+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Mini żurawie jako urządzenia wszechstronne

Mini żurawie mogą być wyposażone w specjalny hak u końca wysięgnika lub też wciągarkę z liną, która zakończona jest zbloczem hakowym. To tylko jeden z nielicznych elementów dodatkowych urządzenia. Duża różnorodność osprzętu, który można dopasować do maszyny, pomaga w zwiększeniu jej funkcjonalności. Dzięki temu staje się ona bardziej uniwersalna i wszechstronna. Zapraszamy do lektury artykułu, by dowiedzieć się więcej o mini dźwigach!

Osprzęt do mini żurawi

Wysięgniki hydrauliczne, ręczne, pomocnicze lub też człony wysięgnika to tylko nieliczne z typów osprzętu, który pozwala realnie zwiększyć wysięg oraz wysokość podnoszenia maszyny. Wszechstronność mini żurawia zwiększana jest także dzięki możliwości regulacji kąta nachylenia wysięgnika.

Na placu budowy mini żurawie wykorzystywane są do zadań wymagających precyzji (m.in. montażu stolarki okiennej). Wystarczy obejrzeć się wokół siebie w większym mieście, by zaobserwować wszechogarniające nas szklane tafle. Duże fasadowe powierzchnie szklane nazywane ścianami typu courtain wymagają ogromnej precyzji montażu. W tej roli doskonale spisują się mini żurawie. Konieczne jest jednak zastosowanie dodatkowego osprzętu. Mowa tu o specjalnych chwytakach próżniowych, trawersach czy manipulatorach podciśnieniowych.

Żurawie pick and carry z powodzeniem mogą zastąpić inne maszyny na placu budowy. Wystarczy wyposażyć je w specjalny kosz roboczy, aby zmieniły się w podnośnik koszowy. Montaż wideł załadowczych do podnoszenia palet pozwoli mini żurawiowi zyskać funkcjonalność wózka widłowego.

Mini żurawie mogą przemieszczać się na kołach lub gąsienicach. Ciekawym rozwiązaniem są niebrudzące opony, które umożliwiają wjazd maszyny do pomieszczeń urządzonych, z wykończonymi posadzkami (m.in. do muzeum, hoteli). Gąsienice zaś wpływają na zwrotność mini żurawia, zwiększając ją. Wówczas jego waga zostaje dokładniej rozłożona na podłożu, co wpływa na zmniejszenie nacisku całkowitego na powierzchnię. Wszechstronność tych maszyn objawia się również w tym, iż są one w stanie pracować praktycznie na każdym rodzaju podłoża.

Kolejnym osprzętem, o którym warto wspomnieć, jest zdalne sterowanie. Pozwala ono na operowanie maszyną między innymi w ciasnych, niewielkich przestrzeniach czy też trudno dostępnych miejscach. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo pracy w trudnych warunkach.

Popularność mini żurawi na polskim rynku

Na rynku światowym jako pierwsze pojawiły się mini żurawie japońskiego producenta Maeda. Maszyny te aktualnie cieszą się dużą popularnością na polskim rynku. W żurawiach typu pick and carry wyspecjalizowała się marka Valla. Jej urządzenia uważane są za synonim niezawodności oraz trwałego wykonania. Maszyny obu tych producentów mogą być dodatkowo wyposażane w niezbędny osprzęt, który zwiększy ich funkcjonalność.

Nie da się ukryć, iż rozwój rynku mini żurawi następuje szybko. Rosnące potrzeby budownictwa oraz zwiększenie zainteresowania tymi maszynami sprawia, że producenci maszyn starają się unowocześniać swoje prototypy i stosować całkiem nowe rozwiązania. Ponadto rosnąca świadomość dotycząca zasad BHP i obsługi technicznej urządzeń sprawia, że prowizoryczne rozwiązania nie są już tak często akceptowane, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Dodatkowo rosnące koszty pracy sprawiają, że przedsiębiorcy poszukują rozwiązań wpływających na wydajność pracy i efektywność pracowników.

W Polsce zauważalny jest trend zakupu mini żurawi na rynku wtórnym. Roczny spadek wartości używanych maszyn szacowany jest na poziomie zaledwie 6%. Na polskim rynku systematycznie zwiększa się więc park urządzeń używanych.

Mini żurawie w Warszawie

W naszej ofercie dostępny jest mini żuraw Jekko 360, który wynajmujemy do prac nie tylko na terenie Warszawy, ale również w okolicach. Zachęcamy do kontaktu i nawiązywania współpracy.

mini żurawie budowlane

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top