne żurawie wieżowe – porównanie

Aby ułatwić porównanie – w poniższej tabeli zebraliśmy najważniejsze cechy żurawi wieżowych stacjonarnych i nowoczesnych mobilnych żurawi wieżowych, takich jak żurawie marki SPIERINGS.

 

Mobilne żurawie wieżowe

Stacjonarne żurawie wieżowe

Stosowane w centrum miasta, w ciasnych uliczkach, wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na rozstawienie stacjonarnego żurawia budowlanego

Stosowane zazwyczaj na dużych placach budowlanych, na otwartej przestrzeni, ale również w centrum dużych miast na placach budowlanych, na których nie brakuje miejsca

Mobilne, a więc mogą samodzielnie poruszać się i przemieszczać nawet kilka razy w ciągu doby, mogą więc realizować kilka zleceń w ciągu dnia

Montowany w miejscu realizacji usług dźwigowych na podłożu na stałe, na dłuższy czas – po zakończonym dniu pracy nie ma możliwości przestawienia go w inne miejsce

Rozstawienie do pracy zajmuje do 30 minut – potrzeby jest jeden człowiek, który rozstawia żurawia za pomocą pilota – złożenie żurawia po zakończonej pracy również wymaga udziału jednej osoby i do 30 minut

Montaż żurawia wieżowego zajmuje od 1 do 2 dni, niezbędna jest pomoc dźwigu samochodowego, który ustawia wieżę żurawia, pomaga w kotwiczeniu żurawia, w montażu i demontażu bierze udział co najmniej kilku pracowników

Nie potrzeba dodatkowych pojazdów do transportu – mobilny żuraw wieżowy sam przewozi swoje elementy składowe na podwoziu samochodu ciężarowego

Do transportu żurawia wieżowego potrzebne są samochody ciężarowe, które przewiozą przeciwwagi, kratowane elementy wieży, kotwy fundamentowe itp.

Obsługa realizowana jest z poziomu kabiny operatora lub za pomocą zdalnego sterowania pilotem

Obsługa realizowana jest z poziomu kabiny operatora

Wnioski z analizy powyższej tabeli są proste – mobilne żurawie wieżowe okazują się być dużo bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, którego wybór opłaca się zarówno klientowi, jak i firmie realizującej wynajem dźwigów dla usług dźwigowych.

Wynajem mobilnych żurawi wieżowych w Warszawie, Łodzi i Lublinie

Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy do naszej oferty mobilne żurawie wieżowe, aby realizować usługi dźwigowe i wynajem dźwigów na bardzo wysokim poziomie. Postawiliśmy na firmę SPIERINGS, która zapewnia swoim klientom najwyższą jakość i najbardziej zaawansowane technologie. Naszym klientom oferujemy m.in. mobilny żuraw wieżowy SPIERINGS AT-6 klasy 60 metrów – to jeden z największych samochodowych dźwigów wieżowych w Polsce.

Nasze mobilne żurawie wieżowe można wynająć długo i krótkoterminowo w Warszawie i całym województwie mazowieckim. Z przyjemnością rozszerzyliśmy naszą działalność również na Łódź oraz Lublin, gdzie realizujemy coraz więcej zleceń z wykorzystaniem naszych SPIERINGS-ów.

W przypadku większych zleceń i dłuższej współpracy – wynajem mobilnych żurawi wieżowych realizujemy na terenie całej Polski.

Zapraszamy do współpracy i do korzystania z naszych pojazdów, które z pewnością spełnią oczekiwania i pozwolą na wzorową i terminową realizację każdego zlecenia!

mobilny żuraw wieżowy

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top