+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Ulepszony żuraw terenowy Demag AC 100-4L na rynku!

Żuraw terenowy Demag AC 100-4L jest jednym z najbardziej kompaktowych żurawi o klasie udźwigu do 100 ton. W naszej ofercie dostępny jest już od dłuższego czasu i zrealizował naprawdę wiele zleceń zachowując wysoki poziom i gwarantując zadowolenie klienta. Niedawno na rynku pojawiła się nowa, ulepszona wersja tego kultowego żurawia, której zalety chcielibyśmy dziś przedstawić, a w przyszłości unowocześnioną wersję kolosa firmy Demag będziemy chcieli wprowadzić do naszej floty maszyn.

Model, w którym wprowadzono ulepszenia, został wyposażony w nowoczesny system sterowania Demag IC-1 Plus, który zaprojektowano w taki sposób, by zagwarantować maksymalny dopuszczalny udźwig żurawia terenowego, na podstawie na kąt nachylenia dla wszystkich konfiguracji wysięgnika. Zanika tu ograniczenie maksymalnego udźwigu według wstępnie obliczonego 360-stopniowego wykresu obciążenia, który został stworzony w oparciu o najbardziej niestabilne położenie żurawia. Użytkownik dzięki natychmiastowemu wyliczeniu udźwigu może w pełni wykorzystać maksymalny udźwig w jakiejkolwiek pozycji obrotu i w dowolnej konfiguracji, w jakiej znajdzie się żuraw terenowy Demag AC 100-4L w ulepszonej wersji. Oznacza to, że ten model może wykonywać zadania, do których zwykle wykorzystywane są żurawie samochodowe o większej mocy udźwigu.

Zastosowanie nowego systemu sterowania umożliwia także zmniejszenie kosztu transportu, ponieważ nowe sterowanie umożliwia nie tylko wykorzystywanie pełnego potencjału maszyny, ale również wykorzystanie mniejszej przeciwwagi.

Żuraw Demag jest żurawiem czteroosiowym, ale zawiera wiele tych samych koncepcji projektowych co żurawie pięcioosiowe. Należą do nich układ napędowy, komponenty napędowe, wysięgniki pomocnicze czy głowica wysięgnika głównego. Dzięki temu uzyskuje się uproszenie obsługi oraz zmniejszenie kosztów przechowywania części i komponentów. Jednocześnie model ten pozostaje jedynym dźwigiem w klasie udźwigu 100 ton zamontowanym na podwoziu o szerokości 2,55 metra, nawet przy wyposażeniu w duże opony 445/95R25. Zwiększa to łatwość poruszania się w zatłoczonych miejskich obszarach.

Dodatkowo żuraw terenowy Demag oferuje jeden z najdłuższych systemów wysięgnika o długości 69,5 metra, który porusza się na czteroosiowym podwoziu, przy obciążeniu 12 ton na oś.  Wyposażenie żurawia terenowego może stanowić silnik EUROMOT 4/Tier Final bądź EUROMOT 3A/Tier, które gwarantują znakomite osiągi na drogach i zapewniają wyjątkową oszczędność paliwa.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top