+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Wydajny i kompaktowy mini żuraw Jekko SPX532

Zainteresowanie mini żurawiami rośnie każdego dnia. Nasza firma już od dłuższego czasu oferuje wynajem mini żurawi. Nasz mini dźwig Jekko 360 ma „pełny wysięgnik pracy”. Producenci mini żurawi cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami, które z zapartym tchem śledzimy. Dziś chcielibyśmy przedstawić kilka informacji o nowym mini żurawiu marki Jekko, który być może w niedalekiej przyszłości pojawi się we flocie naszych maszyn.

Mini żuraw Jekko SPX532 to projekt włoskiego lidera w branży. Został wyposażony w rozwiązania czyniące go innowacyjnym. Wśród nich wymienić można m.in. nowoczesny system stabilizujący, elektroniczny i hydrauliczny, rozwiązania w zakresie intuicyjnej obsługi, większy udźwig oraz unowocześniony pilot zdalnego sterowania.

Jak wyjaśniają producenci mini żurawia, Jekko SPX532 jest połączeniem doskonale znanych rozwiązań z nowoczesnymi technologiami. Ponad 20-letnie doświadczenie pozwoliło na stworzenie żurawia, który świetnie wpisuje się m.in. w zapotrzebowanie rynku transportu specjalnego. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że może być on z powodzeniem wykorzystany nawet w ciasnych, trudnodostępnych przestrzeniach.

Wydajny mini żuraw Jekko

Maksymalny udźwig SPX532 wynosi 3,2 tony. Żuraw umożliwia podnoszenie za pomocą samego wysięgnika, jak i metody hakowej. Zastosowanie nowoczesnego systemu stabilizacji pozwala na stosowanie wychylenia wysięgnika od 0 do 90 stopni (przy wcześniejszym przedziale od 0 do 45 stopni). Takie rozwiązanie zwiększyło pole zastosowań mini żurawia Jekko.

SPX532 został wyposażony w hydrauliczny wysięgnik o masie 1 tony. Maksymalna wysokość podnoszenia to 17,3 metra, przy maksymalnym zasięgu z wysięgnikiem pomocniczym – 14,8 metra. W dźwigu wykorzystano wytrzymałe materiały, które czynią go bardziej odpornymi na różnego typu uszkodzenia. Dla przykładu miska olejowa została wykonana ze stali, a sama kolumna wzmocniona dwoma tłokami.

Kompaktowe rozmiary sprawiły, że SPX532 z powodzeniem mieści się w otworze drzwiowym (min. 80 cm). Z tego też względu może być z powodzeniem wykorzystywany w pomieszczeniach, jak i w przestrzeniach otwartych.

Intuicyjna obsługa mini żurawia Jekko SPX532

Wysięgnik został umieszczony wewnątrz kolumny. Zastosowanie innowacyjnego systemu zaczepienia umożliwia łatwy montaż tej części. W praktyce oznacza to, że czas instalacji oraz demontażu wysięgnika jest krótszy. Ponadto operator żurawia sam może zdecydować, w jaki sposób przechowywać ten element – na kolumnie, podłożu czy pod głównym ramieniem.

Podczas pracy z wysięgnikiem pod głównym ramieniem operator nie musi odkładać tego elementu do zakończenia innych prac, co było konieczne w poprzednich modelach. Warto również wspomnieć, że zastosowanie podwójnej pompy pozwala na jednoczesną zmianę kąta wychylenia oraz wydłużanie wysięgnika.

Mini żuraw budowlany Jekko SPX532 został wyposażony w zaawansowany układ hydrauliczny, ułatwiający wykonywanie płynnych i precyzyjnych ruchów. Cyfrowa pompa hydrauliczna w połączeniu z elektroniką sterującą oraz intuicyjną obsługą pozwala na dostosowanie ruchów maszyny do wymagań miejsca pracy.

Za pomocą pilota radiowego operator może aktywować oraz dezaktywować wszystkie funkcje mini żurawia. Panel sterowania pozwala na wybór jednej z czterech różnych konfiguracji: pick and carry, żurawia, wysuwania i opuszczania podpór stabilizacyjnych, a także obracania pasów i belki poprzecznej.

Ponadto SPX532 wykorzystuje system J-Connect oraz kartę SIM. Dzięki temu maszyna może być podłączona do Internetu. Takie rozwiązanie umożliwia zdalne monitorowanie pracy maszyny przez klienta, sprzedawcę czy personel działu technicznego Jekko.

Silnik akumulatorowy czy hybrydowy?

Zastosowane w Jekko akumulatory litowe są wynikiem badań i inwestycji prowadzonych przez ponad 5 lat. Model SPX532 został wyposażony w baterię litową, która jest przyjazna dla środowiska. To rozwiązanie trwałe, oferujące szybkie ładowanie. Alternatywą jest wyposażenie Jekko w silnik wysokoprężny z jednofazowym lub trójfazowym silnikiem elektrycznym (220 V – 2,2 kW lub 400 V – 5,5 kW). Operator może przełączać się pomiędzy jednym a drugim rozwiązaniem, dostosowując działanie żurawia do miejsca pracy. Zwiększa to elastyczność obsługi.

Zainteresowanie żurawiem SPX532 zauważono już podczas targów BAUMA 2019. Mini żuraw Jekko został uznany intuicyjną, prostą i kompaktową maszyną, ułatwiającą wykonanie wielu różnych prac. Skorzystają na tym zarówno firmy oferujące profesjonalny i nowoczesny wynajem dźwigów, jak i użytkownicy końcowi.

Wynajem mini żurawi w Warszawie i nie tylko

W naszej ofercie dostępny jest mini żuraw Jekko 360. Można go wynająć nie tylko w Warszawie i okolicach. Oferujemy wynajem mini żurawi również w Lublinie, Radomiu czy Łodzi. Zachęcamy do współpracy i korzystania z naszego uniwersalnego i niezawodnego mini dźwigu. Być może wkrótce rozszerzymy naszą ofertę o przedstawiony powyżej nowy model mini żurawia Jekko SPX532, który stanowiłby doskonałe uzupełnienie floty naszych pojazdów i maszyn.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top