+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Mistrzostwa świata w operowaniu żurawiem

Czy wiedzieli Państwo, że w tym roku odbędą się trzecie Mistrzostwa Świata Żurawi? Nie tylko sportowcy mają swoje mistrzowskie imprezy, ale również coraz częściej organizowane są zawody dla fachowców z różnych poza sportowych branż, w tym również z budownictwa i usług dźwigowych. Dziś w ramach ciekawostki z naszej branży, chcielibyśmy w kilku słowach przedstawić tematykę mistrzostw dla najlepszych operatorów żurawi budowlanych.

Organizatorem inicjatywy jest firma Hiab, która już po raz trzeci zachęca najlepszych operatorów dźwigów i żurawi do zgłaszania chęci udziału w World Crane Championship – zawodów, które składają się z lokalnego etapu i finału, który w tym roku odbędzie się w dniach 22-23 września w Hanowerze (Niemcy) podczas Targów Pojazdów Użytkowych IAA.

Mistrzostwa mają za zadanie pokazać umiejętności operatorów żurawi z różnych stron świata i umożliwić im sprawdzenie swoich umiejętności względem swoich kolegów z branży, korzystając z najnowocześniejszych produktów do obsługi ładunków marki Hiab. Po raz pierwszy impreza odbyła się w 2015 roku i cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili okazjonalną inicjatywę przekształcić w regularne wydarzenie.

Operator żurawia ma za zadanie przenieść z ciężarówki puszkę z wodą za pomocą X-HiPro 232. Należy ominąć przeszkody i wykonać zadanie w jak najkrótszym czasie. Nagroda dla najlepszego uczestnika to… 25 000€!

Pierwsze kwalifikacje – marzec 2018 w Niemczech i Austrii. Według informacji organizatora – zgłoszenia napłynęły z 16 krajów, w tym również z Polski.

Precyzja w pracy operatorów, którzy obsługują tradycyjne żurawie wieżowe, mobilne żurawie wieżowe czy dźwigi samojezdne i samochodowe, to podstawa i umiejętność, bez której ciężko mówić o usługach dźwigowych. Uczestnicy zawodów podchodzą bardzo poważnie do stawianego przed nimi wyzwaniem i w trakcie mistrzostw chcą udowodnić, że zasługują na miano najlepszego operatora. Dla każdej firmy oferującej usługi dźwigowe posiadanie w swoim zespole mistrza świata w obsłudze żurawia to wielki prestiż!

Jesteśmy przekonani, że i nasi operatorzy mogliby śmiało stanąć do konkurencji z operatorami z innych krajów. Kto wie – może i my wystawimy swoją reprezentację?

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top