+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Bezpieczne korzystanie z mini żurawia

Mini żurawie to urządzenia, które są wykorzystywane do przenoszenia ładunku wymagającego dużej ostrożności i precyzji. Najczęściej mini dźwigi mają za zadanie przenosić duże elementy szklane, np. szyby czy szklane elementy ścian budynków. Aby chronić kosztowny ładunek, mini żurawie muszą być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Państwu temat bezpiecznego korzystania z mini żurawi, czyli dlaczego warto postawić na mini dźwigi i powierzyć im bezpieczeństwo przenoszonych ładunków.

Główne zagrożenia dla mini żurawi

Żurawie nazywane pająkami, to maszyny niedużych rozmiarów – najmniejsze ważą niewiele ponad tonę i mają zaledwie 80 cm szerokości. Dzięki swojej niewielkiej, kompaktowej konstrukcji są w stanie wykonywać swoje prace wszędzie tam, gdzie tradycyjny żuraw samochodowy nie będzie mógł się dostać. Dotyczy to również wnętrz budynków, do których mini żurawie mogą się dostać bezproblemowo, a tradycyjny dźwig takiego wyzwania nie przeskoczy. Patrząc jednak z drugiej strony – ograniczeniem wynikającym z niewielkich gabarytów jest znacznie mniejszy niż w tradycyjnych żurawiach samochodowych udźwig. Mini żurawie mogą przenosić ciężary do 5 ton, a przy zbyt dużym obciążeniu maszyna może zostać uszkodzona, może naruszyć nawierzchnię, na której wykonuje swoją pracę, a nawet może się przewrócić, co niewątpliwie jest zagrożeniem nie tylko dla ładunku i samej maszyny, ale również dla osób pracujących w otoczeniu mini dźwigów. Aby zapobiegać występowaniu takich przypadków, mini żurawie wyposażone są w nowoczesne komputery pokładowe.

Elementy zabezpieczające mini żurawie przy pracy

Głównym zabezpieczeniem dla mini dźwigów jest wspomniany komputer pokładowy, który wraz z czujnikami rozmieszczonymi na żurawiu, tworzy system kontroli pracy dźwigu, który ma za zadanie nie dopuścić do przekroczenia określonych limitów. Czujniki pobierają następujące informacje:

  • rozłożenie podpór
  • masa przenoszonego ładunku
  • nacisk wywierany na podłoże
  • promień pracy wysięgnika
  • długość i kąt nachylenia wysięgnika

Zbierane dane są aktualizowane komputerowo, a na ich podstawie komputer może wprowadzać ograniczenia do pracy maszyny, by uniknąć przewrócenia się mini żurawia. Takie sytuacje mogą wystąpić, gdy masa ładunku i długość wysięgnika są zbyt duże, a wtedy komputer decyduje o tym, by opuścić wysięgnik poniżej pewnego kąta nachylenia. Dzięki takim rozwiązaniom operator mini żurawia może skupić się na swojej pracy bez obaw, że mini dźwig ulegnie destabilizacji, a jego praca zostanie zaburzona.

Komputer pokładowy to nie jedyne rozwiązanie, które ma zapewnić bezpieczeństwo mini żurawiom. Są one wyposażone w wiele innych rozwiązań, które mają zwiększyć bezpieczeństwo pracy żurawia pająka. Można wymienić m.in. stabilne gąsienice, które rozkładają ciężar maszyny na większą powierzchnię, systemu zapobiegające kołysaniu, zdalne sterowanie oraz dodatkowe wyposażenie, jak np. przyssawki próżniowe do przenoszenia kruchych i delikatnych ładunków.

Wynajem mini żurawi – Warszawa

Zapraszamy do korzystania z naszych mini dźwigów, które wynajmujemy w Warszawie i w całym województwie mazowieckim. Wynajem mini żurawia Jekko 360 oferujemy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy się z nami skontaktować, by ustalić szczegóły współpracy!

mini żurawie wynajem

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top