+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Mini żurawie na polskim rynku

Gdy pojawia się konieczność podniesienia czy przeniesienia ładunku o średniej wielkości w ciasnej lub znacznie ograniczonej przestrzeni, najlepszym rozwiązaniem są mini żurawie. To stosunkowo lekkie urządzenia o niewielkich wymiarach, dzięki czemu doskonale odnajdują się w budownictwie przy montażu stolarki okiennej, płyt elewacyjnych czy przy montażu i demontażu maszyn w przemyśle. Pierwsze mini żurawie w Polsce zarejestrowano w 2004 roku i były to mini żurawie używane, pochodzące z rynku wtórnego.

Klasyfikacja UDT nie przewiduje oficjalnej definicji mini żurawia. Zaliczane są one do żurawi samojezdnych pomimo wyróżniania się specyficzną budową i charakterem pracy. Można powiedzieć, że mini żurawie to potoczne określenie żurawia samojezdnego na podwoziu gąsienicowym bądź kołowym o kompaktowej budowie. Zazwyczaj są to żurawie o udźwigu do 10 ton, aczkolwiek zdarzają się o większym, głównie te używane do montażu i demontażu maszyn.

Najczęściej spotyka się mini żurawie gąsienicowe typu pająk, które są wyposażone w stabilizacyjne podpory przypominające odnóża pająka. Niektóre mini żurawie są przystosowane do pracy z podporami stabilizacyjnymi, jak i do pracy w trybie pick and carry (podnieś i jedź). Tego typu mini żuraw nazywany jest minipikerem, może podnieść ładunek i przemieszczać się z nim na niewielkim dystansie.

Zastosowanie mini żurawi jest bardzo duże i można przewidywać, że z rozwojem gospodarki rozwijać się będzie także zastosowanie tych maszyn. Rewelacyjnie odnajdują się przy pracach konserwacyjnych i montażowych we wnętrzach obiektów, w halach produkcyjnych, w budynkach mieszkalnych i biurowcach, kościołach czy muzeach.

Maszyny te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i małym naciskiem na podłoże. Mogą się więc bez problemu przemieszczać wewnątrz budynków, na klatkach schodowych, zmieszczą się w windach, a nawet przejadą przez drzwi o szerokości pojedynczego skrzydła. Można je również przenosić ponad niewielkimi przeszkodami. Jedyne ograniczenie przy wykonywaniu prac w ciasnych przestrzeniach może wiązać się z podporami stabilizacyjnymi. Można tu jednak zastosować mini żurawie typu pick and carry.

W naszej ofercie dostępne są mini żurawie na gąsienicach – Jekko mini dźwigi dostępne są w Warszawie i w okolicach. Oferujemy wynajem mini żurawi w przystępnej cenie. Wystarczy się z nami skontaktować i ustalić szczegóły współpracy!

mini żurawie

Podnosimy.pl Administrator

Usługi dźwigowe i podnośnikowe w Warszawie i okolicach.

Ciekawostki i informacje z branży. Aktualności związane z usługami realizowanymi przez firmę Podnosimy.pl

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik w Podnosimy.pl

projekt i wykonanie: Decowell

Top