+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Ładowarka teleskopowa MANITOU to doskonały wybór

Ładowarka teleskopowa MANITOU to wysokiej klasy sprzęt, który zwiększa precyzję wykonywanych prac na placach budowy, ale nie tylko. Z jej pomocą można zrealizować szereg różnorodnych zadań. To połączenie wydajności, precyzji działania oraz bezpieczeństwa. Właśnie dlatego w naszej ofercie ładowarek teleskopowych stawiamy na ładowarki tej marki. MANITOU pomaga nam podnosić poziom usług ładowarkami teleskopowymi w Warszawie i nie tylko. Dziś chcielibyśmy odrobinę przybliżyć Państwu firmę MANITOU i jej propozycje, z których z przyjemnością korzystamy. Zachęcamy do lektury, a także do korzystania z naszych usług, które realizujemy najlepszymi ładowarkami z teleskopem.

MANITOU – producent ładowarek teleskopowych

MANITOU to grupa łącząca w sobie trzech producentów ładowarek – MANITOU, MUSTANG oraz GEHL. Ich domeną jest produkcja maszyn dla branży budowlanej, rolniczej oraz komunalnej, a także logistyki i przemysłu. Oferowany osprzęt jest zróżnicowany – od prostych, podstawowych modeli po bardzo rozbudowane rozwiązania.

Ładowarka teleskopowa MANITOU uważana jest za synonim trwałości. Maszyny tej marki miano to zyskały dzięki długiemu doświadczeniu, licznym projektom osprzętu oraz konstrukcji dopracowanej w każdym detalu.

Historia producenta ładowarek teleskopowych

W 1958 roku we Francji powstała marka MANITOU. Pierwszym projektem był wózek MC5. Natomiast pierwszą maszyną z napędem na cztery koła w ofercie firmy była 4 WD (1969). Od 1972 roku marka systematycznie rozszerzała swoją działalność na inne kraje – początkowo na Wielką Brytanię oraz Włochy.

Pierwszy wózek teleskopowy z napędem na cztery koła pojawił się w ofercie MANITOU w 1981 roku. Maszyny tego typu do zastosowań rolniczych poszerzyły jej asortyment w 1989 roku, natomiast obrotowe wózki teleskopowe MRT w 1993 roku. W 1995 roku z taśmy zjechał zaś pierwszy podnośnik koszowy.

W Polsce oddział tej marki otwarto w 2008 roku.

Ładowarka teleskopowa i obrotowa MANITOU

MANITOU ma w swej ofercie wiele linii maszyn. Najbardziej znane serie ładowarek teleskopowych to MLT, MT oraz MRT. Przyjrzyjmy się im odrobinę bliżej.

Ładowarki teleskopowe MLT – ładowarka teleskopowa MANITOU

Linia MLT została zaprojektowana z myślą o branży, którą jest rolnictwo. Maszyny doskonale radzą sobie z trudnymi warunkami podczas prac polowych oraz z długotrwałym obciążeniem, wykonując zadania bez strat w wydajności. Duża różnorodność urządzeń sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie ładowarkę teleskopową dopasowaną do swoich potrzeb.

Przykładami maszyn z tej linii są m.in.: MLT 625, MLT 629, MLT 634, MLT 635-130 PS, MLT 735, MLT 737-130 PS+, MLT 840, MLT 845 oraz MLT 1040.

Ładowarki teleskopowe MT

Prace na placu budowy wymagają odpowiedniego zorganizowania, aby zostały przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie. Dlatego też branża ta wymaga maszyn precyzyjnych, wydajnych i spełniających pewne kryteria. Ważna jest także stabilność osprzętu oraz swoboda operowania ładunkiem w każdych warunkach.

Przykładami maszyn z tej linii są m.in.: MT 625, MT 732, MT 932, MT 835, MT 1135, MT 1335, MT 1740SLT oraz MT 1637 Turbo.

Ładowarka teleskopowa MANITOU w naszej ofercie to MT 1740SLT oraz MT 1637 Turbo. Model MT 1740SLT wyposażony jest w podnośnik o długości 17 metrów. Maksymalny udźwig wynosi 4 tony. Atutem jest również napęd na 4 koła (4×4), a także dwie podpory do stabilizacji. Osprzętem może być łyżka, widły oraz kosz narzędziowy.

Ładowarka teleskopowa MANITOU MT 1637 Turbo oferuje podnośnik o długości 16 metrów oraz maksymalny udźwig 3,7 tony. Również wyposażona jest w dwie podpory stabilizujące oraz napęd 4x4x4.

Ładowarki teleskopowe obrotowe MRT

Producent MANITOU ma w swej ofercie także ładowarki teleskopowe obrotowe. Seria ta oznaczona jest symbolem literowym MRT. Funkcja obrotu zwiększa możliwość wykonywania szeregu różnorodnych prac na placach budowy.

Przykładami maszyn z tej linii są m.in.: MRT 1440, MRT 1640, MRT 1840, MRT 2145, MRT 2150, MRT 2470, MRT 2545, MRT 2550, MRT 3050, MRT 3255 oraz MRT 1850.

Ładowarka teleskopowa MANITOU MRT 1850 wyposażona jest w podnośnik o długości 18 metrów. Wysokość robocza wraz z koszem wynosi 20 metrów. Maksymalny udźwig maszyny to 5 ton. Atutem tej ładowarki jest możliwość obrotu 360 stopni, napęd na cztery koła (4×4) oraz cztery podpory do stabilizacji. Maszyna może zostać wyposażona w łyżkę, widły, żurawik oraz kosz osobowy obrotowy.

MANITOU oferuje szereg różnorodnych maszyn, które zwiększają wydajność prac zarówno w sektorze budowlanym, jak i rolnictwie.

Ładowarka teleskopowa MANITOU w Warszawie i okolicach

Jeżeli chcą Państwo wynająć wysokiej klasy ładowarki teleskopowe, takie jak nowoczesne ładowarki kołowe czy ładowarka obrotowa ROTO – zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. W naszej flocie dostępne są głównie ładowarki MANITOU, ale nie tylko. Stawiamy na jakość MANITOU i doświadczenie tej marki, by zapewniać naszym klientom najlepsze rozwiązania i wysoki poziom realizowania usług za pomocą ładowarki. Każda dostępna w naszej ofercie ładowarka teleskopowa MANITOU obsługiwana jest przez najlepszego operatora.

Wynajem ładowarek teleskopowych realizujemy w Warszawie i w okolicznych miejscowościach, takich jak Pruszków, Piaseczno, Modlin, Nadarzyn, Góra Kalwaria czy Mińsk Mazowiecki.

Zachęcamy do przeczytania artykułu, który szczegółowo wyjaśnia czym jest ładowarka kołowa i w jaki sposób można ją wykorzystać.

ładowarka teleskopowa MANITOU

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i podnośnik - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt i wykonanie: Decowell

Top