+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Ładowarki kołowe i ładowarki teleskopowe – różnice

Ładowarki mogą być dzielone na różne kategorie. Producenci oferują zróżnicowane modele, które mogą być wykorzystywane do konkretnych prac. Często też stanowią one połączenie metod wykorzystywanych w różnych rodzajach maszyn. Utrudnia to jednak jednoznaczne rozróżnienie rodzaju ładowarki. Dziś przybliżymy temat ładowarek teleskopowych, które w naszej firmie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są chętnie wynajmowane przez naszych klientów. Zwrócimy na takie rodzaje jak ładowarki kołowe czy ładowarki teleskopowe.

Podział ładowarek ze względu na rodzaj podwozia

Ładowarki można podzielić na różne kategorie. Najczęściej są to:

  • rodzaj podwozia – m.in. ładowarki kołowe i przegubowe,
  • rodzaj wysięgnika – m.in. ładowarki teleskopowe,
  • rodzaj podwozia oraz wysięgnika, czyli oba powyższe kryteria – m.in. ładowarki kołowe i teleskopowe.

Ładowarki kołowe, ładowarki teleskopowe, ładowarki przegubowe – które to które?

Ładowarki najczęściej dzielone są na teleskopowe oraz przegubowe. Okazuje się jednak, że nie jest to prawidłowy podział. Należy zaznaczyć, że słowo „teleskopowe” odnosi się do rodzaju wysięgnika, natomiast „przegubowe” do typu podwozia. W takim wypadku może się okazać, że nowoczesna ładowarka teleskopowa jest jednocześnie przegubowa, jak i może być to jednocześnie ładowarka kołowa.

Powszechnie przyjęte jest jednak, że ładowarki kołowe wyposażone są w tradycyjną łyżkę, która znajduje się z przodu urządzenia. Z jej pomocą można wykonywać ruchy wyłącznie w jednej płaszczyźnie. Zaletą takiego rozwiązania jest natomiast to, że ładowarki kołowe mają solidną konstrukcję podwozia. To oznacza, że mogą bez problemu poruszać się po ograniczonym terenie, a ich zaletą jest duża zwrotność. Dzieje się tak, ponieważ ładowarki kołowe posiadają osie skrętne. W grupie urządzeń tego typu znajdują się popularne „teleskopówki” z kabiną zlokalizowaną po prawej stronie. Zaliczane są tu także maszyny, które przypominają ładowarki przegubowe, pomimo tego, że nie zostały wyposażone w tzw. łamaną ramę.

Ładowarki kołowe oferują trzy różne tryby kierowania, czyli:

  • skręt jedynie kół przednich,
  • skręt wszystkich kół w jednej osi,
  • jazda po przekątnej, tzw. psi chód.

Ładowarki kołowe mają ograniczony zasięg wysięgnika. Zostały zaprojektowane głównie z myślą o pracy w przestrzeniach otwartych oraz przy budynkach z odpowiednio dużymi przejazdami.

Ładowarki kołowe a ładowarki przegubowe

Ładowarki teleskopowe mogą być wyposażone w sztywną konstrukcję, która jest sterowana tylnymi kołami lub też przegubowy system skrętu.

Ładowarki przegubowe wyposażone są w przegubowy teleskop umieszczony w środkowej części maszyny. Świetnie spisują się podczas podnoszenia oraz rozładowywania ładunków. Teleskop ładowarki jest obsługiwany za pomocą specjalnego joysticka. Dzięki przegubowej konstrukcji możliwe jest precyzyjne manipulowanie ładunkiem zarówno w trakcie jego załadunku, jak i przenoszenia i rozładunku.

Ładowarki kołowe charakteryzują się ruchomą tylną osią oraz przechyłem do 30 stopni. Sterowanie maszyny możliwe jest za pomocą skrętnych tylnych kół. Tego typu urządzenie powszechnie wykorzystywane jest w niewielkich, niskich pomieszczeniach ze względu na zastosowany precyzyjny kołowy system skrętu. Obsługa samego wysięgnika jest prosta. Na uwagę zasługuje również fakt, że znajduje się on po prawej stronie ładowarki, co pozytywnie wpływa na widoczność podczas pracy.

Wynajem ładowarek: ładowarki kołowe i teleskopowe

Od wielu lat oferujemy naszym klientom profesjonalne usługi i wynajem ładowarek teleskopowych różnego typu. Bardzo duży procent zleceń od naszych klientów wymaga zastosowania nowoczesnej ładowarki kołowej lub teleskopowej wraz z profesjonalną obsługą. Stawiamy na najlepsze modele od najbardziej szanowanych producentów, a nasza kadra to wykwalifikowani operatorzy posiadający cenne i ciągle rozwijane doświadczenie. Nasze ładowarki teleskopowe oferujemy w Warszawie i okolicach, a także w Lublinie, Radomiu czy Łodzi.

W przypadku dużych zleceń, nasza ładowarka kołowa czy teleskopowa może pracować również w innych częściach kraju.

Zapraszamy do współpracy.

ładowarki kołowe

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top