+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Nowy żuraw samojezdny Liebherr LTM 1120-4.1

Jako profesjonaliści w branży usług dźwigowych i wynajmu żurawi, chętnie śledzimy nowości w naszej branży. Lubimy być na bieżąco z nowymi modelami dźwigów i żurawi. Niedawno lider wśród producentów żurawi budowlanych zaprezentował nowość w swojej ofercie, o której chcielibyśmy dziś przedstawić kilka słów.

Nowy żuraw samojezdny Liebherr został zaprezentowany podczas CONEXPO w Las Vegas. To najmocniejszy 4-osiowy żuraw terenowy, jaki do tej pory został skonstruowany. Maszyna o masie 120 ton osiągnęła klasę wydajności, która dotychczas zarezerwowana była dla modeli 5-osiowych. Cechą charakterystyczną jest m.in. 66-metrowy wysięgnik teleskopowy. Zapraszamy do bliższego zapoznania z nowym żurawiem, który być może w przyszłości pojawi się w naszej ofercie.

Żuraw samojezdny Liebherr o wyjątkowych wartościach udźwigu

W 2009 roku na rynek wprowadzono żuraw LTM 1100-4.2. Wówczas wyznaczał on standardy w segmencie 4-osiowym o udźwigu 10,2 tony. W tym przypadku zastosowano 60-metrowy wysięgnik teleskopowy.

Nowy model LTM 1120-4.1 oferuje zwiększenie tej wartości o 18% przy zachowaniu tej samej długości. Ponadto istnieje możliwość przedłużenia wysięgnika do 66 metrów, czyli o dodatkowe 10%. Tym samym osiągnięto taką samą wartość dla 120-tonowej maszyny co w przypadku 200-tonowych żurawi samojezdnych dostępnych na rynku.

Nowy żuraw samojezdny Liebherr zapewnia udźwig 9 ton na 66-metrowym wysięgniku teleskopowym. Dzięki temu LTM 1120-4.1 świetnie sprawdza się podczas wznoszenia żurawi wieżowych oraz masztów radiowych. Warto zaznaczyć, że jest to najdłuższy wysięgnik teleskopowy, który do tej pory był kiedykolwiek montowany na 4-osiowej maszynie tego typu.

Zastosowanie przedłużeń kratowych pozwala na osiągnięcie wysokości haka do 94 metrów oraz promienia do 64 metrów. Umożliwia to zastosowanie 7-metrowego przedłużenia wysięgnika kratowego, a także podwójny składany wysięgnik (długość od 10,8 do 19 metrów). Wysięgnik ten można również opcjonalnie hydraulicznie przechylać od 0 do 40 stopni. Wyposażenie uzupełnia odchylana w bok prowadnica i dwumetrowy wysięgnik montażowy.

Elastyczny i oszczędny żuraw samojezdny Liebherr

Żuraw samojezdny Liebherr jest w stanie poradzić sobie z pracami, które do tej pory wymagały zastosowania 5-osiowego podwozia. To sprawia, że wyeliminowane są wszelkie prace logistyczne niezbędne do wykonania w przypadku większego modelu. 4-osiowy model LTM 1120-4.1 to korzyści dotyczące licencji i pozwoleń na trasy. Dzięki temu zapewnione zostaje szybsze, wydajniejsze i elastyczniejsze wykonanie niektórych zadań.
Warto również zauważyć, że konstrukcja mniejszej, 4-osiowej maszyny pozwala na wykonanie zadań tam, gdzie nie ma odpowiedniej ilości miejsca dla większych urządzeń. W modelu zastosowano rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo, wydajność i elastyczność, czyli Liebherr VarioBallast oraz VarioBase.

Funkcja VarioBallast pozwala na pracę z promieniem balastu 3,83 lub 4,77 metra. Atutem jest możliwość szybkiej zmiany (zmniejszenia) promienia o 940 mm z użyciem tradycyjnych regulowanych cylindrów balastujących, gdy warunki na placu budowy są ograniczone.
Duży promień balastu to natomiast większa wydajność oraz ograniczenie kosztów transportu. Wiele prac z podnoszeniem możliwe jest do wykonania przy wykorzystaniu systemu z mniejszą liczbą przeciwwag.

Nowoczesny żuraw samojezdny z maksymalnym obciążeniem 31 ton umożliwia zmienne rozłożenie balastu. Oprócz wersji 12 t może być to równomierne obciążenie osi 13,5 t, 14,5 t oraz 16,5 t.

Żuraw samojezdny z ECOdrive i ECOmode

Żuraw samojezdny Liebherr został wyposażony w silnik wysokoprężny z sześcioma cylindrami. Jego moc to 330 kW / 449 KM, natomiast moment obrotowy – 2335 Nm. Silnik spełnia wymogi dyrektywy w zakresie emisji na poziomie V. Może być także budowany z uwzględnieniem przepisów obowiązujących w innych krajach, poza Europą, np. Tier 4 dla USA lub też etap III w przypadku państw o niskim poziomie regulacji.
Przenoszenie mocy na osie żurawia możliwe jest dzięki przekładni ZF-TraXon. Sprawdzone rozwiązanie ECOdrive odpowiada za doskonałe właściwości jezdne, ograniczając emisję hałasu oraz zużycie paliwa. Za łatwiejszy start na pochyłościach odpowiada funkcja Hillstart Aid.

Tryb ECOmode to natomiast standard, który wykorzystywany jest w żurawiach samojezdnych marki Liebherr z systemem sterowania analizującym obciążenie. Sterownik pozwala na obliczenie odpowiedniej prędkości silnika dla prędkości roboczej wybranej przy pomocy dźwigni sterującej. W ten sposób możliwe jest wyeliminowanie niepotrzebnie wysokich prędkości obrotowych silnika. To natomiast oszczędność paliwa oraz ograniczenie emisji hałasu.

Wynajem żurawi samojezdnych w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie i okolicach

Zachęcamy do korzystania z naszej bogatej oferty żurawi samojezdnych Liebherr, które są dostępne w usłudze wynajem dźwigów i usługi dźwigowe. Naszą flotę stanowią niezawodne i nowoczesne żurawie, które obsługiwane są przez operatorów z dużym doświadczeniem i bogatym portfolio wykonanych zleceń. Oferujemy konkurencyjne warunki cenowe i solidną współpracę opierającą się na terminowości i zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Nasze żurawie samojezdne Liebherr dostępne są w województwie mazowieckim: Warszawa, Piaseczno, Pruszków i okolice.

 

fot. liebherr.com

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top