+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Zastosowanie samochodów z HDS czyli żurawi przeładunkowych

Samochody z HDS są coraz częściej widywane na placach budowy, choć nie należą do nowości. Już od wielu lat auta z hydraulicznym dźwigiem samochodowym są dostępne na rynku, ale w ostatnich latach znacznie zyskały na popularności. Klienci bardziej zauważają korzyści ze stosowania takich pojazdów i chętniej decydują się na ich wynajmowanie. Usługi HDS realizowane są przez wiele firm w Warszawie, miejsce dla nowoczesnego dźwigu HDS znalazło się również w naszym parku maszynowym, by sprostać wyzwaniom stawianym przez naszych zleceniodawców.

Jak można wykorzystać samochody z HDS?

Pojazdy z HDS, czyli z hydraulicznym dźwigiem samochodowym, nazywane są również żurawiami przeładunkowymi. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i dotyczy przede wszystkim niewielkich placów budowlanych, na których nie trzeba stosować dużych dźwigów, jak np. mobilne żurawie wieżowe czy tradycyjne dźwigi wieżowe. Inne przykłady zastosowania to:

– rozładunek i przenoszenie materiałów budowlanych na paletach, np. cegieł, kostki brukowej, dachówek

– transport materiałów budowlanych na wyższe kondygnacje obiektów

– piętrowanie kontenerów

– przemysł leśny: załadunek i rozładunek ściętych drzew

– transport, rozładunek i przeładunek przemysłowych kontenerów magazynowych

– transport i rozładunek kontenerów morskich

Można więc powiedzieć, że główne zadania samochodów z HDS, czyli żurawi przeładunkowych to transport HDS i usługi stacjonarne związane z podnoszeniem i przenoszeniem.

Żurawie przeładunkowe – rodzaje żurawi HDS

Możemy wyróżnić kilka typów hydraulicznych dźwigów samochodowych:

– do użytku ogólnego – to żurawie, które posiadają konstrukcję sztywno zamontowaną najczęściej na podwoziu pojazdu, ruch podnośnika odbywa się w poziomie i obraca się zmieniając wysięg, ruch pionowy to podnoszenie i opuszczanie ładunków

– żurawie przeładunkowe w przemyśle drzewnym to maszyny wyposażone w specjalne chwytaki zastępujące standardowy hak

– żurawie przeładunkowe montowane tuż za kabiną kierowcy, wykorzystywane w transporcie, mają za zadanie ułatwiać pracę firm transportowych

– żurawie przeładunkowe montowane w tylnej części pojazdu, posiadające skrzynię ładunkową

– żurawie przeładunkowe osadzone w środkowej części pojazdu

Wynajem samochodów z HDS

Realizujemy wynajem żurawi przeładunkowych na terenie Warszawy i w okolicznych miejscowościach. Nasze samochody z HDS to wygoda i oszczędność czasu, a także pieniędzy. Wynajmując dźwigi HDS z Podnosimy.pl stawiasz na jakość i niezawodność. Nasi operatorzy to doświadczeni fachowcy, najlepsi w swojej branży, otwarci na współpracę i realizację nawet najbardziej wymagających usług.

Chcąc wynająć dźwigi HDS – wystarczy skontaktować się z naszą firmą i przedstawić zakres i lokalizację prac do wykonania.

żurawie przeładunkowe

Zastosowanie samochodów z HDS czyli żurawi przeładunkowych
4.8 (95%) 4 votes

Copyright © by 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone!

projekt i wykonanie:

Top