+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Palfinger – nowe modele żurawi HDS

Palfinger wzbogacił swoją flotę maszyn budowlanych o dwa nowe modele żurawi w klasie 60 tonometrów. Nowoczesna konstrukcja oraz zastosowane rozwiązania pozwoliły na zwiększenie komfortu, wydajności i precyzji pracy. W związku z tym, że jesteśmy zadowolonymi użytkownikami dźwigów HDS Palfinger, postanowiliśmy przedstawić Państwu odrobinę informacji o nowych modelach, które być może już wkrótce pojawią się w naszej flocie.

Palfinger – lider wśród HDS-ów

Marka wyznacza nowe trendy w segmencie 60 tonometrów, prezentując dwa nowe modele żurawi: PK 55.002 TEC 5 oraz PK 58.002 TEC 7. W przypadku obu maszyn zastosowano wysięgnik typu fly o wysięgu 33,7 metra. Pierwszy model oferuje maksymalny moment udźwigu 53,1 tm, natomiast drugi – 55,5 tm. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejsze podnoszenie dużych ładunków, w tym stalowych belek.

Oba nowe żurawie wyposażone są w innowacyjną w klasie 55-60 tonometrów konstrukcję stalową oraz elektronikę. To właśnie czyni je na ten moment liderami wśród HDS-ów.

Seria Palfinger TEC odznacza się przede wszystkim funkcjonalną, przemyślaną budową. Maszyny prezentują się elegancko i profesjonalnie. Wyposażenie kolumny żurawia i wysięgnika głównego w wewnętrzną prowadnicę węża pozwoliło na zwiększenie ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W żurawiach zastosowano wypróbowane systemy podwójnego zasilania służące do wykorzystywania pełnej siły podnoszenia w trybie wysięgnika fly oraz moduły HPSC-Plus LOAD, FSTAB i GEOM zapewniające wysoki poziom stabilności w każdej sytuacji. W przypadku TEC 5 zastosowano DPS-Plus, natomiast TEC 7 – DPS-C.

Wszystkie wykorzystane rozwiązania sprawiają, że nowe modele TEC w klasie 60 tm wyróżniają się na tle innych maszyn z tego segmentu.

Innowacyjna konstrukcja wysięgnika

Rozszerzenia mechaniczne dostępne są zarówno na wysięgniku typu fly, jak i żurawiu TEC. Istnieje możliwość zintegrowania ich z systemem zabezpieczenia przed przeciążeniem z funkcją MEXT. PK 58.002 TEC 7 cechuje wydajność w codziennej pracy na placach budowy, w inżynierii lądowej oraz w centrach miast.

Nowe modele Palfinger oferują dwa nowe wysięgniki typu fly o profilu P na przedłużeniach E, F oraz G, czyli: PJ150 i PJ090. Model PK 58.002 TEC 7 F w połączeniu z PJ150E oferuje niebywałą wydajność. Wraz z funkcją DPS-C możliwe jest podniesienie ładunków powyżej 1 tony na wysokość ponad 20 metrów.

Atutem jest lekka konstrukcja profilu P, która zapewnia stabilność systemu do końca wysięgnika. To sprawia, że maszyna ta może być wykorzystywana do bezpieczniejszej i wydajniejszej pracy.

Technologia wykorzystania oleju powrotnego

Palfinger w serii TEC zastosował także rozwiązanie, którym jest układ utylizacji oleju powrotnego. Można go włączyć i wyłączyć ręcznie, by zwiększyć wydajność maszyny. System ten oparty jest na zastosowaniu zaworu utrzymującego ładunek do kierowania oleju z końca tłoczka do przewodu ciśnieniowego zamiast bezpośrednio do zbiornika.

Wzrost przepływu oleju przekłada się na zwiększenie prędkości wydłużania. Dodatkowo zastosowana została specjalna konstrukcja cylindrów zwiększająca prędkość. Operator może ręcznie wyłączyć system, gdy konkretne zadanie będzie wymagało zwiększenia mocy lub prędkości.

Palfinger – elastyczność i wszechstronność zastosowań

Palfinger w swych żurawiach HDS zastosował także funkcję Power Link Plus. Dzięki niej możliwe jest sięganie po ładunek przez niskie drzwi oraz praca bezpośrednio przy budynkach. Rozwiązanie to stanowi podwójny układ zawieszenia, dzięki któremu możliwe jest zwiększenie siły udźwigu żurawia. Pomiędzy wysięgnikiem zwrotnym a wysięgnikiem głównym oraz wysięgnikiem głównym a kolumną żurawia umieszczone zostało specjalne połączenie. Warto także wspomnieć, że wysięgnik przegubowy może być przedłużony nawet o 15 stopni.

Funkcja WEIGHT zastosowana w modelu TEC 7 umożliwia natomiast szybkie i łatwe wyłożenie ładunków w miejscu poboru. Ładunek ważony jest bezpośrednio na żurawiu, co znacząco ułatwia późniejsze manipulowanie nim. Tym samym eliminuje potencjalną konieczność przemieszczania ciężarówki – pozwala to zaoszczędzić czas. Ponadto funkcja ta umożliwia zapis i zsumowanie ostatnich dziesięciu operacji ważenia.

Żurawie HDS marki Palfinger PK 55.002 TEC 5 oraz PK 58.002 TEC 7 uchodzą na rynku za maszyny do wszechstronnym zastosowań. Duża różnorodność funkcji – zarówno standardowych, jak i opcjonalnych – umożliwia skonfigurowanie urządzenia i dopasowanie go do wykonania konkretnego zadania.

Wynajem HDS w Warszawie i okolicach

Jeżeli poszukują Państwo sprawnie i wzorowo realizowanego transportu HDS – zgłaszamy swoją gotowość do pracy. W naszej ofercie dostępne są nowoczesne żurawie HDS Palfinger, które sprawdzają się doskonale w każdej sytuacji. Zlecenia realizowane za pomocą Palfingerów przebiegają bezproblemowo i gwarantują zadowolenie klientów. Obsługą naszych dźwigów HDS zajmują się doświadczeni operatorzy, którzy doskonale wiedzą jak realizować zadania, by zapewnić bezpieczeństwo i wysoką jakość usług.

Wynajem HDS realizujemy przede wszystkim w Warszawie i okolicach. Nasze żurawie HDS Palfinger można wynająć także do prac w Piasecznie, Pruszkowie, Nadarzynie, Górze Kalwarii, Ożarowie Mazowieckim, Mińsku Mazowieckim, Modlinie czy Radomiu. Aby skorzystać z usługi wynajmu – zachęcamy do kontaktu i ustalenia szczegółów współpracy.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top