+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Nowy mini żuraw Jekko JF365

Po sukcesie modelu JF545 na rynku pojawił się nowy model – mowa o Jekko JF365. Według producenta maszyna dzięki pozbawieniu przeciwwagi jest lżejsza i działa jeszcze lepiej. Model został zaprojektowany przez firmę z siedzibą w Treviso, międzynarodowego lidera branży mini żurawi we współpracą z firmy Fassi. Cechą charakterystyczną JF365 są zredukowane wymiary, mniejsza masa oraz ogromne możliwości działania w ciasnych przestrzeniach.

Zakres użytkowania

Jekko JF365 może być wykorzystywany do działań w pionie i w poziomie. Doskonale radzi sobie z przeszkodami, poruszając się po nich za pomocą wciągarki oraz haka. Maszyna może być wyposażona w manipulator do tafli szklanych, 2-osobowy kosz z wysięgnikiem (do 29 m) lub też 3-osobową platformę hydrauliczną z podwójnym przegubem. Zastosowanie systemu hydraulicznego umożliwia montaż dowolnej funkcji dodatkowej.

Do zadań specjalnych w ciasnych przestrzeniach

Kompaktowych rozmiarów żuraw JF365 może być wykorzystywany do pracy w miejscach niedostępnych dla ciężarówek, np. na terenach przemysłowych, w ogrodzonych parkach, wąskich uliczkach w centrach miast itp. Niewielkie gabaryty pozwoliły na zwiększenie dostępności oraz możliwość wykonywania działań w ciasnych przestrzeniach.

Nieograniczone możliwości podnoszenia

Firma Jekko opracowała oprogramowanie, które umożliwia stabilizację dźwigu za pomocą różnorodnych kombinacji. Każdy ze stabilizatorów można ustawić zgodnie z bieżącymi potrzebami. W zależności od położenia stabilizatorów automatycznie obliczany jest poziom stabilności. Kontrola stabilizacji zwiększa funkcjonalność maszyny.

Jeden dźwig – jeden operator

Mini żuraw JF365 może być zarządzany wyłącznie przez jednego operatora. Operator może w tym celu skorzystać z kontrolera radiowego, który umożliwia sterowanie maszyną pozostającą w jego zasięgu. Wśród działań wykonywanych zdalnie wyróżnia się: uruchomienie i wyłączenie maszyny, manewrowanie ramieniem dźwigu, stabilizację oraz integrację jib.

Silnik: zarówno diesel, jak i elektryczny

Model JF365 został wyposażony w silnik wysokoprężny Kubota o mocy 55 kW oraz w trójfazowy silnik elektryczny o mocy 13 kW. W zależności od sytuacji oraz potrzeb operator może szybko przełączać się pomiędzy oboma wariantami. Zwiększa to elastyczność wykorzystania mini żurawia. Może on być stosowany zarówno na zewnątrz na placu budowy, jak i wewnątrz budynków.

Konkurencyjność mini żurawia JF365

Mini żuraw JF356 może być wykorzystywany m.in.:

 • do podnoszenia w nietypowych warunkach,
 • w ograniczonych przestrzeniach roboczych (belki nośne, szyby, antresole, systemy klimatyzacji itp.),
 • na obszarach przemysłowych,
 • do konserwowania i serwisowania maszyn.

Charakterystyka Jekko JF365

Parametry mini żurawia Jekko JF365:

 • wymiary: 1,8 x 5,5 x 2,7 m,
 • maksymalny udźwig: do 11,5 t,
 • waga: 12300 kg (plus 700 kg jib),
 • silnik: 55,4 kW Kubota (diesel) oraz 13 kW trójfazowy silnik elektryczny,
 • maksymalna wysokości (z jib): 29 m,
 • maksymalny zasięg (z jib): 26,5 m,
 • obrót: 360 stopni.

Jest to idealna maszyn dla firm, które świadczą usługi z zakresu podnoszenia oraz firm specjalizujących się w wynajmie sprzętu z lub bez operatora. Mini żuraw JF365 uzupełni flotę żurawi przegubowych i żurawi miejskich. Model ten sprawdzi się podczas wykonywania operacji niszowych, o szczególnych wymaganiach, tam, gdzie niemożliwe jest wykorzystanie ciężarówki z żurawiem. Ewoluujący rynek usług dźwigowych wymaga projektowania mniejszych maszyn o dużych udźwigach. Przemawiają za tym względy logistyczne, łatwość transportu, koszty eksploatacji oraz prostota użytkowania.

Zachęcamy do korzystania z mini żurawi dostępnych w naszej ofercie. Nie wykluczamy, że już wkrótce rozszerzymy flotę naszych maszyn o najnowszy model mini żurawia marki Jekko.

Podnosimy poziom naszych usług, a nowy mini żuraw Jekko JF365 z pewnością przyczyni się do naszego rozwoju!

żuraw Jekko JF365

fot. jekko-cranes.com

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top