+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

TEREX – lider wśród producentów żurawi samojezdnych


TEREX to marka o bogatej historii. Przez lata rozwijała swój asortyment, rozbudowując bazę dostępnych maszyn o kolejne funkcjonalne modele. Jej urządzenia ze względu na doskonałe parametry znalazły się również w ofercie naszej firmy. Chcielibyśmy więc odrobinę przybliżyć Państwu markę TEREX, której z powodzeniem zaufaliśmy i dzięki której nieustannie podnosimy poziom naszych usług i usług dźwigowych realizowanych w województwie mazowieckim.

TEREX – historia producenta żurawi samojezdnych

Firma TEREX to amerykańska korporacja o bogatej historii. Od lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją różnego typu maszyn przemysłowych, w tym m.in. żurawi samojezdnych. Zakupiła znane brandy, dzięki czemu stała się rozpoznawalna w Europie i wraz z biegiem czasu umocniła swą pozycję.

Oto kilka najważniejszych faktów z historii rozwoju firmy:

  • 1933 – firma pod nazwą Euclid Company została założona przez braci Armington.
  • 1953 – zmiana właściciela. Firma trafiła w ręce General Motors.
  • 1970 – zmiana nazwy na TEREX. Jest to połączenie łacińskich słów „terra” oraz „rex”, czyli „ziemia” i „król”.
  • Lata 70. XX wieku – firma wyprodukowała pierwsze na świecie wozidło terenowe (1Z Trac-Truk), spycharkę z podwójnym napędem (TC-12) oraz największą na świecie ciężarówkę 33-19 Titan.
  • Lata 80. XX wieku – firma zmieniła właściciela, by po kilku latach ponownie trafić w ręce General Motors. Następnie została kupiona przez Northwest Engineering. Produkcja maszyn została rozszerzona na Szkocję, dokonano także kilku przejęć innych firm, w tym m.in.: Koehring, Unit Rig oraz Fruehauf Trailer.
  • Lata 90. XX wieku – firma była notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Fruehauf została wydzielona jako oddzielna spółka. Dzięki kolejnemu przejęciu – PPM – marka mogła stać się wiodącym producentem oraz dystrybutorem dźwigów. Oferta dźwigów firmy uległa rozszerzeniu, zapewniając klientom bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.
  • Lata 2000-2010 – marka rozszerzyła swoją ofertę o urządzenia kompaktowe. Początek XXI wieku obfituje w przejęcia kilku firm działających w różnych sektorach, co pozwala na rozbudowanie gamy produkowanych maszyn.
  • Lata kolejne – dalszy rozwój firmy. Ofertę rozszerzono m.in. o rozwiązania portowe w zakresie dźwigów i wciągników przemysłowych, technologii portowej i usług.

Aktualnie firma jest obecna na całym świecie, oferuje wysokiej jakości maszyny budowlane i przemysłowe, które umożliwiają realizację prac w sposób bezpieczny, ekonomiczny i skuteczny.

Bogaty asortyment firmy TEREX

Rozległy asortyment firmy sprawia, że jest ona liderem wśród producentów wielu różnych rodzajów sprzętu, w tym m.in. żurawi samojezdnych. Zajmuje jedno z czołowych miejsc dostawców maszyn przemysłowych na rynku światowym. Gdy mowa o żurawiach budowlanych – TEREX jako pierwszy przychodzi na myśl większości osób, które związane są z branżą budowlaną. Można powiedzieć, że ta firma to prawdziwe Porsche budownictwa.

Firma dba o to, aby dostarczane do klientów urządzenia spełniały najwyższe standardy. Umożliwia to wykorzystanie nowoczesnych technologii. Maszyny przemysłowe tej marki można znaleźć w wielu miejscach, w tym na placach budowy, w hutach oraz portach.

TEREX produkuje wysokiej klasy żurawie wieżowe, dźwigi samochodowe, żurawie samojezdne, żurawie typu pick and carry, platformy robocze i podesty ruchome czy nowoczesne i niezawodne ładowarki teleskopowe. Firma nieustannie pracuje nad nowymi modelami i regularnie wypuszcza na rynek nowe pojazdy, które oferują jeszcze wyższą jakość i jeszcze większe zaangażowanie technologiczne.

Cel i misja lidera wśród producentów żurawi samojezdnych

Firma TEREX jest znana na całym świecie. Projektują i produkują maszyny, których celem jest nie tylko płynniejsze wykonywanie zadań na placach budowy, ale przede wszystkim poprawa jakości życia ludzi. Oferowane urządzenia zwiększają wydajność prac, a tym samym maksymalizują zwrot kosztów z inwestycji. Dla nas, jako firmy, która stawia na najsolidniejsze rozwiązania, żurawie samojezdne TEREX to gwarancja zadowolenia po stronie zleceniodawcy i po stronie wykonawcy. Dzięki współpracy z marką – od wielu lat jesteśmy liderem w branży usług dźwigowych w Warszawie. Osiągnięcie takiego statusu byłoby bardzo trudne bez wsparcia w postaci solidnych żurawi i dźwigów TEREX. Wspólne cele i podobne kierunki na drodze usług dźwigowych sprawiają, że nasze ścieżki połączyły się na bardzo długo, czego efektem jest najwyższy możliwy poziom usług ceniony przez naszych klientów.

TEREX w ofercie Podnosimy.pl

W ofercie naszej firmy znajdują się dźwigi samojezdne marki TEREX o różnym udźwigu – do 350 ton. Największy z dźwigów samojezdnych dostępnych w naszej firmie – żuraw TEREX AC-350/6, ma na swoim koncie niezliczoną ilość usług zrealizowanych w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Jego parametry sprawiają, że odnajduje się on wybornie przy nawet najtrudniejszych zadaniach i wyzwaniach. Udźwig do 350 ton gwarantuje doskonałą realizację prac przy dźwiganiu i przenoszeniu bardzo dużych ciężarów.

Nasz kolejny dźwig TEREX AC-200 Demag o udźwigu do 200 ton to następny z niezawodnych modeli, który towarzyszy nam już od kilku lat i realizuje liczne zadania przy największych inwestycjach budowlanych realizowanych w Warszawie. W ofercie posiadamy także mniejsze żurawie samojezdne, które idealnie nadają się do mniej wymagających zleceń, w których ciężary do przeniesienia są odrobinę mniejsze.

Już wkrótce naszą flotę żurawi i dźwigów wzbogacą kolejne modele wyprodukowane przez TEREX.

Aby wynająć nasze dźwigi i żurawie w Warszawie i okolicach, a także w Łodzi, Radomiu i Lublinie – wystarczy się z nami skontaktować i omówić szczegóły. Jesteśmy gotowi do pracy!

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą wynajmu ładowarek teleskopowych i wózków z teleskopem.

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top