+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Podnośnik koszowy – poznaj podstawowe typy podnośników

Podnośnik koszowy to jeden z najczęściej widywanych pojazdów związanych z branżą budowlaną. Można go zobaczyć nie tylko na terenie budowy, ale również w wielu innych miejscach, w których przydadzą się szerokie możliwości podnośników z koszem osobowym. Nasza firma bardzo często realizuje zlecenia na usługi podnośnikowe nie tylko dla budownictwa, ale również przy wielu innych zadaniach, w których pomoc podnośnika jest niezbędna.

Podnośnik koszowy – rodzaje podnośników

Podnośnik koszowy to nazwa ogólna dla szeregu pojazdów i urządzeń z koszem osobowym. Z uwagi na budowę, funkcje i sposób podnoszenia kosza, podnośniki można podzielić na kilka głównych typów. Dzięki różnorodności, z łatwością można dopasować odpowiedni podnośnik do zadań, z którymi będzie musiał się zmierzyć.

Podnośniki samojezdne

Ten rodzaj wyposażony jest we własny napęd, najczęściej akumulatorowy, dzięki któremu (jak sama nazwa wskazuje) mogą się samodzielnie poruszać. Podnośniki samojezdne nie są uzależnione od samochodów czy innych środków transportu, za pomocą których miałyby się przemieszczać. Z takich podnośników można korzystać wewnątrz pomieszczeń, a także poza pomieszczeniem.

Podnośnik samojezdny może być modelem teleskopowym lub przegubowym. Modele różnią się między sobą udźwigiem oraz zasięgiem ramienia podnośnika.

Podnośniki na przyczepie

Ten rodzaj podnośników koszowych łączy ze sobą najlepsze cechy podnośników samojezdnych i podnośników samochodowych. Charakteryzuje je łatwość przemieszczania nawet na duże odległości. Dużą zaletą jest fakt, że samochód, który przewozi podnośniki na przyczepie, może być wykorzystywany indywidualnie, w zupełnie innych celach. Dla wielu firm korzystających z tego typu podnośników jest to bardzo ważne i przydatne, przez co determinuje wybór właśnie tego rodzaju urządzeń podnośnikowych.

Podnośniki montowane na przyczepie różnią się między sobą powierzchnią podestu, sposobem podnoszenia czy maksymalną wysokością roboczą. Są łatwe w transporcie, uniwersalne i wygodne w użyciu.

Podnośniki samochodowe

Ten typ jest idealnym rozwiązaniem, gdy podnośnik musi być przewieziony na duże odległości. Nie sprawdzą się tutaj podnośniki samojezdne. Do prac terenowych najbardziej optymalnym rozwiązaniem są podnośniki samochodowe, na podwoziu auta ciężarowego. Takie podnośniki charakteryzują się dużą wysokością podnoszenia kosza osobowego, dzięki czemu zakres ich pracy może być naprawdę szeroki. Różnice u podnośników samochodowych dotyczą producentów podwozi, wagi, rodzajów napędu czy maksymalnej wysokości roboczej. Podnośnik samochodowy to dobry wybór do wszelkich prac, do których trzeba dojechać na pewną odległość i wszędzie tam, gdzie przyda się ramię podnośnika o dużym zasięgu.

Podnośniki nożycowe

To kolejny ciekawy rodzaj podnośników, które można podzielić nie tylko ze względu na rodzaj napędu, ale również metodę podnoszenia. W podnośnikach tego typu zasada działania oparta jest ma mechanizmie opartym o dwa ramiona krzyżujące się ze sobą, podnoszące kosz osobowy pionowo. Kosz podnoszony jest poprzez wyprostowanie wspomnianych ramion. Takie rozwiązanie gwarantuje dużą stabilność nawet w przypadku podestów o dużych rozmiarach. Zastosowanie tego typu podnośników sprawdza się doskonale w pracach wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Warto zauważyć, że nożycowy mechanizm podnoszenia umożliwia stabilne zatrzymanie kosza osobowego na dowolnej wysokości.

Podnośniki na gąsienicach

Jak sama nazwa wskazuje, są to podnośniki osadzone na napędzie gąsienicowym. Charakteryzują się stosunkowo niewielką masą, niewielką szerokością, a także udźwigiem wynoszącym 200 kg (model Teupen LEO 30). To najwęższe i najsprytniejsze podnośniki koszowe, samobieżne, które sterowane są drogą radiową. Mogą pracować na silnikach elektrycznych lub spalinowych. Podnośniki gąsienicowe sprawdzają się doskonale wewnątrz budynków i wszędzie tam, gdzie wielkogabarytowy podnośnik koszowy nie ma szans się zmieścić.

Podnośniki teleskopowe

Podnośnik teleskopowy posiada bardzo duży wysięg,  a jednocześnie niewielką wagę i gabaryty. Sprawdza się doskonale przy pracach na dużych wysokościach. Ramię podnośnika to ramię wysuwane (teleskopowe), którego długość można dostosować odpowiednio do wysokości, na której realizowane są prace z poziomu kosza osobowego.

Zapraszamy do korzystania z naszych podnośników koszowych. Oferujemy wynajem podnośników i usługi podnośnikowe nie tylko na terenie Warszawy.

podnośnik koszowy typy

Podnosimy.pl Administrator

Usługi dźwigowe i podnośnikowe w Warszawie i okolicach.

Ciekawostki i informacje z branży. Aktualności związane z usługami realizowanymi przez firmę Podnosimy.pl

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik w Podnosimy.pl

projekt i wykonanie: Decowell

Top