+48 22 39 29 000 wynajem@podnosimy.pl

Usługi dźwigowe i wynajem dźwigów – najpopularniejsze pytania klientów

Usługi dźwigowe w Warszawie i w województwie mazowieckim cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Codziennie otrzymujemy nowe zapytania ofertowe od osób i firm zainteresowanych współpracą i korzystaniem z naszych dźwigów i żurawi. Wiele z pytań powtarza się w praktycznie każdej rozmowie telefonicznej czy każdej wiadomości mailowej. Postanowiliśmy więc zebrać najczęściej pojawiające się pytania dotyczące usług dźwigowych w jednym miejscu i udzielić na nie odpowiedzi. Zapraszamy do lektury, a w przypadku dalszych wątpliwości – zachęcamy do kontaktu.

Kto może wynająć dźwig?

Tak naprawdę dźwig może wynająć każdy, kto potrzebuje jego pomocy. Nasza oferta skierowana jest nie tylko do firm, które poszukują podwykonawców, ale również do klientów indywidualnych. Zakres prac, które można wykonać przy pomocy dźwigu jest naprawdę bardzo szeroki, a więc to nieprawda, że wynajem dźwigów to usługa przeznaczona tylko i wyłącznie dla firm budowlanych.

Za pomocą dźwigu można np. wodować barki, realizować profesjonalne usługi dźwigowe na placach budowy, ustawiać ogromne figury ogrodowe w prywatnych ogrodach. Dźwigi można wynajmować długoterminowo i krótkoterminowo, w zależności od potrzeb.

Ile kosztuje wynajem dźwigów?

Aby otrzymać wycenę usług dźwigowych należy się z nami skontaktować i przedstawić szczegóły dotyczące zlecenia do wykonania. Oszacowanie kosztów możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy nasz dyspozytor posiada odpowiednie informacje, takie jak lokalizacja usługi, rodzaj i wartość ładunku do przeniesienia, charakterystyka placu budowy czy miejsca wykonywania usług.

Cennik usług dźwigowych zależy od wielu czynników. Na cenę wpływają m.in. koszty dojazdu dźwigu z bazy do miejsca docelowego, rodzaj dźwigu i jego parametry (np. dźwig samochodowy, dźwig mobilny wieżowy czy tradycyjny dźwig wieżowy lub mini dźwig), wartość i rodzaj ładunku do przenoszenia, czas potrzebny na realizację prac, ewentualna konieczność zastosowania dodatkowych pojazdów, jak np. przy montażu żurawia budowlanego wieżowego.

W naszej firmie oferujemy konkurencyjne warunki cenowe i bardzo dobrą współpracę.

Czy można wynająć dźwig bez obsługi operatora?

Nie ma takiej możliwości. Nasze dźwigi każdorazowo udostępniane są zleceniodawcy wraz z profesjonalną obsługą naszych doświadczonych operatorów. Przypominamy, że do obsługi dźwigu wymagane są odpowiednie uprawnienia UDT, które można zdobyć po odbytym kursie i zdaniu egzaminu państwowego. Nasi operatorzy dźwigów doskonale znają pojazdy, na których pracują, a to bardzo ważne aby współpraca między pojazdem a człowiekiem układała się na wysokim poziomie.

Jaki dźwig wybrać?

Każdorazowo doborem dźwigu do danego zlecenia zajmują się nasi doświadczeni dyspozytorzy. Na podstawie otrzymanych od zleceniodawcy danych podejmują decyzję o zastosowaniu konkretnego modelu dźwigu. Aby wstępnie oszacować udźwig żurawia – można skorzystać z naszego prostego kalkulatora udźwigu, który prosimy by traktować informacyjnie. Wyliczenia mają charakter poglądowy.

Nasi dyspozytorzy wybierają dźwigi do realizacji usług dźwigowych na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia dbając o to, aby dźwig spełnił oczekiwania i by jednocześnie gwarantował klientowi w pełni uzasadnione koszty wynajmu. Po co do niewielkich ciężarów wynajmować jeden z największych żurawi w ofercie? To zbędny wydatek dla klienta. W naszej firmie nie ma miejsca na takie nadużycia i narażanie zleceniodawcy na niepotrzebne koszty.

Czym różni się mobilny żuraw wieżowy od żurawia budowlanego?

Żuraw budowlany, inaczej nazywany żurawiem wieżowym to żuraw stacjonarny, który kotwiczony jest do podłoża na dłuższy czas, np. na kilka miesięcy. Żuraw ten nie ma możliwości przemieszczania się, jego ruch odbywa się wyłącznie w poziomie za pomocą ramienia wysięgnika. Do jego rozstawienia wymagana jest pomoc dźwigów samojezdnych, a czas złożenia żurawia wieżowego to nawet 2 dni pracy.

Alternatywą dla żurawi wieżowych są nowoczesne mobilne żurawie wieżowe. Są to żurawie osadzone na podwoziu samochodowym, dzięki czemu mają możliwość poruszania się. Taki żuraw składa się z kratowanej wieży, kabiny operatora, wspomnianego podwozia. Dzięki swojej mobilności może zmieniać swoje położenie nawet kilka razy w ciągu dnia, a to oznacza, że za pomocą jednego mobilnego dźwigu wieżowego można wykonać nawet kilka różnych zleceń w ciągu doby. Przygotowanie takiego pojazdu do pracy zajmuje do 30 minut!

Co to jest HDS i jak można go wykorzystać?

HDS to hydrauliczny dźwig samochodowy, nazywany również żurawiem przeładunkowym. Dźwig zamontowany jest na stałe na podwoziu samochodu ciężarowego. Pojazd wyposażony jest w przyczepę z przestrzenią załadunkową. Oznacza to, że samochód z HDS może załadować i rozładować towary, materiały budowlane itp. na własną przyczepę i przetransportować ładunek w dowolne miejsce.

Żurawie przeładunkowe (HDS) stosowane są m.in. w leśnictwie i przemyśle, a także oczywiście w budownictwie, zwłaszcza jednorodzinnym.

Więcej o transporcie HDS można przeczytać w naszym artykule o HDS.

W jakich lokalizacjach realizowany jest wynajem dźwigów?

Wynajem dźwigów i żurawi realizujemy głównie w Warszawie, Pruszkowie, Piasecznie, Nadarzynie, Ożarowie Mazowieckim, Mińsku Mazowieckim, Nowym Dworze, Modlinie, Górze Kalwarii i okolicach. Bezproblemowo wykonujemy usługi dźwigowe na terenie całego województwa mazowieckiego.

Nasze dźwigi i żurawie można wynająć również do pracy w Lublinie, Radomiu czy Łodzi.

W przypadku dużych zleceń jesteśmy gotowi do pracy na terenie całego kraju.

 

usługi dźwigowe

Podziel się ze znajomymi!

Copyright © by 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone! Wynajmij dźwig i żurawia - Warszawa, Łódź, Radom, Płock, Lublin

projekt: Decowell

Top