+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

LIEBHERR – żurawie samochodowe, którym ufamy

Firma LIEBHERR od ponad 70 lat projektuje i produkuje wysokiej jakości maszyny budowlane. Urządzenia usprawniają prace na placach budowy, stając się nieodłączną częścią sukcesu każdej inwestycji. W szerokiej gamie produktów tej marki znajdują się również praktyczne żurawie samochodowe. Bogate doświadczenie firmy LIEBHERR przekłada się na jej rozpoznawalność, niezawodność oraz szacunek, którym firma jest darzona w branży usług dźwigowych i producentów tego typu pojazdów. Chcąc zapewniać naszym klientom najwyższą jakość – stawiamy na dźwigi i żurawie LIEBHERR. Dziś chcielibyśmy odrobinę przybliżyć Państwu tę firmę i zaprosić do współpracy.

LIEBHERR w Polsce i na świecie

Narodziny firmy utożsamiane są z wynalezieniem i skonstruowaniem pierwszego żurawia wieżowego. Lata doświadczeń oraz kolejne projekty sprawiły, że ten producent maszyn budowlanych stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Firma LIEBHERR ma swój początek w powojennych Niemczech, które wymagały znacznej odbudowy. Pierwszym przejezdnym żurawiem wieżowym był model TK 10. W następnych latach powstawały kolejne maszyny i dźwigi budowlane, a firma rozbudowywała się i poszerzała swoją działalność.

Na polskim rynku sprzęt tej marki oficjalnie obecny jest od 1985 roku. W związku z ogromnym zainteresowaniem maszynami budowlanymi w 2005 roku utworzona została spółka dystrybucyjna i serwisowa na terenie Polski – w Rudzie Śląskiej.

Obecnie maszyny budowlane takie jak dźwig samojezdny czy żurawie samochodowe zyskały szczególne miejsce na placach budowy i nie tylko.

Żurawie samojezdne LIEBHERR

Żurawie samochodowe LIEBHERR należą do najbardziej popularnych i najchętniej kupowanych przez firmy oferujące usługi dźwigowe na całym świecie. Ramię teleskopowe osadzone na podwoziu samochodowym może dźwigać ogromne ciężary. W przypadku żurawi samojezdnych tej marki mowa o udźwigu od 30 ton do nawet 1200 ton!

Dzięki podwoziu samochodowemu, żurawie te szybko się przemieszczają i mogą wykonywać nawet kilka zleceń tego samego dnia. Dzięki długim wysięgnikom oraz dużemu udźwigowi, są kompleksowe i uniwersalne, a przez to należą do najczęściej wynajmowanych pojazdów dźwigowych. Obok żurawi wieżowych należą do najbardziej charakterystycznych dźwigów i żurawi stosowanych w branży budowlanej.

Mobilne żurawie wieżowe LIEBHERR

Żurawie wieżowe samochodowe marki LIEBHERR to połączenie mobilności przypisywanej samochodom oraz zalet i funkcjonalności obrotowych żurawi wieżowych. Firma słynie z zaprojektowania i wyprodukowania serii MK.

Są to proste w obsłudze maszyny budowlane, przystosowane do łatwego montażu przez jedną osobę. Żurawie samochodowe wieżowe z linii MK mogą wykonać kilka różnorodnych zadań dziennie. Zwrotność w terenie oraz komfort obsługi zapewnia także nowoczesne podwozie samochodowe.

Wśród popularnych modeli wyróżnia się:

 • MK 88-4.1 o maksymalnym udźwigu 8 t i maksymalnej wysokości haka 30,20 m,
 • MK 140 o maksymalnym udźwigu 8 t i maksymalnej wysokości haka 39,90 m.

Obszarami zastosowania mobilnych żurawi wieżowych są m.in.:

 • budowa mostów i wiaduktów,
 • budowa wież antenowych
 • betonowanie,
 • montaż szalunków,
 • prace montażowe i rozbiórkowe,
 • instalacja klimatyzatorów na dachach obiektów,
 • renowacja dachów,
 • wylewanie fundamentów,
 • a także prace przeładunkowe i załadunkowe.

W ofercie naszej firmy dostępne są mobilne żurawie wieżowe SPIERINGS. Nie wykluczamy jednak, że w przyszłości nasza flota mobilnych dźwigów wzbogacona zostanie o modele wyprodukowane przez LIEBHERR.

Mobilne żurawie wieżowe – dlaczego warto?

Mobilny żuraw wieżowy, czyli żuraw szybkomontujący, to rozwiązanie zwrotniejsze i szybsze od dźwigu teleskopowego. Model „na kołach” jest praktyczniejszy od klasycznego żurawia budowlanego głównie dlatego, że jest w stanie samodzielnie się przemieszczać.

Połączenie żurawia wieżowego z podwoziem samochodowym pozwoliło osiągnąć wszechstronny, praktyczny dźwig, który ma możliwość samodzielnego przemieszczania bez konieczności przewożenia go na innym pojeździe.

Wśród zalet mobilnych żurawi wieżowych wymienić można:

 • doskonały widok z kabiny operatora gwarantujący większe bezpieczeństwo i wygodę pracy,
 • do obsługi sprzętu zazwyczaj wystarcza tylko jeden operator,
 • rozłożenie żurawia trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut,
 • szybsze ruchy w porównaniu do dźwiga z wysięgnikiem teleskopowym,
 • możliwość zasilania elektrycznego z budowy w przypadku niektórych modeli,
 • coraz częściej można spotkać maszyny oferujące zdalny montaż i demontaż żurawia.

Żurawie wieżowe samochodowe to połączenie mobilności oraz funkcjonalności. Z ich pomocą wiele prac na placach budowy przebiega sprawniej i szybciej. Niektóre z zadań można również wykonać przy niższych nakładach finansowych.

Żurawie LIEBHERR w naszej ofercie

Podstawą działalności naszej firmy są najlepsze możliwe rozwiązania technologiczne połączone z czynnikiem ludzkim, czyli nowoczesne żurawie samochodowe i samojezdne żurawie wieżowe obsługiwane przez wysokiej klasy operatorów z bogatym doświadczeniem. W naszej ofercie dostępne są żurawie LIEBHERR o udźwigu od 30 do 50 ton, które oddelegowujemy do zadań wymagających dużego udźwigu, dokładności, precyzji i najwyższego stopnia bezpieczeństwa.

Zachęcamy do zapoznania się z danymi technicznymi i charakterystyką poszczególnych żurawi LIEBHERR -> Usługi dźwigowe

W najbliższej przyszłości planujemy rozwój naszej floty żurawi samochodowych o kolejne modele żurawi, które zostały stworzone z niezawodną myślą marki LIEBHERR.

Nasze dźwigi i żurawie samojezdne i samochodowe LIEBHERR dostępne są w usłudze wynajmu, którą realizujemy w Warszawie, Pruszkowie, Piasecznie, Nadarzynie, Ożarowie Mazowieckim, Grodzisku Mazowieckim i okolicznych miejscowościach.

Z chęcią wykonujemy usługi dźwigowe za pomocą żurawi LIEBHERR również w Lublinie, Łodzi i Radomiu.

Zapraszamy także do korzystania z wynajmu podnośników koszowych, które oferujemy we wszystkich wyżej wymienionych lokalizacjach.

LIEBHERR

Podnosimy.pl Administrator

Usługi dźwigowe i podnośnikowe w Warszawie i okolicach.

Ciekawostki i informacje z branży. Aktualności związane z usługami realizowanymi przez firmę Podnosimy.pl

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik w Podnosimy.pl

projekt i wykonanie: Decowell

Top