wynajem@podnosimy.pl

Uczestniczymy w rozbudowie stacji kolejowej Warszawa Zachodnia

Stacja kolejowa Warszawa Zachodnia jest jedną z najważniejszych stacji kolejowych w Polsce. Obsługuje ruch zarówno krajowy, jak i międzynarodowy, a także jest jednym z głównych węzłów transportowych w Warszawie. W ostatnich latach ruch na stacji znacznie się zwiększył, co spowodowało potrzebę rozbudowy obiektu. Mamy wielką przyjemność uczestniczyć w realizacji tej wielkiej inwestycji, której wartość sięga 2 miliardów złotych!

Słowo o inwestycji

Realizowane od 2020 roku prace modernizacyjne mają na celu zwiększenie przepustowości stacji, poprawę jakości obsługi pasażerów oraz poprawę warunków pracy pracowników. W ramach projektu realizowana jest między innymi rozbudowa peronów, modernizacja infrastruktury kolejowej, budowa nowych kładek i wind dla osób niepełnosprawnych, a także poprawa oświetlenia i systemu informacji pasażerskiej.

Rozbudowa peronów jest jednym z kluczowych elementów modernizacji. Każdego dnia stacja kolejowa Warszawa Zachodnia obsługuje średnio tysiąc pociągów regionalnych, krajowych, międzynarodowych. Dzięki zwiększeniu liczby peronów – cały proces obsługi pasażerów i transportu zostanie usprawniony.

Obecnie prace skupiają się nad konstrukcją zadaszenia nad peronami 3, 4 i 5. Rozpoczęto także proces betonowania pierwszej płyty stropowej przejścia podziemnego w okolicy peronów 3, 4 i 5. Prace nad fundamentami hali dworca sięgającymi nawet 35 metrów zostały już zakończone – teraz czas na budowę zadaszenia hali dworca.

Podczas kolejnego etapu realizacji inwestycji prace skupią się na konstrukcji nowych peronów oraz na budowie budynku dworca od strony warszawskiej Woli.

Zakończenie prac przy inwestycji planowane jest na 2024 rok.

W związku z realizowanymi pracami nastąpiły zmiany w sposobie obsługi pociągów – część połączeń obsługiwana jest przez stację Warszawa Gdańska.

Usługi dźwigowe realizowane przy inwestycji

Głównym wykonawcą prac budowlanych jest firma Budimex.

Nasza firma uczestniczy w realizacji prac budowlanych zapewniając usługi dźwigowe i dźwigi na najwyższym poziomie. Do naszych zadań należy m.in. podnoszenie dużych i ciężkich elementów konstrukcyjnych, przenoszenie materiałów budowlanych, pomoc w betonowaniu.

Do realizacji zadań przy tej inwestycji oddelegowaliśmy jednego z naszych najlepszych operatorów i uniwersalny, doskonale sprawdzający się w każdych warunkach mobilny żuraw wieżowy SPIERINGS AT-6 klasy 60 metrów.

Współpraca z głównym wykonawcą oraz z licznym zespołem pracowników budowlanych układa się bardzo dobrze, dzięki czemu każdego dnia zauważamy znaczne postępy w realizacji założonego planu. Przeniesione tony i przepracowane godziny są dla nas dużą satysfakcją i kolejnym cennym doświadczeniem.

Zlecenia takie, jak przebudowa stacji kolejowej Warszawa Zachodnia, to wyzwania, które podejmujemy bardzo chętnie. Wpływają one w znaczący sposób na rozwój naszej firmy, a zdobywane doświadczenia procentują w przyszłości i pozwalają wykonywać pracę na najwyższym możliwym poziomie.

Wynajem mobilnych żurawi wieżowych Warszawa i okolice

Jesteśmy gotowi do kolejnych wyzwań! Pomagamy realizować duże projekty budowlane w Warszawie i okolicach, a także w innych lokalizacjach w całej Polsce.

Oferujemy wynajem żurawi wieżowych mobilnych dla klientów poszukujących solidnego partnera i wykonawcy prac dźwigowych i transportu wielkogabarytowych elementów. W naszej ofercie dostępne są pojazdy marki SPIERINGS – doskonałe do pracy w centrum dużych miast i wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na rozstawienie tradycyjnego żurawia budowlanego.

Aby skorzystać z naszej pomocy – wystarczy skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie i ustalić szczegóły współpracy.  Nasi dyspozytorzy pomogą dobrać najbardziej optymalne rozwiązania tak, aby praca została wykonana na najwyższym poziomie, w pełni bezpiecznie, solidnie i terminowo.

Zachęcamy również do korzystania z naszych dźwigów samojezdnych i dźwigów klasy City.

Podnosimy w całej Polsce i nie boimy się nawet najtrudniejszych wyzwań!

 

usługi dźwigowe Warszawa Zachodnia

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

Top