+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Dźwigi i ich rodzaje wykorzystywane w usługach dźwigowych

Dźwigi to najpopularniejsze maszyny budowlane, które można zobaczyć na każdej budowie. Dla osób, które nie są związane z branżą budowlaną, każdy dźwig to po prostu dźwig – bez rozróżniania poszczególnych typów. Trzeba jednak zauważyć, że dźwigi czy inaczej żurawie, to cały zespół różnych pojazdów, które posiadają swoje indywidualne cechy. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Państwu klasyfikację dźwigów i przedstawić ich krótkie charakterystyki.

Dźwigi samojezdne

Żuraw osadzony jest na odpowiednio przystosowanym podwoziu samochodu ciężarowego lub na podwoziu samojezdnym dedykowanym dźwigom. Napęd to jeden lub dwa silniki. Taki dźwig składa się z wyciągarek oraz wychylnego wysięgnika osadzonego na pomoście obrotowym. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest podnoszenie oraz opuszczanie ciężarów, a także obrotowe przemieszczanie pomostu i regulowanie zasięgu. Dźwigi samojezdne mogą pracować w dwóch trybach: transportowym i dźwigowym, w którym podwozie jest podnoszone na wysuwanych podporach.

Dźwigi HDS – samochody z HDS

Inaczej nazywane dźwigami przenośnymi czy hydraulicznymi dźwigami samochodowymi. Są to dźwigi samobieżne, zamontowane na nadwoziu samochodu ciężarowego, których głównym zadaniem jest załadunek i rozładunek ładunków składowanych na przyczepie tego samego samochodu. Samochody z HDS doskonale sprawdzają się w pracach budowlanych, w leśnictwie. Ich konstrukcja to obracane ramię podparte ramą dźwigu. Mogą być używane w halach i na zewnątrz budynków. Często widywane są na terenach leśnych przy pracy polegającej na załadunku drewna. Nie jest wskazane wykorzystywanie dźwigów HDS przy porywistych wiatrach czy podczas burzy, a także przy ograniczonej widoczności.

Dźwigi wieżowe – żurawie wieżowe

To wielkogabarytowe stacjonarne dźwigi, które widoczne są w panoramie każdego dużego miasta. Dźwig wieżowy, jak sama nazwa wskazuje, składa się z kratownicy tworzącej wieżę. Na wieży osadzona jest kabina operatora żurawia, a także ramię żurawia wyposażone w hak. Wieża dźwigu jest nieruchoma, przytwierdzana jest na dłuższy czas do podłoża. Ruchome jest natomiast ramię żurawia, zakończone odpowiednią przeciwwagą. Takie dźwigi wykorzystywane są w budownictwie, przy budowie wysokich budynków.

Mobilne żurawie wieżowe

To bardzo ciekawe i uniwersalne rozwiązanie, które łączy cechy dźwigu samochodowego i dźwigu wieżowego. Na ruchomym podwoziu samochodowym osadzona jest kratownica żurawia wieżowego, tym samym pojazdem przewożone są przeciwwagi. Rozłożenie i przygotowanie dźwigu do pracy zajmuje około 30 minut, a do jego obsługi potrzebny jest tylko jeden pracownik. Kabina operatora może być osadzona w połowie wysokości wieży czy na jej szczycie, w zależności od potrzeb. Ramię dźwigu może być ustawione pod różnym kątem. Najważniejszą zaletą żurawia wieżowego mobilnego jest krótki czas przygotowania do pracy, możliwość samodzielnego przemieszczania się (nie są potrzebne dodatkowe pojazdy), a dzięki temu wykonywania nawet kilku usług w różnych miejscach jednego dnia.

Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą dźwigów i żurawi. Oferujemy wynajem dźwigów w Warszawie i w całym województwie mazowieckim. W naszej firmie dostępne są różne typy dźwigów, wśród których z pewnością znajdą Państwo maszyny spełniające Państwa oczekiwania.

dźwigi

Podnosimy.pl Administrator

Usługi dźwigowe i podnośnikowe w Warszawie i okolicach.

Ciekawostki i informacje z branży. Aktualności związane z usługami realizowanymi przez firmę Podnosimy.pl

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik w Podnosimy.pl

projekt i wykonanie: Decowell

Top