wynajem@podnosimy.pl

Transport HDS, czyli czym są dźwigi HDS i do czego służą

Spis treści

Dla każdego pracownika branży budowlanej pojęcie dźwigu HDS czy samochodu HDS jest w pełni zrozumiałe. Osoby, które z budownictwem mają niewiele wspólnego, bardzo często nie wiedzą czym są samochody z HDS i do czego mogą być wykorzystywane. Dziś chcielibyśmy przedstawić tematykę transportu HDS i wyjaśnić czym są dźwigi HDS, które mogą nam pomóc w wielu sytuacjach, ponieważ ich zastosowanie jest naprawdę rozległe.

Samochody HDS

Na drogach w pobliżu placów budowy, bardzo często można zobaczyć pojazdy z dźwigiem HDS. Są to samobieżne dźwigi i żurawie osadzone na dużych samochodach ciężarowych. Co oznacza skrót, którego tak często używamy? Rozwiązanie tej zagadki jest proste – to hydrauliczny dźwig samochodowy. Na całym świecie jest to bardzo popularne urządzenie, często wykorzystywane, ponieważ osadzenie dźwigu na samochodzie ciężarowym pozwala na jego szybkie przemieszczanie po drogach, a bardzo duży udźwig jest dodatkową zaletą. Samochody ciężarowe z zainstalowanymi hydraulicznymi dźwigami samochodowymi są bardzo wszechstronne i odnajdują wiele zastosowań w transporcie ciężkim i w budownictwie.

Kilka lat temu najprostszym typem samochodu z HDS był STAR, bardzo popularny samochód ciężarowy, na którym osadzano hydrauliczny dźwig samochodowy. Dzisiaj typów samochodów z HDS mamy znacznie więcej.

Najczęściej spotykane rodzaje dźwigów HDS to:

  • do użytku ogólnego, gdzie wysięgnik pracuje poziomo lub pionowo – hydrauliczny dźwig montowany zazwyczaj na podwoziu pojazdu
  • do wycinki leśnej, gdzie zamiast haków występują specjalne chwytaki do przenoszenia drewna
  • dźwigi HDS montowane zaraz za siedzeniem kierowcy, używane przeważnie w firmach realizujących transport, w tym transport HDS
  • dźwigi HDS również montowane w tylnej części, dodatkowo ze skrzynią ładunkową

Transport HDS

Najbardziej standardowym zastosowaniem samochodów z hydraulicznymi dźwigami samochodowymi jest transport towarów, które mają dużą masę lub charakteryzują się nietypowymi wymiarami. Za pomocą samochodu z dźwigiem HDS można przewozić np. materiały budowlane, kontenery czy maszyny stosowane w budownictwie. Mowa o maszynach czy towarach, których nie da się przetransportować zwykłym autem z przyczepką.

Każdy pojazd wyposażony w HDS może być wykorzystany do załadunku i rozładunku przewożonych towarów czy maszyn. Oznacza to, że cały proces transportu przewożonych towarów odbywa się za pomocą jednego auta: załadunek, transport i rozładunek. Nie potrzeba dodatkowych dźwigów, wózków widłowych czy innych maszyn lub sprzętów.

Stacjonarne usługi dźwigowe

Samochody HDS mogą być wykorzystywane nie tylko do transportu, ale również do realizacji usług stacjonarnych z wykorzystaniem dźwigu. Mowa chociażby o podawaniu różnych materiałów (np. drewna, palet, materiałów budowlanych, elementów konstrukcyjnych) bezpośrednio na miejsce pracy, np. na dach – co znacznie przyspiesza przebieg prac budowlanych, a także czyni je łatwiejszymi.

Usługi dźwigowe HDS mogą być realizowane przy pracach montażowych na wysokościach, np. przy montażu elementów reklamowych czy konstrukcyjnych. Niektóre samochody z HDS wykorzystywane są także w przemyśle leśnym, ponieważ ich konstrukcja umożliwia przenoszenie ściętych drzew na naczepy samochodowe.

Dużym walorem dźwigów HDS jest możliwość zastosowania różnych uchwytów i akcesoriów, dzięki czemu poradzą sobie z praktycznie każdym rodzajem ładunku.

Transport HDS jest wszechstronny i wygodny, dzięki czemu znajduje swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. To oszczędność czasu i pieniędzy, dlatego coraz więcej osób chętnie sięga po możliwość wynajmowania samochodów HDS nie tylko dla branży budowlanej.

Zachęcamy do korzystania z samochodów HDS dostępnych w naszej ofercie.

transport HDS

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

Top