wynajem@podnosimy.pl

Ładowarka kołowa – wynajem w Warszawie i okolicach

Spis treści

Ładowarka kołowa, tuż obok gąsienicowej, to jedna z najpopularniejszych maszyn budowlanych stosowanych w dzisiejszym budownictwie. Zastosowanie podnośnika kołowego wykracza jednak poza tę branżę z uwagi na uniwersalność i wielozadaniowość. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań praktycznie każda ładowarka kołowa może z powodzeniem zastąpić kilka innych pojazdów i maszyn. W naszej firmie ten typ pojazdów służących do dźwigania i podnoszenia cieszy się dużym zainteresowaniem. Chcielibyśmy odrobinę przybliżyć Państwu charakterystykę tego pojazdu, a także zaprosić do współpracy i wynajmowania naszych pojazdów.

Ładowarka kołowa – co to takiego?

Ładowarka kołowa, może być nazywana również ładowarką teleskopową z uwagi na teleskopowe ramię, należy do najczęściej wykorzystywanych pojazdów niezbędnych do podnoszenia i przenoszenia różnego rodzaju ładunków.

Można wyróżnić dwa zasadnicze typy podnośnika kołowego, osadzonego na ciągniku kołowym:

  • nieprzegubowe – ze skrętnymi kołami i jednoczęściowym podwoziem
  • przegubowe – z podwoziem dwuczęściowym (części tylna i przednia) połączonym przegubem

Warto zaznaczyć, że ładowarka kołowa to obok gąsienicowej, najbardziej charakterystyczny typ ładowarki łyżkowej.

Ten typ charakteryzuje się większą mobilnością niż ładowarka gąsienicowa, ponieważ ładowarka kołowa porusza się jak normalny pojazd typu ciągnikowego – jedynie trochę wolniej, również po drogach. Ładowarkę kołową można stosować przede wszystkim na terenach płaskich, o stabilnych gruntach.

Podstawowym osprzętem dla podnośnika na kołach jest łyżka, ale dodatkowo można wykorzystać również inne elementy, takie jak np. ślimaki, tarcze, kubełki, koparki, uchwyt do dłużnic, chwytak, hak, zbiornik do betonu, kosz osobowy.

Najpopularniejszym typem podnośnika na podwoziu kołowym jest ładowarka kołowa czołowa, w której osprzęt załadowczy osadzony jest z przodu maszyny i porusza się w jednej płaszczyźnie. Można również wyróżnić kołową ładowarkę obrotową, gdzie wysięgnik z łyżką osadzony jest na obrotowej platformie oraz ładowarki z łyżką wychylną na bok.

Czołowi producenci ładowarek kołowych

Potencjał podnośnika kołowego oraz innych typów podnośników teleskopowych sprawił, że wielu czołowych producentów maszyn budowlanych wprowadziło ładowarkę kołową do swojej oferty. Wśród najbardziej popularnych firm, które nieustannie opracowują nowe modele wyróżnić można przede wszystkim lidera w branży – firmę MANITOU. Praktycznie każda ładowarka teleskopowa MANITOU to prawdziwy majstersztyk w branży. Kolejnym bardzo znanym i renomowanym producentem tego typu pojazdów jest firma DIECI.

W Polsce niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również takie marki jak Caterpillar, JCB, Komatsu, Liebherr, New Holland i Volvo. Dzięki wprowadzaniu nowych technologii i nieustannej pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami każda ładowarka kołowa tychże firm może służyć swoim właścicielom przez wiele lat, niezawodnie, bezpiecznie i na wysokim poziomie.

Zastosowanie ładowarki kołowej

Ładowarka kołowa przeznaczona jest do załadunku i transportu różnego rodzaju ładunków na nieduże odległości. Dzięki dodatkowemu osprzętowi, pojazdy mogą wykonywać swoje zadania w budownictwie, rolnictwie, leśnictwie i różnych gałęziach przemysłu.

Wśród zadań, które może zrealizować ładowarka kołowa, wymienić można:

  • transport drewna – leśnictwo i tartaki
  • transport beli siana i słomy – rolnictwo
  • transport paszy dla zwierząt – rolnictwo
  • praca pługa, kosiarki, ciągnika – rolnictwo
  • załadunek i rozładunek słomy i siana w luźnej formie – rolnictwo
  • załadunek i rozładunek palet – hale i magazyny
  • załadunek i rozładunek żwiru, kamieni, węgla itp. – przemysł
  • wiele innych

Kto może obsługiwać ładowarkę kołową?

Do obsługi ładowarki kołowej (i do każdej innej ładowarki teleskopowej) wymagane są odpowiednie uprawnienia UDT. Oznacza to więc, że nie każdy może obsługiwać taki pojazd. Nie można kupić podnośnika i posługiwać się nim we własnym zakresie bez odpowiedniego przeszkolenia i bez zdania państwowego egzaminu, którego owocem są dokumenty potwierdzające uprawnienia UDT.

W związku z tym, że ładowarka kołowa wyposażona w osprzęt dodatkowy może zastąpić m.in. pług, wózek widłowy czy podnośnik koszowy, warto podkreślić, że uprawnienia UDT obowiązujące dla takiej maszyny umożliwiają jej obsługę wraz z wymienionym osprzętem. Na osobne maszyny potrzebne są osobne dokumenty i kursy.

