+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Wózek jezdniowy czy ładowarka teleskopowa?


Czy wiesz czym jest wózek jezdniowy i czym różni się od ładowarki teleskopowej? Dlaczego ładowarka teleskopowa uznawana jest za pojazd kompaktowy i uniwersalny? Co lepiej wynająć – wózek jezdniowy czy ładowarkę teleskopową? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule. Zachęcamy do przeczytania, a także do korzystania z naszych usług podnośnikowych i dźwigowych.

Wózek jezdniowy – co to takiego?

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia, które może być dla wielu osób zagadką. Czym jest wózek jezdniowy? Spotykasz się z tą nazwą pierwszy raz? Wózek jezdniowy to nic innego jak wózek widłowy, który można zobaczyć przede wszystkim na magazynach i placach magazynowych. Wózek widłowy jest niewielkim pojazdem mechanicznym zasilanym silnikowo, przeznaczonym do przenoszenia i podnoszenia ładunków o dużej masie. Zazwyczaj ładunki układane są na drewnianych paletach, które podnoszone są na widłach wózka jezdniowego. Wózek ten ma możliwość przewożenia ładunku i podnoszenia go na niewielką wysokość. Idealnie sprawdza się na magazynach i na placach magazynowych, gdzie palety układane są jedna na drugiej lub ustawiane są na solidnych regałach magazynowych.

Do obsługi wózka jezdniowego potrzebne są odpowiednie dokumenty i zaliczenie kursu obsługi wózków widłowych. Obsługa tego typu pojazdów bez uprawnień jest nie tylko łamaniem przepisów, ale jest również niebezpieczna i niedozwolona.

Ładowarka teleskopowa – co to takiego?

Ładowarki teleskopowe należą do pojazdów mechanicznych, które stosowane są głównie w budownictwie, ale znajdują swoje zastosowanie również w innych obszarach dzięki swojej uniwersalności. Ładowarka teleskopowa składa się z podwozia kołowego i ramienia teleskopowego, które może się rozkładać na różną długość, dzięki czemu zyskuje duży zasięg. Na końcu teleskopu osadzony może być różnego rodzaju osprzęt dodatkowy, taki jak żurawik hydrauliczny, łyżka, widły, pług, kosiarka, kosz osobowy. Stosowanie osprzetu dodatkowego sprawia, że ładowarka teleskopowa może pełnić fukcję wielu innych pojazdów, np. kosiarki, pługa, traktora, dźwigu, wózka jezdniowego, a nawet podnośnika koszowego.

Ładowarka teleskopowa może być obsługiwana wyłącznie przez operatora, który posiada uprawnienia UDT. Dokumenty te uprawniają do obsługi ładowarki z osprzętem dodatkowym, a więc jeden operator może obsługiwać ładowarkę pełniąca rolę dźwigu, kosiarki, podnośnika koszwego, czy wózka jezdniowego.

Wynajem ładowarek teleskopowych czy wózków jezdniowych?

Uniwersalność ładowarek sprawia, że z usługi wynajmu ładowarek teleskopowych korzystają zleceniodawcy związani nie tylko z budownictwem, ale również z takich branż jak chociażby rolnictwo czy przemysł i leśnictwo. Ładowarka doskonale sprawdzi się w leśnictwie przy transporcie drzew i ich załadunku na przyczepy czy chociażby do tartaku. Ładowarka teleskopowa wyposażona w pług, kosiarkę czy siewnik idealnie sprawdzi się w rolnictwie. Właśnie na tym polega uniwersalność, która sprawia, że jeden pojazd wzbogacony o dodatkowe elementy, może pełnić rolę kilku innych pojazdów, zastępować je i sprawiać, że możliwe są oszczędności czasu, a także pieniędzy.

Coraz więcej firm decyduje się na to, by inwestować w ładowarkę teleskopową, zamiast w wózki jezdniowe. Coraz więcej pracodawców poszukuje również operatorów ładowarek teleskopowych, zamiast operatorów wózków jezdniowych. Zatrudnianie operatora ładowarki teleskopowej jest po prostu dużo bardziej opłacalne. W firmach, takich jak nasza, stawia się przede wszystkim na ładowarki teleskopowe. Wózki jezdniowe schodzą na dalszy plan. Patrząc z perspektywy firmy, która oferuje profesjonalny wynajem ładowarek teleskopowych, dostrzegamy zdecydowanie większy potencjał i opłacalność w wynajmowaniu ładowarek, które można zastosować przy wielu różnych usługach.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi wynajmu ładowarek teleskopowych – zapraszamy do kontaktu. Oferujemy kilka różnych modeli ładowarek z teleskopem, które można wynajmować długo i krótkoterminowo. Nasze pojazdy są gotowe do realizacji usług 24 godziny na dobę, na terenie całego województwa mazowieckiego.

 

ładowarka teleskopowa

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top