+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Cechy osobowościowe operatora dźwigów i podnośników koszowych

Operatorzy dźwigów, podnośników koszowych i żurawi budowlanych, którzy chcą dobrze wykonywać swoją pracę, poza uprawnieniami i umiejętnościami, muszą posiadać odpowiednie cechy osobowościowe. Praca dźwigowego, choć bardzo ciekawa, nie jest zajęciem dla każdego, ponieważ wymaga dokładności, dbałości o każdy szczegół, precyzji i troski o bezpieczeństwo własne, maszyny, otoczenia i ludzi, którzy znajdują się w pobliżu miejsca pracy.

Najważniejsza cecha dźwigowego to precyzja i dokładność realizowanych działań. Obsługa dźwigu czy żurawia nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdy, nawet najmniejszy błąd, może drogo kosztować, dlatego osoba wykonująca manewry dźwigiem, musi pamiętać o tym, że każdy centymetr może mieć znaczenie. Jeżeli operator nie będzie uważnie i precyzyjnie obsługiwać maszyny, nie będzie podawać ładunku dokładnie w to miejsce, w które powinien, może nie tylko opóźnić pracę, ale również spowodować zagrożenie. Trzeba pamiętać, że usługi dźwigowe i transport towarów czy innego rodzaju ładunku, to praca z bardzo dużymi ciężarami i często na dużych wysokościach, a tu każdy, nawet najmniejszy błąd, może dużo kosztować.

Bardzo ważną kwestią jest poczucie odpowiedzialności i troska o bezpieczeństwo. Osoba, która ma pracować z wielkimi ciężarami i dźwigami, musi przykładać dużą uwagę do zapewniania bezpieczeństwa sobie, maszynie, otoczeniu, osobom przebywającym w pobliżu miejsca realizacji prac. Osoby, które nie mają poczucia odpowiedzialności, absolutnie nie powinny wykonywać pracy operatora dźwigów i żurawi, która takiej odpowiedzialności wymaga. Dźwigowy odpowiada za sprzęt, realizację usług, życie własne i osób pracujących w okolicach maszyny. Absolutnie nie wolno dopuścić do ryzykownych manewrów czy zachowań, które mogłyby skończyć się źle. Dźwigi, podnośniki koszowe, żurawie wieżowe czy żurawie samochodowe to nie zabawki – o tym należy bezwzględnie pamiętać.

Niezwykle ważną cechą operatora dźwigów, podnośników koszowych i żurawi jest umiejętność pracy w zespole. Bardzo często pracownik obsługujący maszynę, współpracuje z innymi osobami wykonującymi swoje prace w tym samym miejscu, przy tym samym zleceniu. Umiejętność zespołowej pracy jest więc niezbędna, by zapewnić sprawny przebieg działań, terminowość pracy, solidność wykonania oraz bezproblemowość i płynność w usługach. Jeżeli operator maszyn jest osobą konfliktową – nie ma szans na udaną współpracę i profesjonalne podejście do realizowanych zadań.

Osoba, która ma obsługiwać podnośniki koszowe, dźwigi i żurawie, musi być także otwarta na współpracę z klientem. Bardzo często na miejscu realizacji usług dochodzi do sytuacji, w których trzeba porozumieć się ze zleceniodawcą, by osiągnąć jak najlepszy efekt. Jeżeli operator maszyn nie będzie brał pod uwagę oczekiwań czy wskazówek klienta, będzie osobą konfliktową i trudną we współpracy – osiągnięcie pełnej satysfakcji dla obu stron może być naprawdę trudne.

To tylko niektóre z szerokiego wachlarza cech, które powinien posiadać operator maszyn dźwigowych i podnośnikowych. Nasza firma Dźwigi i Podnośniki dokłada wszelkich starań, by zatrudniać rzetelnych, precyzyjnych, otwartych na współpracę z klientem i z zespołem pracowników, profesjonalnych operatorów, którzy stanowią solidną podstawę dla naszej firmy.

 

dźwigi

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top