+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Podesty ruchome i ich zastosowanie

Jednym z najczęściej wynajmowanych pojazdów w naszej firmie są podesty ruchome. Stanowią one bardzo ważny element naszej oferty. Praktycznie codziennie otrzymujemy nowe zlecenia, w których realizacji pomoże odpowiednio dobrany podest ruchomy. Czym są podesty, jak można je podzielić i jak przedstawia się ich zastosowanie? Zapraszamy do lektury artykułu, a także do podejmowania współpracy w temacie pt. wynajem podestów ruchomych w Warszawie i w całym województwie mazowieckim.

Podesty ruchome – rodzaje podestów dostępnych na rynku

Podest ruchomy to pojazd, który służy jako maszyna dźwignicowa w budownictwie, a także w przemyśle i różnego rodzaju usługach. Zaliczany jest do pojazdów transportu bliskiego, a jego kluczowym zadaniem jest transport osób wraz z narzędziami w pionie i poziomie. Elementy składowe podestu ruchomego to kosz osobowy podnoszony na dźwigniku lub zawieszony na cięgniku.

Celem stworzenia podestów ruchomych jest transport pracowników i narzędzi na wysokości w sposób wydajny i bezpieczny. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podestów ruchomych. Można je podzielić ze względu na kilka różnych kategorii.

Podział uwzględniający konstrukcję podestów ruchomych

Biorąc pod uwagę sposób konstrukcji podestu ruchomego, można wymienić:

  • podesty ruchome wiszące – ten typ podestów składa się z platformy roboczej podwieszonej na linach nośnych i linach bezpieczeństwa, które połączone są ze wciągarkami. Wciągarki osadzone są na konstrukcji nośnej platformy roboczej lub bezpośrednio na platformie. Konstrukcja podestu ruchomego wiszącego może być montowana na odpowiednim torze przejezdnym, który stanowi stały element obiektu budowlanego lub na dachu budynku.
  • podesty ruchome przejezdne – ten typ składa się z platformy roboczej, podwozia i konstrukcji nośnej osadzonej na podwoziu. Wyróżnia się podesty przewoźne (holowanie na przyczepach), podesty z własnym napędem (podesty wolnobieżne), a także podesty na podwoziu samochodowym.
  • podesty ruchome masztowe – konstrukcja składa się z jednego lub dwóch masztów, platformy roboczej poruszającej się po maszcie, podwozia w formie wózka do holowania, oraz jednostki napędowej, która umożliwia poruszanie się platformy roboczej. Ten typ podestów ruchomych może być nazywany również podestami samowznoszącymi się.

Podział uwzględniający rodzaj wysięgnika

Podesty ruchome możemy podzielić na różne typy biorąc pod uwagę rodzaj mechanizmu podnoszenia, czyli konstrukcji nośnej, która stanowi oparcie dla platformy roboczej. Wyróżniamy więc podesty ruchome:

  • przegubowe – konstrukcja nośna składa się z łamanego przegubowo masztu
  • nożycowe – konstrukcja podnosząca podest ruchomy składa się z dźwigni połączonych sworzniem, który umożliwia rozłożenie mechanizmu nożycowego, który wprawia platformę roboczą w ruch w kierunku pionowym
  • teleskopowe – konstrukcja podnosząca podest ruchomy składa się z masztu teleskopowego
  • przegubowo-teleskopowe – konstrukcja nośna to połączenie rozwiązań teleskopowych i przegubowych

Zastosowanie podestów ruchomych

Wykorzystywanie podestów ruchomych możliwe jest nie tylko w branży budowlanej czy w przemyśle, ale również w sektorze usług. Od konstrukcji podestu ruchomego zależy w jaki sposób i w którym obszarze zostanie on wykorzystany. Najczęściej podesty ruchome można zobaczyć przy realizowaniu różnorodnych prac wysokościowych, np. przy myciu okien, przycinaniu drzew i krzewów, podczas prac przy liniach wysokiego napięcia, jak również w pracach magazynowych czy montażowo-remontowych. Warto zauważyć, że podesty ruchome są także wykorzystywane w branży reklamowej, a konkretnie przy wyklejaniu czy montowaniu billboardów i różnego rodzaju reklam.

Inny typ podestu ruchomego będzie wykorzystywany w sektorze usługowym, a inny typ będzie odpowiedni do prac montażowych czy do pracy w przemyśle. Podesty gąsienicowe będą doskonale się sprawdzały w pracach na zamkniętej przestrzeni, jak place budowlane czy zakłady przemysłowe. Podesty ruchome samojezdne i kołowe będą odpowiednie do realizacji prac w sektorze usług, w branży reklamowej.

Na sposób wykorzystania podestów ruchomych ogromny wpływ mają ich parametry techniczne, takie jak udźwig nominalny, maksymalna wysokość platformy roboczej, zasięg roboczy platformy roboczej, prędkość podnoszenia i opuszczania platformy czy wymiary platformy roboczej.

Nasi dyspozytorzy każdorazowo przeprowadzają z klientem wywiad dotyczący zlecenia, by w odpowiedni sposób dobrać podesty ruchome do zlecenia. Zawsze zależy nam na tym, by dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie, które zapewni sprawny przebieg prac oraz atrakcyjną cenę naszych usług.

Podesty ruchome – wynajem w Warszawie i okolicach

Chcąc wynająć podest ruchomy, wystarczy skontaktować się z naszą firmą i ustalić szczegóły współpracy. Naszym klientom oferujemy nowoczesne podesty ruchome, które doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji i wykonają każde stawiane przed nimi zadanie. Stawiamy na najwyższą jakość pojazdów oraz na wysokie kwalifikacje naszych operatorów maszyn. Wiąże się to z tym, że nasze usługi stoją na bardzo wysokim poziomie i gwarantują terminowość, bezpieczeństwo, solidność i pełne zadowolenie klienta.

Wynajem podestów ruchomych w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie, Żabiej Woli, Nadarzynie, Ożarowie Mazowieckim, Modlinie, Grodzisku Mazowieckim, Górze Kalwarii czy Nowym Dworze Mazowieckim realizujemy 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Zachęcamy do kontaktu i współpracy, ponieważ jesteśmy gotowi do pracy i z przyjemnością zrealizujemy wszelkie zadania, w których niezbędna jest uniwersalność i szerokie możliwości podestów ruchomych.

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top