wynajem@podnosimy.pl

Wyciąganie dźwigu z rowu – okolice Mławy

Usługi dźwigowe to przestrzeń, w której mogą zdarzyć się różne wypadki i niebezpieczne sytuacje. Często są one wynikiem błędu ludzkiego, ale pojawiają się również sytuacje będące dziełem przypadku. W historii naszej firmy na szczęście niebezpiecznych momentów było naprawdę niewiele. Zawsze dbamy o najwyższy stopień bezpieczeństwa, co przynosi bardzo dobre rezultaty. Niestety kilka dni temu nasz dźwig samochodowy i jego operator znaleźli się w samym środku groźnego zdarzenia.

Dźwig w rowie

Dnia 26 października w godzinach porannych nasz operator wpadł do rowu na trasie Warszawa – Gdańsk niedaleko miejscowości Mdzewo k. Mławy – na nowo budowanej drodze ekspresowej S7. Operator ratował się ucieczką do rowu, ponieważ pojazd ciężarowy jadący z naprzeciwka „ściął zakręt” zjeżdżając na nasz pas.

Doświadczonemu operatorowi udało się uniknąć zderzenia czołowego, jednak złapał pobocze. Masa własna pojazdu spowodowała ściągnięcie dźwigu do rowu i jego natychmiastowe przewrócenie na bok. Na szczęście operatorowi nic się nie stało, co w całej tej sprawie jest najważniejsze.

Po dwóch dniach od zdarzenia, dzięki sprawnej organizacji, udało się podnieść dźwig z rowu i przenieść w bezpiecznie miejsce. Mowa o dźwigu o masie własnej 62 tony!

Współpraca Podnosimy.pl z CORLEONIS z Rumi

Do podniesienia wykorzystano dwa dźwigi TEREX AC-200 z pełnymi balastami: nasz firmowy i drugi, z zaprzyjaźnionej firmy CORLEONIS z Rumi.

Szczególne podziękowania dla:

  • Firmy CORLEONIS za szybkie podstawienie dźwigu na miejsce zdarzenia i pomoc w wyciągnięciu naszego żurawia.
  • Firmy PORR S.A. za profesjonalne przygotowanie terenu pod akcję.
  • Komendy Powiatowej Policji w Mławie za zabezpieczenie drogi krajowej nr 7 na czas wyciągania dźwigu.

Nasz dźwig nie uległ poważnym uszkodzeniom. Po krótkim czasie wróci do pracy.

Słowa uznania należą się naszemu operatorowi, który dzięki swojej szybkiej reakcji, uniknął znacznie poważniejszych konsekwencji. Całe zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie.

Mamy nadzieję, że w przyszłości takie sytuacje nie będą miały miejsca. Apelujemy do wszystkich firm budowlanych, i nie tylko, o zwracanie szczególnej uwagi na kwestie bezpieczeństwa: własnego i otoczenia.

Pełna galeria zdjęć z akcji dostępna tutaj.

 

wyciąganie dźwigu z rowu - blisko Mławy

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top