+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Podnośnik nożycowy – wszechstronny i przydatny

W świecie usług podnośnikowych bardzo ważne miejsce zajmują podnośniki koszowe, podnośniki teleskopowe czy podnośniki terenowe. Do najczęściej wykorzystywanych podnośników bez wątpienia należy podnośnik nożycowy, który charakteryzuje się mniejszymi rozmiarami i mniejszym ciężarem od tradycyjnych podnośników koszowych. Dziś chcielibyśmy odrobinę przybliżyć Państwu charakterystykę podnośników nożycowych, które z dnia na dzień zyskują coraz większą popularność. Warto bowiem mieć świadomość, że podnośniki nożycowe różnią się między sobą i mogą być wykorzystywane do różnych prac, w różnym środowisku.

Podnośnik nożycowy – charakterystyka

Podnośniki nożycowe są one jednym z głównych rodzajów platform roboczych czy inaczej mówiąc – podestów ruchomych. Należą do grupy podestów wolnobieżnych. Pojazdy tego typu nie zajmują dużo miejsca, a ich konstrukcja nie stanowi ograniczenia przestrzeni roboczej. W podnośnikach nożycowych konstrukcja nośna to dwie dźwignie dwuramienne, które połączone są na środku sworzniem. Dzięki niemu możliwy jest obrót dźwigni, a także składanie i rozkładanie mechanizmu nożycowego, który odpowiada za ruch platformy roboczej w pionie. Podnośnik nożycowy mobilny może składać się z jednej lub kilku par nożyc, które składane i rozkładane są przy pomocy siłowników hydraulicznych.

Działanie podnośnika nożycowego

Sterowanie podnośnikiem nożycowym odbywa się za pomocą pulpitu sterującego, który osadzono na platformie roboczej. Pulpit sterujący umożliwia przemieszczanie podnośnika, podnoszenie platformy roboczej pionowo na wymaganą wysokość. W podnośnikach nożycowych platformy robocze są wyposażone w barierki, które zabezpieczają pracowników przed upadkiem. Bardzo ważną kwestią jest fakt, iż bezpieczeństwo pracowników wykonujących swoje prace z wykorzystaniem podnośnika nożycowego, zapewniane jest dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych systemów zabezpieczających. Należą do nich elementy hydrauliczne i układy elektroniczne. Cylindry hydrauliczne wyposażono w zawory bezpieczeństwa. Siłowniki hydrauliczne osadzone są pomiędzy podstawą podnośnika, a ramionami nożyc lub bezpośrednio pomiędzy nożycami. W zależności od modelu – podnośnik nożycowy może być zasilany elektrycznie z wykorzystaniem akumulatorów albo spalinowo.

Produkcją podnośników nożycowych zajmują się liczne firmy, m.in. Manitou czy Genie.

Zastosowanie podnośników nożycowych

Podnośniki nożycowe są mobilne, funkcjonalne i wygodne jeśli chodzi o ich obsługę. Zapewniają duży udźwig i wytrzymałość. Ich głównym zastosowaniem jest praca na wysokości oraz przemieszczanie pracowników na ich stanowisko robocze. Są przydatne wszędzie tam, gdzie wygodniej dostać się z poziomu platformy roboczej czy kosza osobowego, niż z poziomu drabiny, mało stabilnego podestu czy rusztowania.

Do najbardziej typowych zastosowań podnośnika nożycowego należą chociażby:

  • montaż instalacji elektrycznych i grzewczych
  • montaż klimatyzacji
  • prace remontowe i modernizacyjne
  • prace na magazynach
  • naprawa oświetlenia na wysokości
  • praca w halach i warsztatach
  • praca we wszystkich trudno dostępnych miejscach i nierównym podłożu

Podnośniki nożycowe doskonale sprawdzają się w branży usługowej, reklamowej, budowlanej czy elektrycznej. Za pomocą platformy roboczej podnośnika nożycowego można podnosić nie tylko pracowników, ale również narzędzia, sprzęty i materiały niezbędne do wykonania prac.

Najczęściej podnośnik nożycowy mobilny można spotkać w warsztatach samochodowych (podnośnik nożycowy samochodowy), na halach i placach magazynowych oraz na placach budowlanych.

podnośnik nożycowy

 

Podnośnik nożycowy teleskopowy CTE Z 20E

Poza małymi podnośnikami nożycowymi, na rynku dostępne są również większe podnośniki nożycowo-teleskopowe na podwoziu samochodowym (podnośnik nożycowy samochodowy z teleskopem), które można zaliczyć do nowoczesnych i uniwersalnych podnośników koszowych.

Aktualnie w naszej ofercie dostępny jest znakomity podnośnik nożycowy teleskopowy, który doskonale sprawdza się w wielu trudnych sytuacjach, z którymi tradycyjne podnośniki teleskopowe mogłyby mieć problemy. Do głównych zalet tego podnośnika można zaliczyć kompaktowe wymiary oraz niewielką masę całkowitą – poniżej 3,5 tony. Nożycowo-teleskopowy podnośnik z łatwością omija przeszkody i sięga wszędzie tam, gdzie podnośnik teleskopowy nie ma możliwości, aby się dostać. Dzięki niemu można ominąć przeszkody do 10 metrów wysokości, z wysięgiem bocznym do 9 metrów.

Ten typ podnośnika nożycowego poza branżą budowlaną, doskonale sprawdza się w pracy w terenie. Mamy tu na myśli chociażby prace konserwacyjne i montażowe, przycinanie drzew i krzewów, montaż różnych elementów na wysokościach.

Nowoczesny podnośnik nożycowy teleskopowy (przegubowo-teleskopowy) wynajmowany jest oczywiście z profesjonalną obsługą doświadczonego operatora, który posiada uprawnienia UDT do obsługi podnośników koszowych. Wynajem podnośnika nożycowego teleskopowego realizujemy w Warszawie, Piasecznie, Nadarzynie, Pruszkowie, Żabiej Woli, Modlinie i okolicach.

Nasz podnośnik dostępny jest również dla zleceniodawców, którzy chcą zlecić prace w Lublinie, Radomiu czy Łodzi i okolicznych miejscowościach. Aby skorzystać z naszej oferty i zamówić usługi – zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy pomogą dobrać najlepsze rozwiązania. Czekamy na Państwa e-mail lub telefony w sprawie naszego urządzenia do podnoszenia. Cena za korzystanie z pojazdu każdorazowo ustalana jest indywidualnie.

UWAGA! Podnośnik nożycowy samochodowy nie jest dostępny w naszej ofercie. Podnośnik samochodowy nożycowy to inny rodzaj pojazdu.

W ramach poszerzania wiedzy o usługach dźwigowych i podnośnikowych – zachęcamy również do przeczytania artykułu o żurawiach budowlanych i ich operatorach.

podnośnik nożycowy teleskopowy

Podziel się ze znajomymi!

DŹWIGI i PODNOŚNIKI Sp. z o.o., 02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7c, NIP 9512359045, REGON: 146263730, KRS: 0000430334, Kapitał zakładowy: 6.000,00 PLN, Prezes Zarządu – Dariusz Kujawa

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top