Ładowarka kołowa – wynajem

Ładowarka kołowa – wynająć czy kupić? To jedno z podstawowych pytań związanych z tego rodzaju pojazdami. Na różnego rodzaju giełdach i w internetowych serwisach ogłoszeniowych za pomocą wyszukiwania można znaleźć wiele ofert, których przedmiotem jest ładowarka kołowa na sprzedaż. Zazwyczaj są to używane pojazdy z przebiegiem i swoją historią, często rok produkcji pojazdu jest dość odległy. W Polsce można również kupić zupełnie nowe modele prosto od przedstawicieli największych producentów, jak wspomniane marki MANITOU, Dieci czy Caterpillar i Liebherr.

Ceny używanych podnośników kołowych wahają się od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilkuset tysięcy złotych. Ich zakup może być więc dla wielu firm zbyt dużym wydatkiem, zwłaszcza gdy w grę wchodzi sporadyczne wykorzystywanie możliwości, jakie daje ładowarka kołowa. Zakupem własnych pojazdów tego typu powinny zainteresować się duże gospodarstwa czy firmy, które będą regularnie korzystać z pracy pojazdu i które stać na to, by zatrudnić do jej obsługi doświadczonego operatora z uprawnieniami UDT.

Wynajem pojazdu

Alternatywą jest usługa wynajmu ładowarki kołowej, którą oferuje wiele firm w Polsce. Również w naszej ofercie nasi klienci mogą znaleźć wynajem ładowarek kołowych, których rok produkcji to ostatnie kilka lat. Ten rodzaj usługi dedykowany jest wszystkim gospodarstwom, firmom i osobom, które chcą skorzystać z możliwości ładowarki kołowej w krótkiej lub dłuższej perspektywie czasu, ale nie chcą kupować własnego pojazdu.

Przy korzystaniu z wynajmu, nie trzeba martwić się o jej stan, obsługę czy odwiedzanie serwisu oraz naprawy i przeglądy techniczne, ponieważ tymi wszystkimi aspektami zajmuje się firma będąca właścicielem pojazdu. Wynajmujący musi liczyć się jedynie z kosztami, które musi ponieść za wynajem ładowarki kołowej, a wszelkie koszty jej utrzymania leżą po stronie właścicieli. Wynajmując pojazd, można do różnych zadań dobrać różne pojazdy, które najlepiej się sprawdzą i zapewnią najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz ekonomiczne warunki.

Ładowarka kołowa – wynajem w Warszawie i okolicznych miejscowościach

Nasza firma oferuje wynajem ładowarek kołowych wraz z profesjonalną obsługą realizowaną przez wykwalifikowanych operatorów. Nasi pracownicy obsługujący maszynę posiadają odpowiednie uprawnienia UDT, bogate i wciąż poszerzane doświadczenie oraz cechy osobowościowe, które gwarantują sprawną współpracę ze zleceniodawcą. W naszej flocie można znaleźć najnowocześniejsze modele – przede wszystkim stawiamy na MANITOU i Dieci o różnym zasięgu ramienia teleskopowego i różnym udźwigu. Jeśli chodzi o rok produkcji naszych pojazdów to wybieramy najnowsze modele, które posiadają odpowiednią moc silnika, są w pełni sprawne i gwarantują bezpieczeństwo.

Ładowarka kołowa w naszej firmie to gwarancja sprawności, precyzji i uniwersalności. Wybrane przez nas modele, które mogą Państwo sprawdzić na podstronie: wynajem ładowarek teleskopowych, charakteryzują się dużą dokładnością i zwrotnością. Poradzą sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami nie tylko w branży budowlanej, ale również w rolnictwie, leśnictwie czy przemyśle, gdzie potrzeba podobnych technologii.

Każda widoczna poniżej ładowarka kołowa dostępna jest w usłudze wynajmu w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie, Nadarzynie, Mińsku Mazowieckim, Ożarowie, Modlinie, Nowym Dworze Mazowieckim, Górze Kalwarii, Żabiej Woli i innych miejscowościach województwa mazowieckiego.

Ceny ładowarki kołowej, a konkretnie cennik wynajmu podnośnika kołowego w powyższych miejscowościach, każdorazowo ustalamy indywidualnie z klientem. Przy ustaleniu kosztorysu wynajmu bierzemy pod uwagę nie tylko lokalizację zlecenia do wykonania, ale również parametry techniczne pojazdu, rodzaj i wartość ładunku do przenoszenia czy zastosowanie osprzętu dodatkowego do ładowarki kołowej. Dostępne są różne rodzaje osprzętu.

ładowarka kołowa

Wynajem ładowarek kołowych w Lublinie, Łodzi i Radomiu

Jeżeli poszukują Państwo możliwości wynajęcia podnośnika kołowego w innych lokalizacjach niż miejscowości położone najbliżej Warszawy, z przyjemnością informujemy, że każda ładowarka kołowa dostępna w Dźwigi i Podnośniki może być wynajmowana również dla lokalizacji: Radom, Łódź i Lublin. Z przyjemnością podejmiemy się realizowania zleceń w okolicznych miejscowościach. Jesteśmy w pełni gotowi na krótko i długoterminową współpracę w Łodzi, Radomiu, Lublinie i okolicach. Przy naprawdę dużych zleceniach w grę wchodzi cała Polska.

Aby ustalić termin i zakres prac, które wykona dla Państwa nasza ładowarka kołowa, wystarczy skontaktować się z nami i przedstawić szczegóły, na podstawie których nasi dyspozytorzy będą mogli określić koszty wynajmu do pracy w wyżej wymienionych lokalizacjach. Prosimy, by pamiętać, że lokalizacja ma bardzo duży wpływ na cenę usługi i wynajmu urządzenia. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by cena usług była dla klientów satysfakcjonująca.

Czekamy na Państwa telefony i wiadomości mailowe z tematem: ładowarka kołowa – wynajem.

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

Top