+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Kurs na ładowarkę teleskopową – podstawowe informacje

Ładowarki teleskopowe należą do najczęściej wykorzystywanych pojazdów stosowanych w budownictwie, ale nie tylko. Dzięki bogatemu osprzętowi dodatkowemu ładowarki mogą pełnić funkcję wielu innych pojazdów, przez co stały się kompaktowym i uniwersalnym rozwiązaniem. Do ich obsługi wymagane są odpowiednie dokumenty i kwalifikacje, które można zdobyć podczas specjalistycznego kursu i potwierdzić egzaminem państwowym. W naszej firmie zatrudniamy operatorów, którzy poza dyplomem, mają również duże doświadczenie oraz gotowość do rozwijania swoich umiejętności. Często otrzymujemy pytania od kandydatów do pracy na ładowarkach teleskopowych jak wygląda kurs i egzamin, dlatego dziś chcielibyśmy w kilku słowach przybliżyć temat.

Kurs na operatora ładowarki teleskopowej

Aby móc rozpocząć pracę przy realizacji usług wykonywanych za pomocą ładowarek teleskopowych niezbędne jest odbycie specjalistycznego szkolenia, zakończone pozytywnym wynikiem egzaminu państwowego. Kandydat na operatora ładowarki z teleskopem zdaje egzamin przed inspektorem Urzędu Dozoru Technicznego.

Szkolenie dla przyszłych operatorów ładowarek z teleskopem składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Egzamin również składa się z części praktycznej i teoretycznej. Podczas szkolenia przekazywane są treści związane z bezpieczną obsługą ładowarki teleskopowej, jej budowy, podstawowych elementów urządzenia czy treści związane z wiedzą ogólną UDT. Niektóre firmy szkoleniowe kładą bardzo duży nacisk na znajomość podstaw technicznych pojazdów, by operator ładowarki teleskopowej potrafił również zrealizować podstawowe naprawy i usunąć drobne usterki.

W części praktycznej szkolenia kursanci uczą się obsługi pojazdu i urządzenia w różnych sytuacjach. Prowadzący kurs przekazują swoim podopiecznym cenną wiedzę, wskazówki praktyczne, pokazują różne sposoby wykonywania zadania z użyciem ładowarki z teleskopem. Kursanci mogą wykonywać zadania pod czujnym okiem instruktora.

Podczas egzaminu UDT kursant ma za zadanie wykazać się wiedzą teoretyczną, odpowiadając np. na pytania dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, sposobu obliczania ciężaru, udźwigu, zasięgu wysięgnika itp. Kolejnym, równie ważnym etapem jest wykonanie zadań praktycznych, np. dobór odpowiedniego osprzętu do wykonania zadania, precyzyjne podnoszenie i przenoszenie różnego rodzaju ładunków.

Aby otrzymać uprawnienia do obsługi ładowarek teleskopowych konieczne jest zdanie obu części egzaminu.

Ładowarki teleskopowe – zastosowanie

Zastosowanie ładowarki teleskopowej jest naprawdę szerokie. Dzięki zastosowaniu osprzętu dodatkowego ładowarka teleskopowa może pełnić rolę wielu innych pojazdów, a uprawnienia na ładowarkę z teleskopem obejmują również jej wersję wzbogaconą o dodatkowe wyposażenie. Mamy tu na myśli chociażby żurawik hydrauliczny, kosz osobowy, chwytaki, łyżkę, widły, pług czy nawet siewnik. Tak wyposażona ładowarka kołowa może pełnić zadania ciągnika, podnośnika koszowego, siewnika, pługa, wózka widłowego czy nawet niedużego dźwigu.

Ładowarkę teleskopową można z powodzeniem stosować w budownictwie, leśnictwie, rolnictwie, przemyśle różnego typu. Przykładowo w leśnictwie za pomocą ładowarki teleskopowej można podnosić i przenosić drewno po wycince. Ładowarki teleskopowe z chwytakami do drewna genialnie sprawdzają się w tartakach. Ładowarka z teleskopem, wzbogacona o widły, może być wykorzystana chociażby do transportu i układania beli siana i słomy.

Więcej o zastosowaniu ładowarek teleskopowych można przeczytać w tym artykule.

Wynajem ładowarek teleskopowych w Warszawie i okolicach

Dla naszych klientów realizujemy krótko i długoterminowy wynajem ładowarek teleskopowych w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Chętnie podejmujemy się również prac w Łodzi, Lublinie czy Radomiu. Nasze usługi realizowane są na bardzo dobrym poziomie, również dzięki zatrudnianiu najlepszych operatorów ładowarek z teleskopem. Nasi operatorzy posiadają odpowiednie uprawnienia UDT i nieustannie rozwijają swoje doświadczenie i umiejętności. Oczywiście dajemy szansę również początkującym operatorom, którzy mogą u nas odbyć staż i nabrać odpowiedniej praktyki, niezbędnej do owocnej pracy i budowania swojej kariery w branży.

Zapraszamy do współpracy z naszą firmą! Jesteśmy otwarci zarówno na zlecenia od naszych klientów, jak i na współpracę z operatorami ładowarek, którzy mogą wzmocnić pozycję naszej firmy na rynku i jeszcze bardziej podnieść poziom naszych usług. Każda nasza ładowarka teleskopowa kołowa jest gotowa do pracy w budownictwie, przemyśle, leśnictwie czy rolnictwie.

Podnosimy prawie wszystko!

 

kurs na ładowarki teleskopowe

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top