+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Nowy żuraw gąsienicowy JEKKO – dowiedz się więcej

Żurawie gąsienicowe należą do coraz częściej wykorzystywanych w branży budowlanej. Czołowi producenci, tacy jak firma JEKKO, nieustannie pracują nad zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, które podnoszą poziom usług dźwigowych. Niedawno na rynku pojawił się nowy model żurawia gąsienicowego, któremu postanowiliśmy się przyjrzeć nieco bliżej.

Firma JEKKO stworzyła nowy, bardziej wydajny model żurawia gąsienicowego – JF990. To połączenie doskonałego udźwigu z uwzględnieniem ogólnych wymiarów transportu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Wydajny żuraw gąsienicowy JEKKO

Nowy żuraw gąsienicowy to nowe rozwiązania, które zwiększają jego innowacyjność oraz wydajność. Maszyna swą funkcjonalnością porównywalna jest do żurawia F900 Fassi.

JF990 łączy w sobie kompaktowe wymiary, zwiększoną wydajność, łatwość transportu oraz wysoki udźwig. Jest to innowacyjna maszyna, której cechy w takim zestawieniu do tej pory nie występowały na rynku. Może być to ciężarówka z żurawiem na gąsienicach, pracująca niczym mini żuraw. Projektanci nowego modelu starali się połączyć kompaktowość ze sprawdzonymi rozwiązaniami zastosowanymi w JF545 oraz JF365.

JF990 to zatem kompaktowy żuraw wyposażony w zmienne tryby stabilizacji oraz podwójny silnik (diesla i elektryczny). Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysokość podnoszenia wynosząca 41 metrów (wysięgnik hydrauliczny, trzy ręczne przedłużenia) lub też 38 metrów w przypadku kosza operatora. Takie rozwiązania sprawiają, że maszyna może pracować w przestrzeniach niedostępnych dla samochodów ciężarowych.

Dane techniczne nowego żurawia gąsienicowego JF990

JEKKO JF990 to żuraw gąsienicowy o poniższych parametrach technicznych:

  • maksymalny udźwig: 21,5 tony,
  • wymiary żurawia: 6,75 x 2,14 x 3,45 metra,
  • obszar stabilności: 8,5 x 8,5 metra,
  • silnik: Deutz 55 kW (Stage V, Tier 4), elektroniczny Diesel oraz silnik trójfazowy 13,5 kW,
  • waga: 21,8 t + 1,68 t,
  • standardowy wysięgnik przeciwwagi: 2,1 t,
  • dodatkowy wysięgnik przeciwwagi: 3 t,
  • obrót: ciągły, 360 stopni.

Funkcjonalny żuraw gąsienicowy JEKKO

Jednym z atutów JF990 jest mnogość trybów pracy. Żuraw gąsienicowy może pracować poziomo, pionowo, ponad, obracać się, używać wciągarki lub haka. Ponadto można go wyposażyć w dodatkowy osprzęt, m.in. manipulator do szyb oraz kosz 1, 2 lub 3-osobowy. Aktywacja trybu hydraulicznego na wysięgniku pozwala na zamontowanie każdej dodatkowej funkcji.

Żuraw bez przeciwwagi może być transportowany tradycyjną ciężarówką. Maszyna łączy w sobie wydajność mini żurawia, który może wykonywać zadania jako żuraw przegubowy.

JF990 wykorzystuje standardową przeciwwagę o masie 2,1 t w przypadku stabilizacji na powierzchni 8,5 x 8,5 m. Zastosowanie dodatkowej przeciwwagi o masie 3 t umożliwia zmniejszenie tego obszaru do 7 x 7 m.

Żuraw gąsienicowy JEKKO może z powodzeniem zastąpić żuraw samojezdny bez konieczności instalowania go na ciężarówce lub żuraw wieżowy. Wyposażenie tego modelu w system gąsienic sprawia, że maszyna jest niezależna od podwozia samochodu ciężarowego. To natomiast pozwala dotrzeć jej w trudno dostępne, ciasne miejsca – czyli wszędzie tak, gdzie samochód ciężarowy nie jest w stanie się dostać. Mowa tu m.in. o małych przestrzeniach, terenach przemysłowych, ogrodzonych parkach oraz centrach miast.

W modelu JF990 zastosowano oprogramowanie do zarządzania stabilizacją w różnych kombinacjach. Dzięki temu wysięgniki mogą przyjmować dowolny kąt oraz wysunięcie. Sterownik na bieżąco analizuje i oblicza ciśnienie robocze przy uwzględnieniu położenia wysięgników oraz pochodnej linii pochylenia. Operator może śledzić wyniki na ekranie, co ułatwia korzystanie z żurawia w każdych warunkach.

JF990 nie jest skomplikowany w obsłudze. Może nim sterować jeden operator za pomocą pilota radiowego. Są to operacje typu: uruchamianie, zatrzymywanie, stabilizacja, operacje podnoszenia, wysięgnik oraz instalacja przeciwwagi. Za pomocą pilota radiowego możliwe jest także uruchomienie systemu demontażu oraz automatycznego systemu szybkiego zwalniania.

Nowy żuraw gąsienicowy JEKKO wyposażono w silnik wysokoprężny Deutz TCS3.6 L4 55 kW (Stage V, Tier 4). Alternatywnym rozwiązaniem jest trójfazowy silnik elektryczny o mocy 13 kW. Atutem jest możliwość przełączania się pomiędzy oboma silnikami – w zależności od sytuacji i konkretnych wymagań. Maszyna ta została zaprojektowana z myślą o wszechstronności zastosowań na placach budowy oraz w środowiskach przemysłowych.

Wynajem żurawi gąsienicowych w Warszawie i okolicach

Aktualnie w naszej ofercie dostępny jest mini żuraw Jekko na gąsienicach, który dostępny jest w usłudze wynajmu mini żurawi w Warszawie i okolicach. Działamy w województwie mazowieckim udostępniając mini żurawie gąsienicowe w Pruszkowie, Radomiu, Warszawie, Piasecznie, Mińsku Mazowieckim i innych miejscowościach. Aby skorzystać z naszej oferty – warto się z nami skontaktować i ustalić szczegóły. Jesteśmy w pełni gotowi na nowe wyzwania i chętnie rozpoczniemy współpracę z nowymi klientami indywidualnymi i firmami poszukującymi solidnego partnera.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi usługami HDS realizowanymi w całym województwie mazowieckim.

fot. jekk0-cranes.com

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top